Головна Головна -> Реферати українською -> Цінні папери -> ринок облігацій

ринок облігацій

Назва:
ринок облігацій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,19 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ПЛАН

1. Особливості формування ринку облігацій

2. Біржові операції, техніка укладання біржових контрактів

3. Валютний арбітраж

1. Особливості формування ринку облігацій

На сьогодні ринок цінних паперів в Україні розвивається з кожним днем і розширює сферу своїх інвестиційних можливостей. Вирішальним чинником для такого швидкого розвитку стала катастрофічна нестача грошової маси. А саме однією з основних функцій РЦП є залучення додаткового оборотного капіталу шляхом емісії забезпечених цінних паперів - акцій, облігацій, векселів, депозитарних розписок тощо.

Найбільш перспективним сегментом фінансового ринку в багатьох країнах СНД є ринок корпоративних облігацій. Процес формування таких ринків поступово охоплює практично весь пострадянський економічний простір. Якщо у 2000 році корпоративні облігації використовувалися тільки у трьох країнах, то у 2001 – вже у п’яти, а в 2002 – у шести. Однак у цілому ринки корпоративних облігацій у країнах СНД поки що розвинені слабко, тому є підстави очікувати їх істотне зростання у найближчі роки.

Тенденції розвитку Згідно з даними російського інформаційного агентства Cbonds, сьогодні ринки корпоративних облігацій найбільш динамічно розвиваються в Росії, Казахстані, Україні, Узбекистані, Киргизстані та Молдові.

До кризи 1998 року ринок корпоративних облігацій у Росії був майже відсутній. Після кризи він значно активізувався: до кінця 2001 року на ньому оберталися облігації обсягом близько $2,5 млрд. Проте значна частина емісій мала неринковий характер і реально на ринку оберталися фінансові інструменти на суму близько $1,2 млрд.

У 2003-2004 рр. на ринку тривало швидке зростання. Станом на кінець року в обігу перебувало 98 випусків облігацій 74 емітентів загальним обсягом $3,42 млрд. Російські корпорації стали розміщувати досить великі випуски (обсягом $100–150 млн.) на внутрішньому ринку. Подовжилися і строки запозичень. Починаючи з 2003 року корпорації почали залучати кошти на два-три роки. З урахуванням зниження процентних ставок до рівня нижче інфляції внутрішній ринок запозичень став для багатьох корпорацій навіть привабливішим за ринок єврооблігацій.

На думку фахівців Cbonds, розвиток ринку корпоративних облігацій Росії триватиме, адже в даний момент Росія помітно відстає у цій сфері, зокрема, від Казахстану. Починаючи з наступного року на російський фінансовий ринок мають надходити пенсійні кошти. Тому передбачається, що через один-два роки обсяг російського ринку корпоративних облігацій зросте майже у 2,5 раза – до $8,5 млрд. При цьому головною перешкодою на шляху його розвитку може стати малий обсяг ринку держоблігацій.

До початку 2001 року ринок корпоративних облігацій України перебував у зародковому стані. Прецеденти випусків існували, але в більшості випадків це було не залучення ресурсів з відкритого ринку, а оптимізація оподатковування та інші схеми. Реальний розвиток ринку почався у 2001 році, в кінці якого на ринку оберталося 29 випусків облігацій 16 емітентів на суму близько 340 млн. грн. ($64,7 млн.). У кінці 2002 року на ринку оберталося вже 52 випуски 38 емітентів обсягом близько 740 млн. грн. ($138,4 млн.).

За прогнозами Cbonds, розвитку ринку корпоративних облігацій України може перешкоджати низький обсяг ринку держоблігацій. Крім того, вітчизняний ринок акцій також є слаборозвиненим. Каталізатором розвитку ринку можуть стати облігації державних компаній – «Укрзалізниці», «Енерго-атому», «Укртелекому». Враховуючи те, що тенденції розвитку ринку корпоративних облігацій в Україні деякою мірою схожі на російські, орі-єнтиром для українського ринку в найближчі роки може бути досягнення рівня співвідношення з ВВП близько 1%, що відповідає зростанню ринку приблизно втричі – до 2,2 млрд. грн. ($410 млн.). Проте такий прогноз зростання не враховує майбутніх випусків облігацій державних компаній, що за своїм змістом ближче до державних запозичень.

В Узбекистані, починаючи з 1999 року, розміщено близько 20 випусків корпоративних облігацій, однак їхній обсяг був дуже незначним. Нового імпульсу розвитку ринку було надано восени 2001 року, коли ряд провідних банків країни утворили «Міжнародний емісійний синдикат» (МЕС), головною метою якого став саме випуск корпоративних облігацій та створення їх організованого ринку. У 2001 році МЕС здійснив випуск облігацій одного емітента. У 2002 році в рамках МЕС було здійснено ще шість емісій. Однак ці випуски були невеликими за розміром, у результаті до кінця 2002 року обсяг ринку корпоративних облігацій склав всього $5 млн.

За прогнозами Cbonds, найближчим часом розвитку ринку корпоративних облігацій Узбекистану заважатиме низький рівень розвитку інших сегментів фінансового ринку. Однак досить значний масштаб економіки країни сприяє створенню умов для розвитку ринку корпоративних облігацій. Припускається, що формування цього ринку триватиме, але у найближчі півтора-два роки він навряд чи буде відігравати значну роль в економіці країни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ринок облігацій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок