Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМА ВИВЧЕННЯ ДИТИНИ В РЕФОРМАТОРСЬКІЙ ПЕДАГОГІЦІ КІНЦЯ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

ПРОБЛЕМА ВИВЧЕННЯ ДИТИНИ В РЕФОРМАТОРСЬКІЙ ПЕДАГОГІЦІ КІНЦЯ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ПРОБЛЕМА ВИВЧЕННЯ ДИТИНИ В РЕФОРМАТОРСЬКІЙ ПЕДАГОГІЦІ КІНЦЯ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,15 KB
Завантажень:
128
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди
Кравцова Тетяна Олександрівна
УДК 37(09):37.012-053.5
ПРОБЛЕМА ВИВЧЕННЯ ДИТИНИ В РЕФОРМАТОРСЬКІЙ ПЕДАГОГІЦІ КІНЦЯ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ
13.00.01 — загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Радул Ольга Сергіївна,
Кіровоградський державний педагогічний
університет імені Володимира Винниченка,
професор кафедри педагогіки початкової освіти та соціальної педагогіки
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Кузнецова Олена Юріївна,
Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди, завідувач кафедри теорії і практики англійської мови.
кандидат педагогічних наук, доцент
Бардінова Валентина Данилівна,
Полтавський державний педагогічний університет
імені В.Г. Короленка, доцент кафедри педагогіки
Захист відбудеться 22 січня 2008 р. о 13-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64 053.04 у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. 216.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди за адресою: 61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 215-В.
Автореферат розісланий ”21” грудня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Штефан Л.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сучасні перетворення у суспільному житті викликали зміни філософії освіти, що обумовило перехід до парадигми особистісно-орієнтованого виховання, заснованого на пріоритетності гуманістичних цінностей, першочерговому врахуванні інтересів дитини у навчально-виховному процесі. Подібні трансформації виховного ідеалу роблять актуальними наукові пошуки, пов’язані з проблемою дитини у її педагогічному значенні, що сучасними вченими інтерпретується, як комплекс знань, наукових поглядів про природу дитини, особливості її розвитку і саморозвитку у виховному процесі. Опираючись на теорію цілісного розвитку особистості, науковці пов’язують проблему дитини, насамперед, з вивченням усіх закономірностей її становлення як суб’єкта освітньо-виховного процесу, з урахуванням усіх аспектів життєдіяльності за допомогою інтеграції зусиль наук соціально-гуманітарного профілю (педагогіки, психології, соціології, біології), на основі ставлення до дитини як самоцінності, до дитинства – як важливого самостійного періоду в житті людини.
Безумовно пошуки способів і технологій розв’язання завдань сучасної педагогічної науки будуть більш ефективними в разі врахування передового досвіду, накопиченого в історії педагогіки. У цьому контексті слід зауважити, що у кінці ХІХ – на початку ХХ ст. у світовій педагогічній науці вже відбувався перехід від знаннєвоцентричної парадигми до реформаторських ідей педоцентризму, педології, прагматизму тощо. Саме представники реформаторської педагогіки, спираючись на новітні досягнення філософії, психології, біології, соціології та на довготривалі емпіричні спостереження педагогічного процесу, переважну увагу в дослідженнях приділяли вивченню самої дитини – її психофізичних, розумових та біологічних особливостей.
Ідеї реформаторської педагогіки, зокрема в контексті вивчення дитини, реалізовувалися в творчості вітчизняних учених того часу (С. Ананьїна, П. Блонського, О. Залужного, Я. Мамонтова, О. Попова, В. Протопопова, І. Соколянського, Я. Чепіги та ін.), що зумовлювало появу нових наукових шкіл, значної кількості фахових досліджень. Проте, в умовах становлення в СРСР сталінського тоталітаризму, діяльність представників реформаторської педагогіки одержала негативну ідеологічну оцінку, більшість науковців було репресовано, а презентовані ними напрямки науково-педагогічної діяльності тривалий час були офіційно забороненими як буржуазні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПРОБЛЕМА ВИВЧЕННЯ ДИТИНИ В РЕФОРМАТОРСЬКІЙ ПЕДАГОГІЦІ КІНЦЯ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок