Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНЮВАННЯ ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ: КОМПАРАТИВНИЙ АНАЛІЗ

ОЦІНЮВАННЯ ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ: КОМПАРАТИВНИЙ АНАЛІЗ

Назва:
ОЦІНЮВАННЯ ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ: КОМПАРАТИВНИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,63 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Гапон Валентина Василівна
УДК 378.1.01
ОЦІНЮВАННЯ ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ: КОМПАРАТИВНИЙ АНАЛІЗ
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор, академік Академії педагогічних наук України
Гуржій Андрій Миколайович,
Міністерство освіти і науки України,
Перший заступник міністра
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор, академік Академії педагогічних наук України
Прокопенко Іван Федорович,
Харківський національний педагогічний університет ім. Г.С.Сковороди, ректор
доктор педагогічних наук, доцент
Єльникова Галина Василівна,
Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти Академії педагогічних наук України,
завідувач кафедри менеджменту
Провідна установа: | Національний педагогічний університет
ім. М.П.Драгоманова, кафедра педагогіки та психології вищої школи, Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться “ 5 ” травня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.456.02 в Інституті вищої освіти АПН України за адресою 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9, зал засідань
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України (01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9)
Автореферат розісланий “ 5 ” квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В.Уваркіна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Розбудова України як незалежної, демократичної, правової європейської держави вимагає створення відповідної системи вищої освіти, спрямованої на забезпечення фундаментальної наукової, загальнокультурної, практичної підготовки фахівців, які визначають темпи й рівень науково-технічного, економічного, соціального, культурного прогресу та здатні до постійного оновлення наукових знань, професійної мобільності, швидкої адаптації до змін у соціально-економічній сфері, у галузях науки, техніки та технології.
Актуальність теми дослідження. Система підготовки спеціалістів в Україні розвивається і вдосконалюється, виходячи з двох специфічних функцій. По-перше, вона забезпечує відтворення висококваліфікованих елементів сукупної робочої сили суспільства, готує фахівців з різних спеціальностей та напрямів і цим сприяє розвиткові продуктивних сил. По-друге, вона реалізує і соціальну функцію – задовольняє духовні, інтелектуальні потреби людини, сприяє всебічному розвиткові особистості.
Розгалужена система вищих навчальних закладів (ВНЗ) України, заснованих на різних формах власності, потребує невідкладної розробки механізму узгодженої саморегуляції освітньої діяльності та стратегічних напрямів контролю якості освіти.
Як соціальний інститут, вища школа кожної країни є складовою світової освітньої системи, могутнім фактором розвитку продуктивних сил суспільства й духовної культури народу. Тому її наукове пізнання вимагає системного підходу, а вдосконалення неможливе без порівняльного аналізу з іншими країнами світу. Це зумовило необхідність проведення аналітичних досліджень з проблеми підготовки кваліфікованих спеціалістів у високорозвинених державах світу та оцінювання освітньої діяльності вищих навчальних закладів.
На нашу думку, ефективна реалізація функцій управління якістю освіти в сучасних умовах може бути досягнута завдяки моделюванню та побудові багаторівневої архітектури процесів обробки інформації з використанням нових інформаційно-комунікаційних технологій і сучасних комп’ютерів. Тому актуальною стає проблема створення такої інформаційно-аналітичної системи, що дозволятиме проводити оцінювання освітньої діяльності вищих навчальних закладів, прогнозувати тенденції їх розвитку та визначати чинники, від яких залежить ефективність підготовки спеціалістів на перспективу.
Ступінь наукової розробки проблеми. У сучасних умовах ринкової економіки проблема підвищення професійної підготовки набуває все більшого значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОЦІНЮВАННЯ ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ: КОМПАРАТИВНИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок