Головна Головна -> Реферати українською -> Цінні папери -> Фінансове планування інвестицій

Фінансове планування інвестицій

Назва:
Фінансове планування інвестицій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
49,72 KB
Завантажень:
75
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Існують три основні документи, які дають змогу планувати, аналізувати й контролювати інвестиційний проект: Звіт про прибутки та збитки, Баланс та План грошових потоків. Дані в кожній статті доходів та витрат зазначених документів мають бути представлені в єдиній валюті.

Звіт про прибутки та збитки

Звіт про прибутки та збитки відображає операційну діяльність підприємства (процес виробництва та збуту продукції або послуг) за певні періоди (місяць, квартал, рік). Зі звіту про прибутки та збитки інвестор може визначити прибутковість підприємства, яке реалізує проект. Цей звіт також використовується для розрахунку низки податків.

Формування звіту про прибутки та збитки здійснюється відповідно до загальноприйнятих принципів бухгалтерського обліку — GAAP.

Для побудови таблиці Звіт про прибутки та збитки (табл. 5.5) потрібні такі дані:

1. З плану продажу — виручка від реалізації продукції та послуг, втрати від продажів за роками. При цьому в таблиці Звіт про прибутки та збитки відображається сумарна величина обсягу продажу у вартісному вигляді, що являє собою суму «контрактних» продажів у даний період (за фактом, у кредит), а також сума продажу з авансовими платежами в попередні періоди за продукцію, яку було поставлено замовникам у поточний період.

2. З плану витрат — сума змінних витрат з урахуванням плану виробництва за розрахунковий період (місяць, квартал, рік).

3. З плану витрат — сума загальних (операційних, торгівельно-адміністративних) витрат за розрахунковий період. При цьому необхідно пам’ятати, що звіт про прибутки та збитки охоплює амортизаційні відрахування й проценти за кредитами.

Таблиця 5.5

ЗВІТ ПРО ПРИБУТКИ ТА ЗБИТКИ

Є лише два способи підвищення ефективності діяльності підприємства (збільшення значення в нижньому рядку таблиці, тобто чистого прибутку): продавати дорожче та більше і/або дешевше виробляти. Це досить просте правило є найважливішим у процесі аналізу та управління проектом.

Яких би заходів не вживало керівництво підприємства для підвищення його ефективності, у кінцевому підсумку це буде виконанням однієї з зазначених умов.

Розглянемо приклад аналізу Звіту про прибутки та збитки трьох різних варіантів проекту.

За наявності декількох варіантів, що відображають імовірнісні прогнози доходів і витрат (табл. 5.6), зміни в будь-якому рядку таблиці неминуче викличуть зміни в останньому рядку (чи буде це збільшення обсягу продажу, чи скорочення витрат).

Таблиця 5.6

Підприємство з низьким валовим доходом, як правило, має нижчі витрати. Іншими словами, у процесі планування ми повинні вирішити головне завдання — отримати дохід, який покриє всі наші витрати, а також принесе прибуток. Наприклад, якщо продукція виробляється з нижчими витратами, ніж у конкурентів, то є можливість збільшити торгові витрати на просування продукції на ринок або знизити ціни, що позитивно вплине на обсяг продажу.

Баланс

Баланс, на відміну від Звіту про прибутки та збитки, відображає фінансовий стан підприємства не за визначений період (місяць, квартал, рік), а на певний момент, наприклад, 31 грудня 2001 р. Баланс показує, наскільки стійким є фінансове становище (платоспроможність та ліквідність) підприємства, яке реалізує проект у конкретний момент.

Баланс складається з двох боків — актив (зліва) та пасив (справа), сумарні значення яких завжди мають бути однаковими (табл. 5.7).

Таблиця 5.7

Актив являє собою перелік того, що має підприємство у власності. Пасив показує, кому та скільки підприємство заборгувало. Іншими словами, ця рівність означає, що те, чим володіє підприємство, воно заборгувало або кредиторам, або його власникам. Формування балансу також здійснюється згідно з правилами GAAP.

Розглянемо розвиток балансу на простому прикладі.

Приватний підприємець створює підприємство з випуску виробів із пластмас зі статутним фондом 200 тис. грн, купує обладнання та матеріали, виробляє та реалізує продукцію на ринку. На прикладі можна простежити зміни у структурі його балансу відповідно до подій, що відбуваються.

1 квітня 2001 року.

Реєстрація підприємства та внесок у статутний фонд.

3 квітня 2001 року.

Підприємство отримує банківську позику 100 тис. грн.

10 квітня 2001 року.

Придбання технологічного обладнання вартістю 150 тис. грн та сировини для забезпечення виробничого процесу на суму 100 тис. грн.

30 квітня 2001 року.

Підприємство виробило та реалізувало продукцію на суму 150 тис. грн. При цьому було витрачено частину заготовленої сировини на 50 тис. грн та оплачено загальні (постійні) витрати на суму 30 тис. грн. У результаті прибуток підприємства становив 70 тис. грн., з яких 28 тис. грн. воно має виплатити до держбюджету як податок на прибуток (30 %). Чистий прибуток після сплати податку становитиме 42 тис. грн.

Нижче наведено спрощені баланси трьох підприємств, аналізуючи які, можна, користуючись найпростішими прийомами аналізу, зробити попередні висновки про їхній фінансовий стан.

БАЛАНС ПІДПРИЄМСТВА «А»

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Фінансове планування інвестицій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок