Головна Головна -> Реферати українською -> Астрономія, авіація, космонавтика -> Значення праць К.Ціолковськогодля космонавтики. Внесок українських учених у розвиток космонавтики. Україна – космічна держава

Значення праць К.Ціолковськогодля космонавтики. Внесок українських учених у розвиток космонавтики. Україна – космічна держава

Назва:
Значення праць К.Ціолковськогодля космонавтики. Внесок українських учених у розвиток космонавтики. Україна – космічна держава
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,22 KB
Завантажень:
368
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
“Значення праць К.Ціолковського
для космонавтики. Внесок українських учених у розвиток космонавтики. Україна – космічна держава.


Костянтин Едуардович Ціолковський
(1857 – 1935)
У селі Іжевське Рязанської губернії в родині лісничого народився Костянтин Едуардович Ціолковський. Прославився він, як відомо, винаходами в області аеро- і ракетодинаміки, теорією літака і дирижабля. Ціолковського по праву вважають основоположником сучасної космонавтики. Плани і проекти вченого-самоучки мали неймовірний, воістину космічний розмах, а його креслення лягли в основу проектування сучасних космічних апаратів. У широке коло інтересів Ціолковського входили такі наукові проблеми, як теорія газів, механіка тваринного організму, міжпланетні подорожі, дослідження світових просторів реактивними приладами, потяга на повітряній подушці, основи теорії ракет і рідинного ракетного двигуна, задача посадки космічного апарата на поверхню планет, позбавлених атмосфери. У своїх філолофсько-художніх працях учений розвив целую "космічну філософію", що спирається на ідею "атома" - безсмертної одушевленої живої істоти, що курсує від організму до організму у Всесвіті. У 1932 році "за особливі заслуги в області винаходів, що мають величезне значення для економічної моці й оборони Союзу РСР" він був нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора. Своїм наставником Ціолковського вважали Сергій Корольов і Фрідріх Цандер.
З Калугою і Калузьким краєм зв'язане майже усе свідоме життя великого росіянина вченого, основоположника теорії реактивного руху і міжпланетних повідомлень, одного з теоретиків авіації і повітроплавання, письменника-фантаста, основоположника космонавтики, усе життя стремившегося "хоч небагато просунути людство вперед.
У 1880 році 23-літнім юнаком почав він свою трудову діяльність у Боровском повітовому училищі як вчителя арифметики і геометрії. Тут же, у Боровске, почалася серйозна наукова праця Ціолковського. У 1883 році він працює над рукописом "Вільний простір", у якій уперше висловлює думки про можливість скорення космічного простору за допомогою реактивного приладу.
Одночасно Костянтин Едуардович займався питаннями повітроплавання. Результатом довгих роздумів, шукань і розрахунків з'явилася його велика робота "Теорія і досвід аеростата". Ця робота - перший у світі праця про дирижабль перемінного обсягу з металевою оболонкою.
У 1892 році, після 12-літньої роботи в Боровском повітовому училищі, він як талановитий викладач був переведений у Калузьке повітове училище. У 1894 році Ціолковськ була написана повість "Мрії про Землю і небо й ефекти всесвітнього тяжіння", у якій він висловив свої розуміння по проблемі повідомлень у світовому просторі і можливості створення штучних супутників Землі.
За період з 1898 по 1902 рік Костянтин Едуардович опублікував 16 статей з питань повітроплавання й аеродинаміки, а також закінчив роботу "Дослідження світових просторів реактивними приладами". У цій книзі вчений говорив про способи здійснення космічного польоту за допомогою ракети, приводив обчислення, що підтверджують можливість будівлі такої ракети. У 1932 році за заслуги в розвитку науки і техніки К.Е.Ціолковський був нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора.
Помер Ціолковський 19 вересня 1935 року. Ученого поховали в одному із самих улюблених місць його відпочинку - міському парку.

 
1853 – 1881. Винахідник. Революціонер-народник. Випускник Новгород-Сіверської гімназії. Учився в Інституті інженерів шляхів сполучення (1871-1873) і Медико-хірургічної академії в Петербурзі (1873). Арештований (1875) за революційну діяльність і 2 роки провів в одиночному ув’язненні. З 1878 р. – на нелегальному становищі. Організатор динамітної майстерні, «головний технік» «Народної волі». Розробив конструкцію бомб, якими був смертельно поранений імператор Олександр II (1.03.1881). Засуджений за участь у царевбивстві, Кибальчич був доставлений у жандармське управління, що розміщалося в дворі будинку №2 по Гороховій вулиці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Значення праць К.Ціолковськогодля космонавтики. Внесок українських учених у розвиток космонавтики. Україна – космічна держава

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок