Головна Головна -> Реферати українською -> Астрономія, авіація, космонавтика -> НАШ КОСМІЧНИЙ ДІМ — ЗЕМЛЯ

НАШ КОСМІЧНИЙ ДІМ — ЗЕМЛЯ

Назва:
НАШ КОСМІЧНИЙ ДІМ — ЗЕМЛЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,91 KB
Завантажень:
335
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
НАШ КОСМІЧНИЙ
ДІМ — ЗЕМЛЯ


Довгі сторіччя пішли на те, щоб з'ясувати, яку форму має наша планета, і від наївних біблійних уявлень прийти до висновку про кулястість Землі.
Але якби ця проблема виникла перед наукою вперше сьогодні, її було б розв'язано буквально впродовж кіль-кох годин. Для цього досить було б сфотографувати Землю з борту космічних апаратів з різних точок космо-су і порівняти здобуті зображення між собою. Цей при-клад, між іншим, показує, як поява нових методів дослі-дження значно прискорює процес пізнання навколиш-нього світу.
Астрономія «навпаки». Астрономія нагромадила ве-личезний досвід дистанційного вивчення різних об'єктів. І він знадобився тоді, коли одним з цих об'єктів стала наша власна планета. Подібний спосіб вивчення Землі з космосу можна назвати «астрономією навпаки». Зав-дяки цьому способу дослідження значно розширилися наші знання про Землю, зокрема, при спостереженні з космосу були виявлені певні загальні закономірності, які не можна було відкрити, залишаючись на Землі.
Якщо з дуже близької відстані роздивлятися теа-тральну декорацію чи велике художнє полотно, то в кра-щому разі можна розпізнати окремі деталі — загальне враження не складеться. Для цього треба відійти на деяку відстань. Так і при вивченні Землі.
При космічному фотографуванні виявилося одне ці-каве явище. Як відоме, земна атмосфера є серйозною перешкодою для астрономічних спостережень. Вона заважає вивчати космічні об'єкти, розрізняти окремі їх деталі. Щось аналогічне відбувається і при спостере-женні земної поверхні з борту космічного корабля. Тов-ща повітря перешкоджає розглянути окремі деталі. Однак при великомасштабному фотографуванні, метою якого є виявлення глобальних геофізичних закономірно-стей, це явище відіграє позитивну роль. Атмосфера в цьому випадку перетворюється на своєрідний фільтр, який відсіює другорядні деталі і тим самим дає змогу виявити найважливіші риси геологічних структур, ро-слинного покриву, грунту та ін.
На знімках, зроблених з великих висот, добре видно й особливості глибинної будови Землі. Крізь шари сип-ких покладів ніби просвічує будова більш глибоких гори-зонтів земної кори. Такі знімки містять принципово нову інформацію, що сприяє виявленню нових покладів ко-рисних копалин. За допомогою цих знімків можна ви-вчати й закономірності великомасштабних геологічних процесів.
Так, наприклад, була виявлена велика кількість кільцевих структур з поперечником від сотень метрів до 700 км. Особливо вони поширені на щитах стародавніх платформ. Можна припустити, що великі кільцеві струк-тури — це найдавніші розломи, що виникли на найбільш ранніх стадіях розвитку земної кори, своєрідні душники, які з'єднують поверхню Землі з підошвою літосфери, де в основному акумулюється внутрішня енергія нашої планети.
Не доводиться сумніватися в тому, що для подальшо-го вивчення Землі знадобиться поєднання наземних і космічних методів дослідження.
Дещо забігаючи наперед, зазначимо, що у вивченні Землі й інших планет Сонячної системи наука йшла протилежними шляхами. Землю ми вивчали спочатку безпосередньо «зблизька», а потім перейшли до її ди-станційних досліджень за допомогою космічних апара-тів. Планети ж, навпаки, спочатку вивчались дистанцій-ними астрономічними методами, а останніми роками завдяки розвитку космічної техніки з'явилася можли-вість їх безпосереднього вивчення.
І в тому і в іншому випадку застосування нового способу дослідження дало можливість здобути надзви-чайно цінну додаткову інформацію, розширило уявлення про ці небесні тіла.
Людина і природа. Взаємозалежність властивостей організму людини й тварин і навколишнього середовища захисники релігії пояснюють наявністю доцільного «бо-жественного плану», божественною гармонією всього існуючого. Насправді ж спостережувана нами узгодже-ність властивостей природи і життя цілком може бути пояснена без допомоги надприродних сил. Ця узгодже-ність — результат тривалої взаємодії різноманітних про-цесів, що відбуваються у неживій природі і живих орга-нізмах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: НАШ КОСМІЧНИЙ ДІМ — ЗЕМЛЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок