Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> психологічне прогнозування ПРОФЕСІЙНОЇ НАДійності фахівців аварійно-рятувальних підрозділів МНС України

психологічне прогнозування ПРОФЕСІЙНОЇ НАДійності фахівців аварійно-рятувальних підрозділів МНС України

Назва:
психологічне прогнозування ПРОФЕСІЙНОЇ НАДійності фахівців аварійно-рятувальних підрозділів МНС України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,24 KB
Завантажень:
208
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національна академія Державної прикордонної служи України
імені Богдана Хмельницького
Євсюков Олександр Петрович
УДК 159.9: 159.94
психологічне прогнозування
ПРОФЕСІЙНОЇ НАДійності фахівців
аварійно-рятувальних підрозділів МНС України
Спеціальність 19.00.09“
Психологія діяльності в особливих умовах”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Хмельницький – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Університеті цивільного захисту України, Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Тімченко Олександр Володимирович,
Університет цивільного захисту України,
науково-дослідна лабораторія екстремальної
та кризової психології, начальник лабораторії.
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, професор САФІН Олександр Джамільович, Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, кафедра педагогіки та психології, професор кафедри;
кандидат психологічних наук, доцент ЛЕФТЕРОВ Василь Олександрович, Донецький юридичний інститут Луганського державного університету внутрішніх справ, науково-дослідний центр психотренінгових технологій, начальник центру.
Захист відбудеться “ 14 ” грудня 2007 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .705.02 Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького за адресою: вул. Шевченка,46, м. Хмельницький, 29003.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького за адресою: вул. Шевченка, 46, м. Хмельницький, 29003.
Автореферат розіслано “ 05 ” листопада 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат педагогічних наук,
доцент В.М. Гладкова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Протягом 2006 року в Україні виникло 364 надзвичайні ситуації (НС), найбільш резонансними з яких були: аварії в системах тепло- та водопостачання у м. Алчевську Луганської області; авіаційна катастрофа літака ТУ-154 поблизу с. Суха Балка Донецької області у серпні 2006 року, внаслідок якої загинуло 170 громадян Російської Федерації; вибух зарядів, що стався поблизу с. Новобогданівка Мелітопольського району на артилерійських складах військової частини А-2985 (Міноборони), де після пожежі 6 травня 2004 року зберігалися залишки порохових зарядів до артилерійських боєприпасів. Внаслідок цієї НС було порушено нормальні умови життєдіяльності понад 100 тис. осіб; загибель 13 гірників на шахті ім. О.Ф. Засядька в м. Донецьку у вересні 2006 року та ін.
Малоймовірно, що у майбутньому кількість аварій та катастроф значно зменшиться. Крім того, при великомасштабних НС кількість постраждалих (особливо дітей) може бути дуже значною. Сумна статистика НС, що трапилися в Україні протягом 2006 року, лише підтверджує цю тезу: внаслідок надзвичайних ситуацій у минулому році загинуло 463 особи (з них 47 дітей) та 1046 – постраждало (з них 371 дитина).
У багатьох випадках життя та здоровя постраждалого населення залежить від ефективних та надійних дій рятувальників. Лише у 2006 році до аварійно-рятувальних та відновлювальних робіт було залучено близько 28000 працівників МНС України.
Одним з ефективних шляхів підвищення якості професійної діяльності фахівців ризиконебезпечних професій і, зокрема, працівників аварійно-рятувальних підрозділів МНС України, може стати прогноз їх професійної та функціональної надійності за психологічними показниками.
Розробка науково-практичних основ і принципів психодіагностичних процедур психологічного прогнозування надійності діяльності фахівця аварійно-рятувального підрозділу МНС України є однією з актуальних і невирішених науково-практичних задач психології діяльності в особливих умовах. Це обумовлює актуальність обраної теми, її теоретичну та практичну значущість.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: психологічне прогнозування ПРОФЕСІЙНОЇ НАДійності фахівців аварійно-рятувальних підрозділів МНС України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок