Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ РОБОЧОГО ОРГАНА УСТАНОВКИ ДЛЯ ПІДДОННОГО ВИДОБУТКУ НЕЗВ'ЯЗНИХ КОРИСНИХ КОПАЛИН

ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ РОБОЧОГО ОРГАНА УСТАНОВКИ ДЛЯ ПІДДОННОГО ВИДОБУТКУ НЕЗВ'ЯЗНИХ КОРИСНИХ КОПАЛИН

Назва:
ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ РОБОЧОГО ОРГАНА УСТАНОВКИ ДЛЯ ПІДДОННОГО ВИДОБУТКУ НЕЗВ'ЯЗНИХ КОРИСНИХ КОПАЛИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,99 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУХАР Віктор Юрійович
УДK 622.271.6
ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ РОБОЧОГО ОРГАНА УСТАНОВКИ ДЛЯ ПІДДОННОГО ВИДОБУТКУ НЕЗВ'ЯЗНИХ КОРИСНИХ КОПАЛИН
Спеціальність: 05.05.06 – гірничі машини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2005


Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі гірничих машин Національного гірничого університету (м. Дніпропетровськ) Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат технічних наук, доцент
Запара Євген Семенович,
Національний гірничий університет
(м. Дніпропетровськ)
Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри гірничих машин.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Кіріченко Євген Олексійович,
Національний гірничий університет
(м. Дніпропетровськ)
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри гірничої механіки;
кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник
Коломієць Валерій Сергійович,
Донецький Національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, старший науковий співробітник кафедри енергомеханічних систем.
Провідне підприємство – Інститут геотехнічної механіки
ім. М.С. Полякова Національної академії наук України (м. Дніпропетровськ),
відділ механіки машин і процесів переробки мінеральної сировини
Захист дисертації відбудеться 22 червня 2005 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.06 при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України
(49027, м. Дніпропетровськ-27, пр. Карла Маркса, 19, тел. 47-24-11).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України
(49027, м. Дніпропетровськ-27, пр. Карла Маркса, 19).
Автореферат розісланий 20 травня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
канд. техн. наук | О.В. Анциферов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зменшення існуючого в Українському Причорномор'ї дефіциту в незв'язних корисних копалинах, у першу чергу в кварцовому піску, можливо шляхом їх видобутку з родовищ шельфу Азово-Чорноморського басейну, які здебільш розташовані на великих глибинах під шаром покривальних порід, та з намивних техногенних родовищ.
Робочі органи, які використовуються для підводного видобутку незв'язних корисних копалин, мають істотний недолік внаслідок того, що вони призначені для видобутку корисних копалин з поверхні родовища. Це потребує проведення розкривних робіт, що збільшує собівартість добутого продукту і приводить до негативних наслідків для водяної екосистеми. При видобутку корисної копалини з-під шару покривальних порід за допомогою заглибленого робочого органу, який має систему гідророзмиву, необхідність проведення розкривних робіт відпадає, якість продукту за рахунок його розубожування порожньою породою не погіршується, мінімізується негативний вплив видобутку на екосистему. Основними конструктивними параметрами такого робочого органу є його робоча довжина та зовнішній діаметр, відстань між всмоктувальним отвором та розмивальними форсунками, кут нахилу, кількість та діаметр розмивальних форсунок. Витратним параметром, який визначає ефективність видобутку, є співвідношення витрат води на розмив і на ежектування. У зв'язку з недостатнім вивченням процесів розмиву, всмоктування і фільтрації води в піддонному вибої створення такого робочого органу стикається з серйозними труднощами. Існуючі методи розрахунку його конструктивних параметрів не враховують фільтрацію води з піддонного вибою масиву з покривальними породами та не дозволяють розраховувати параметри піддонної зони розмиву, яка утворена похилим струменем. Це призводить до похибок у розрахунках, котрі зумовлюють неефективність процесів розмиву та всмоктування корисної копалини з піддонного вибою, низьку продуктивність та підвищені питомі енерговитрати видобутку.
На основі викладеного вище, встановлення залежностей між основними конструктивними параметрами робочого органу, який має систему розмиву з похилими форсунками, від розмірів піддонного вибою, фільтрації води з нього та фізико-механічних властивостей незв'язної корисної копалини й покривальної породи є актуальною науковою задачею.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ РОБОЧОГО ОРГАНА УСТАНОВКИ ДЛЯ ПІДДОННОГО ВИДОБУТКУ НЕЗВ'ЯЗНИХ КОРИСНИХ КОПАЛИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок