Головна Головна -> Реферати українською -> Цінні папери -> Біржова торгівля на валютному ринку

Біржова торгівля на валютному ринку

Назва:
Біржова торгівля на валютному ринку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,56 KB
Завантажень:
222
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Залежно від рівня організації валютного ринку розрізняють біржовий та позабіржовий валютні ринки. Біржовий ринок представляють валютні біржі, а позабіржовий, який ще називають міжбанківський, - банки, фінансові установи, підприємства та організації.

Функції біржового ринку полягають, насамперед, у визначенні попиту та пропозиції валюти, встановленні валютних курсів, прогнозі їх динаміки, визначенні довідкових курсів валют, а також у формуванні певної стратегії та тактики центрального банку країни відносно фінансово-кредитної політики та системи валютного регулювання. За деяких обставин валютні біржі стають головною ланкою міжбанківських операцій.

* Валютна біржа - це організований ринок, дещо схожий з ринком цінних паперів (фондів - фондова біржа) чи товарів (товарна біржа).

На валютних біржах здійснюють наступні види операцій:

* Ф'ючерсні валютні операції - це страхові угоди на біржах, що являють собою купівлю-продаж золота, валюти, фінансових та кредитних інструментів за фіксованою в момент укладання контракту ціною, з виконанням операцій через певний проміжок часу (більше від трьох днів і до двох-трьох років).

Розрахунки здійснюються через клірингову палату, яка виступає посередником між продавцем та покупцем і гарантує виконання сторонами своїх зобов'язань. Особливостями ф'ючерсних операцій на валютному ринку є:

•=> умови виконання ф'ючерсних контрактів прив'язані до певних дат роботи біржі (наприклад, перший понеділок кожного третього місяця), тобто стандартизовані за термінами, обсягами та умовами поставки;

•=> ф'ючсрсні операції на 95% закінчуються укладанням зворотньої (офсетної) угоди, за якої не здійснюється реальна поставка валюти, а учасники цієї операції одержують лише різницю між початковою ціною укладання контракту і ціною, що існує на день здійснення зворотної (офсетної) угоди;

•=> ф'ючсрсні валютні операції здійснюються з обмеженим набором, як правило, резервних валют - долара США, японської сни, англійського фунта стерлінгів, євро.

* Валютний опціон - це договірне зобов'язання, що дає право (для покупця) і зобов'язання (для продавця) купити або продати певну кількість однієї валюти в обмін на іншу за фіксованим у момент укладання угоди курсом на наперед узгоджену дату або протягом узгодженого періоду.

В обмін на одержання такого права покупець опціону сплачує продавцю певну суму, яку називають премією. Ризик покупця опціону обмежений розміром цієї премії, а ризик продавця опціону знижується на величину одержаної премії. Виділяють такі види опціоиів:

•=> опціон пут - право продавати валюту для захисту від п потенційного знецінення або в розрахунку на її потенційне знецінення ;

•=> опціон кол ~ право купити валюту для захисту від потенційного її подорожчання або в розрахунку на потенційне підвищення Ті курсу. Розрізняють:

• європейські валютні опціопи - опціопи, які можуть бути реалізовані тільки в день закінчення терміну дії контракту;

• американські валютні опціопи, які дають право купити чи продати базовий актив у будь-який час від дня закінчення терміну дії контракту.

• Особливою формою валютних операцій виступає валютний арбітраж - це операції з валютами з метою одержання прибутку через використання у визначений момент часу існуючих на фінансових ринках розривів між курсами і відсотковими ставками за касовими і строковими операціями. Основний принцип валютного арбітражу - купити той чи інший фінансовий актив дешевше і продати його дорожче. Розрізняють:

• часовий валютний арбітраж - це валютна операція з метою одержання прибутку від різниці валютних курсів у часі;

• просторовий (локальний, валютний арбітраж, передбачає одержання доходу за рахунок різниці курсу валют на двох різних територіальна віддалених ринках.

В Україні страхові валютні операції в основному здійснюють на Українській міжбапківській валютній біржі (УМВБ) та Кримській міжбанківській валютній біржі (КМВБ).

У МВБ проводить такі основні операції:

•=> організовує торги та укладає угоди з купівлі та продажу іноземної валюти з членами У МВБ;

•=> організовує та проводить розрахунки в іноземній валюті і в гривнях за укладеними на У МВБ угодами;

•=> визначає поточний курс іноземних валют до гривні за угодами на У МВБ.

Право участі в торгах УМВБ мають тільки засновники УМВБ, НБУ та установи, прийняті в члени УМВБ.

Біржові торги відбуваються не рідше, ніж один раз на тиждень. Операції на УМВБ здійснюються членами УМВБ через своїх представників, які діють на підставі доручення, - брокерів. Проведення торгів та визначення поточного курсу іноземних валют до гривні здійснює спеціально уповноважений співробітник УМВБ - курсовий маклер.

Вся інформація про валютні операції членів УМВБ є банківською таємницею.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Біржова торгівля на валютному ринку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок