Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Астрономія, авіація, космонавтика -> Значення праць К.Е. Ціолковського для розвитку космонавтики

Загрузка...

Значення праць К.Е. Ціолковського для розвитку космонавтики

Назва:
Значення праць К.Е. Ціолковського для розвитку космонавтики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,37 KB
Завантажень:
56
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
Значення праць К.Е. Ціолковського для розвитку космонавтики


Ми називаємо Ціолковського батьком космонавтики. Космічні польоти та дирижаблебудування були основними проблемами, яким він присвятив усе свою життя. Та говорити про Ціолковського лише як про батька космонавтики – це збіднити його внесок у сучасну науку й техніку.
Візьмемо атомістику – наріжний камінь багатьох наук. Повторюючи (можливо, і не знаючи цього) геніальну думку про невичерпність атома, Ціолковський відзначає в 1925 році: Щільний і неподільний атом Лукреція і Лавуазьє виявився міфом. Напевно, елемент атома – електрон – виявиться таким самим міфом”. У 1929 році він ще категоричніший: Свідомість та історія наук нам кажуть, що наш атом так само складний, як планета чи Сонце”. І уточнює 1931 року: “Атом є цілий Всесвіт, і він так само складний, як космос”.
Ще не народилася астроботаніка, ще десятиліття треба чекати дослідів з синтезу складних органічних молекул в умовах міжзоряного середовища, а Ціолковський переконано обстоює ідею різноманітності фор життя у Всесвіті. Всесвітньовідомий італієць професор Петруччі був ще чорнооким хлопчиною, коли Ціолковський висунув ідею поза утробного розвитку зародка в штучній матці. З тріском розламувались на очах у публіки на іподромі легкі. Схожі на етажерки літачки, а Ціолковський писав у 1911 році: “Аероплан буде найбезпечнішим засобом пересування” (До речі, він перший запропонував колеса, що “висуваються знизу корпуса”, на півтора десятка років випередивши створення першого колісного шасі в літаку братів Райт). Наче здогадуючись про майбутнє відкриття лазера, він ставив інженерне завдання нинінього дня: космічний зв’язок за допомогою “паралельного пучка електромагнітних променів з невеликою довжиною хвилі, електричних або навіть світлових...” Не було жодної обчислювально-лічильної машини. Та й потреби життя не змушували ще хапатися за рятівну силу числових абстракцій, а Ціолковський передбачав: “...математика проникне в усі галузі знань”.
Такі приклади можна було б наводити ще і ще, дивуючись широті кругозору та інтересів цієї незвичайної людини. Коли ж говорити про різноманітні галузі знань, пов’язані із дослідженням космічного простору, то подив не може не перерости в захоплення.
Ціолковського хвилює невагомість, цілі сторінки присвячує він описові світу без тяжіння. Не так давно я говорив із Борисом Єгоровим – космічним лікарем “Восхода”. Він заклопотаний сьогодні тим самим: невагомість ще може піднести неприємні сюрпризи...
Тільки у 1919 році після довгих блукань по редакціях побачила світ фантастична повість Ціолковського “Поза землею”. Прочитайте її, за радянського часу вона перевидавалась багато разів, а потім перечитайте газетні звіти про політ Павла Бєляєва, про прогулянку в космосі Олексія Леонова. Чи велика різниця? Хіба що замість теперішнього фала у Ціолковського був звичайний ланцюжок...
“...Тільки з часу застосування реактивних приладів почнеться наша велика ера в астрономії – епоха пильнішого вивчення неба”, - читаю в Ціолковського в “Дослідженні снігових просторів реактивними приладами”.
Ціолковський пропонує установлювати в гарячому потоці газів спеціальні графічні керма – через багато років Вернер фон Браун робить такі керма на своїх “Фау-2” – надшвидкісній зброї гітлерівського рейх.
Ціолковський радив мандрувати в космосі “або в особливому одязі, в якому є апарати для дихання. Або в самих помешканнях, відірваних від загальної їхньої маси”, - читай – у ракетних капсулах, - перед вами скафандри Єлисєєва і Хрунова, перед вами місячний модуль американського корабля “Аполлон”.
Ну, а якщо не торкатися цих технічних деталей, то ідеї штучного супутника землі, багатоступеневої ракети, ракетного двигуна, що працює на рідині, і двигуна, в якому використовується ядерний розпад, - все це ідеї, теж висунуті Ціолковським.
Як же так сталося, що глухий з дитинства, по суті самоук, книжник, у світличці маленького будиночка, далеко від університетів та інститутів, надзвичайно скромний шкільний учитель раптом дав людству такий урок геніального наукового передбачення?
Надзвичайна повага до своєї праці.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Значення праць К.Е. Ціолковського для розвитку космонавтики

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок