Головна Головна -> Реферати українською -> Астрономія, авіація, космонавтика -> Освоєння космосу. Проблеми освоєння космосу

Освоєння космосу. Проблеми освоєння космосу

Назва:
Освоєння космосу. Проблеми освоєння космосу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,47 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат
НА ТЕМУ:
Освоєння космосу. Проблеми освоєння космосу


ПЛАН
Вступ
Космічні дослідження на шляху освоєння космосу
Історичні особливості освоєння космосу
Основні напрями використання космосу
Проблеми освоєння космосу
5. Найважливіші етапи освоєння космічного простору
Список використаної літератури


Вступ
Освоєння космосу — надзвичайно важлива і на майбутнє актуальна проблема.
Зоряне небо — невелика ча-стина безмежного космосу. Зем-ляни всіх поколінь завжди ди-вилися на нього з неабиякою цікавістю і тривогою. А що там далі? Чи десь ще є істоти, схожі на нас? Чого чекати від космо-су — добра чи зла? Лише в 60-х роках XX ст. людина вперше подолала земне тяжіння і зро-била перші кроки в космосі. Що ж таке космос? Це той не-скінченний простір, що оточує нашу Землю.
Космос — глобальне середо-вище, що є спільним для всього людства. Тому його мирне ос-воєння вважається глобальною проблемою. Сьогодні вже сфор-мувалися два напрями викори-стання космосу для потреб лю-дини: космічне виробництво і космічне землезнавство.
Космічне виробництво — це створення нових видів матері-алів, джерел енергії, двигунів для космічних досліджень, кос-мічних технологій для одержан-ня нових сплавів, оптичного скла, напівпровідникових мате-ріалів, медичних препаратів, ви-рощування кристалів, проведен-ня зварювальних, монтажних робіт.
Космічне землезнавство — це вивчення з космосу планети Земля і всіх її сфер. Основна мета космічного землезнав-ства — пізнання закономірнос-тей космічної оболонки, вивчен-ня природних ресурсів для їх оптимального використання охорона навколишнього середо-вища, забезпечення прогнозів погоди та дослідження інших явищ. Космічне землезнавство розвивається з початку 60-х років після запуску перших ра-дянських та американських штучних супутників Землі, а потім і космічних кораблів. Перші космічні знімки було зроблено в 1961 р. Германом Титовим. Одночасно розпочало-ся візуальне спостереження земної поверхні екіпажами кос-мічних кораблів. Особливе зна-чення для космічного землезнав-ства мають специфічні особли-вості космічної зйомки. Зазви-чай зйомка здійснюється з ви-соти 250 — 500 км і смута огля-ду перевищує 1 тис. км. За 5 хви-лин з орбітальної станції можна зняти на плівку територію пло-щею близько 1 млн. км 2, це під силу роботі літака за дворічний період. Хіба не дивно, що кос-монавти в ілюмінатор бачать усю Європу: від Піренеїв до Англії, зліва — Балтійське море, а справа — Чорне. Видно весь Дніпро — від витоку до гирла. «Озирнувся назад — Європа уже зникла за горизонтом, і ось під тобою вже Камчатка, Сахалін, Курили. Пролітаю над Амери-кою: в один ілюмінатор видно її берег, що омивається Атлантич-ним океаном, а з другого — Ти-хий» (з книжки Г. Берегового «Космос — землянам»).
1. Космічні дослідження на шляху освоєння космосу
Друга половина XX сторіччя стала епохою освоєння космосу. Це грандіозне звер-шення сучасного людства обумовлено не тільки тим, що з'явилися наукові, технічні й технологічні можливості створення космічних апаратів, а й потребою людського суспільства в здійсненні цілого ряду акцій, які на дано-му етапі розвитку науки і техніки можуть бути вико-нані тільки за допомогою штучних супутників Землі і космічних станцій.
Ми вже відзначали, що сучасне природознавство, на-самперед фізика, потребує тієї інформації, яку мож-на дістати тільки в нескінченно різноманітній лабора-торії Всесвіту. Сьогодні для цього наземних астрономіч-них досліджень уже недостатньо. Космічні апарати дають змогу доставляти астрономічну апаратуру за межі щільних шарів земної атмосфери і вести дослідження явищ, що відбуваються у Всесвіті, в усьому діапазоні електромагнітних хвиль. Завдяки цьому астрономія за останні роки перетворилася у всехвильову науку, що значно розширило й поглибило наші знання про Все-світ.
Досвід розвитку науки показує, що необхідною умо-вою її прогресу є постійне розширення тієї сфери при-родних явищ, з якої черпається відповідна інформація.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Освоєння космосу. Проблеми освоєння космосу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок