Головна Головна -> Реферати українською -> Цінні папери -> Ф’ючерсні контракти і його особливості

Ф’ючерсні контракти і його особливості

Назва:
Ф’ючерсні контракти і його особливості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,18 KB
Завантажень:
332
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
ПЛАН

Вступ

1. Поняття ф'ючерсного контракту

2. Врегулювання обов’язків по ф’ючерсних контрактах

3. Суть ф’ючерсних цін на процентні ставки та арбітражу

Висновки

Список використаної літератури

Вступ

Ф'ючерсними називають угоди, пов'язані з взаємною передачею прав і обов'язків у відношенні стандартних контрактів на постачання біржового товару. При цьому такі угоди на відміну від угод на реальний товар не передбачають зобов'язання сторін поставити чи прийняти реальний товар (у термін, обумовлений контрактом), а припускають купівлю і продаж прав на товар (паперові угоди).

Нині ф'ючерсні біржі переважають і діють практично у всіх країнах Заходу. Вони дозволяють швидше реалізовувати товар, зменшувати ризик втрат від несприятливих змін цін, прискорювати повернення авансованого капіталу в грошовій формі в кількості, максимально близькому спочатку авансованому капіталу, плюс відповідний прибуток.

Крім того ф'ючерсна торгівля дозволяє прискорювати повернення авансованого капіталу в грошовій формі в кількості, максимально близькому спочатку авансованому капіталу плюс відповідний прибуток. При цьому відбувається своєрідний поділ функцій між банком і біржею: банк кредитує тільки ту частину товарної вартості, що, на його думку, буде відшкодована незалежно від кон'юнктурних коливань, а ф'ючерсна біржа покриває різницю між банківським кредитом і ціною реалізації товару. Ф'ючерсна торгівля забезпечує економію резервних засобів, які підприємець тримає на випадок несприятливої кон'юнктури.

1. Поняття ф'ючерсного контракту

Предметом ф'ючерсної угоди є ф'ючерсний контракт - документ, що визначає права й обов'язки на одержання чи передачу майна (включаючи гроші, валютні цінності і цінні папери) чи інформації з указівкою порядку такого одержання чи передачі. При цьому він не є цінним папером.

Ф'ючерсний контракт не може бути просто анульований, чи, відповідно до біржової термінології, ліквідований. Якщо він укладений, то може бути ліквідований або шляхом виведення протилежної угоди з рівною кількістю товару, або постачанням обумовленого товару в термін, передбачений контрактом.

У переважній більшості випадків має місце компенсація і лише по 1-3% контрактів поставляються фізичні товари. Постачання товарів на ф'ючерсних біржах дозволені у визначені місяці, називані позиціями. Наприклад, на Нью-Йоркській біржі кава, какао і цукру вона дозволена тільки в березні, травні, липні, вересні і грудні, причому продавець може поставити товар у будь-який день місяця. Однак продавці біржових контрактів йдуть на постачання товару по них лише в особливі випадках, тому що це зв'язано з додатковими витратами в порівнянні з його продажем на ринку реального товару. При термінових угодах покупець не розраховує одержати цінності, що купуються їм,, а продавець-передати продавані їм цінності.

Результатом таких угод є не передача реального товару, а сплата чи одержання різниці між ціною контракту в день його висновку і ціною в день виконання. Наприклад, продавець продав у січні на біржі партію міді за ціною 960 ф. ст. за 1 т з постачанням у березні. Якщо до терміну постачання ціна на біржі на мідь підвищиться до 965 ф. ст. за 1 т, він виявиться стороною, що програла, а покупець, навпаки, - що виграла. Продавець як програв сторона повинна сплатити різницю в 5 ф. ст. шляхом висновку так називаної зворотної (офсетної) угоди, тобто угоди на покупку такої ж партії товару за ціною 965 ф. ст. за 1 т, чи, але біржової термінології, ліквідувати контракт. Покупець, у свою чергу, укладає в березні офсетну угоду, тобто угоду на продаж такої ж партії товару за ціною 965 ф. ст. за 1 т, і в такий спосіб виграє 5 ф. ст. за 1 т. При угодах на термін одна сторона завжди виграє, інша програє.

Для максимального прискорення висновку термінових угод, полегшення ліквідації контрактів і спрощення розрахунків по них існують цілком стандартизовані форми ф'ючерсних контрактом. Кожен ф'ючерсний контракт містить установлене правилами біржі кількість товару. Наприклад, по цукрі - 50 т, каучуку, міді, свинцю і цинку - 25 т, кава - 5 т и т.д. Відхилення фактичної ваги від контрактного не повинно перевищувати 3%.

При висновку ф'ючерсного контракту узгоджуються тільки дві основних умови: ціна і позиція (термін постачання). Всі інші умови стандартні і визначаються біржовими правилами (крім контрактів на кольорові метали, де вказується також і кількість товару - найчастіше 100 т).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Ф’ючерсні контракти і його особливості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок