Головна Головна -> Реферати українською -> Цінні папери -> Оцінка грошових потоків щодо проекту

Оцінка грошових потоків щодо проекту

Назва:
Оцінка грошових потоків щодо проекту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,08 KB
Завантажень:
362
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Часто під час оцінювання інвестиційних пропозицій менеджери використовують інформацію з різноманітних джерел, не всі з яких є узгодженими між собою. Виникає потреба ретельної перевірки інформації щодо інвестиційної пропозиції перед поданням її на подальший детальний розгляд.

У табл. 5.3 наведено основні види грошових потоків, які необхідно включати в процес оцінки інвестиційних пропозицій.

Таблиця 5.3

ТИПИ ГРОШОВИХ ПОТОКІВ

Насамперед необхідно встановити базові правила відносно того, які грошові потоки стосуються проекту, а які ні. Вони розподіляються на чотири категорії, як показано на рис. 5.2.

Відмінність між балансовим

прибутком і грошовим потоком

Існує необхідність розрізняти грошовий потік від балансового прибутку. Грошовий потік — це прибуток від інвестиційного проекту після оподаткування, але перед нарахуванням амортизації, виплатою процентів та дивідендів. Якщо розглядати його та прибуток протягом усього життєвого циклу проекту, то вони будуть ідентичними, але їх розподіл у часі буде різним. З огляду на вартість грошей у часі, розподіл у ньому платежів відіграє над-

звичайно важливу роль. Чисті грошові потоки показують різницю між надходженням грошових потоків за проектом і їхнім відпливом. Грошові потоки показують, чи варто реалізовувати інвестиційну пропозицію, на відміну від оцінок, які ґрунтуються на принципах бухгалтерського обліку і які визначають, наприклад, як швидко потрібно амортизувати капітальну інвестицію. Немає сенсу звертати увагу на амортизацію, оскільки її вже було враховано як відплив капіталу в першому році (роках) інвестиційного проекту. Так само недоцільно враховувати процентні платежі, оскільки їх уже враховано в ставці, яка використовується для дисконтування грошових потоків.

Рис. 5.2. Критерії грошових потоків

Існує ще два міркування, які дають змогу пояснити відмінність між грошовим потоком від інвестиційного проекту та балансовим прибутком. По-перше, кошти, що знаходяться на рахунку прибутків і збитків на першому році й підлягають оподаткуванню, вираховуються з прибутку цього самого року, але на практиці більшість податків сплачується наступного року. По-друге, рахунок прибутків і збитків не бере до уваги витрати оборотного капіталу. Відмінності узагальнено в табл. 5.4.

Таблиця 5.4

ВІДМІННОСТІ МІЖ ГРОШОВИМИ ПОТОКАМИ

І БАЛАНСОВИМ ПРИБУТКОМ

Проте дуже рідко можна легко визначити грошові потоки за інвестиційним проектом. Є два способи визначення грошових потоків для подальшого їх використання в інвестиційному аналізі:

— з неопрацьованих первинних даних;

— з уніфікованих форм фінансової звітності, таких як звіт за прибутками та збитками й баланс.

Визначення грошових потоків

з неопрацьованих первинних даних

У цьому випадку необхідно додати передбачені грошові потоки та не чіпати інформації з прогнозованого на майбутнє звіту про прибутки й збитки. За розгляду прогнозів із продажу та експлуатаційних витрат необхідно враховувати такі зауваження:

— ураховуються лише ті грошові потоки, які виходять за межі власної підприємницької діяльності, а не ті, що мають форму витрат;

— грошові потоки від продажу враховуються лише тоді, коли клієнти дійсно заплатять, а не тоді, коди бухгалтер зафіксує факт продажу;

— ураховуються додаткові податки, обумовлені додатковими грошовими потоками інвестиційного проекту. Не варто включати грошові потоки для оподаткування в тому році, у якому їх було нараховано. Краще передбачати відплив коштів на наступний рік, коли ці податки дійсно буде сплачено.

Сконцентрувавшись на коштах, необхідно звернути особливу увагу на оборотний капітал, який потрібен для реалізації будь-якого нового проекту, щоб, наприклад, заплатити за матеріально-виробничі запаси або дати змогу клієнтам оплатити товар або послуги в кредит, і насправді охоплює всі витрати, необхідні для реалізації інвестиційного проекту до тих пір, поки не буде отримано гроші від клієнтів. Чим довший виробничий цикл і більше часу необхідно клієнтам для здійснення платежів, тим більший обсяг оборотного капіталу потрібен.

Визначення грошових потоків

на основі прогнозних фінансових

звітів

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Оцінка грошових потоків щодо проекту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок