Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ВОЄННОГО МИСТЕЦТВА ФЛОТІВ У ЛОКАЛЬНИХ ВІЙНАХ ТА ЗБРОЙНИХ КОНФЛІКТАХ ПРИ ВЕДЕННІ САМОСТІЙНИХ ДІЙ (1967–1988 рр.)

РОЗВИТОК ВОЄННОГО МИСТЕЦТВА ФЛОТІВ У ЛОКАЛЬНИХ ВІЙНАХ ТА ЗБРОЙНИХ КОНФЛІКТАХ ПРИ ВЕДЕННІ САМОСТІЙНИХ ДІЙ (1967–1988 рр.)

Назва:
РОЗВИТОК ВОЄННОГО МИСТЕЦТВА ФЛОТІВ У ЛОКАЛЬНИХ ВІЙНАХ ТА ЗБРОЙНИХ КОНФЛІКТАХ ПРИ ВЕДЕННІ САМОСТІЙНИХ ДІЙ (1967–1988 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,12 KB
Завантажень:
409
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ОБОРОНИ УКРАЇНИ
ФУРМАН Ігор Іванович
УДК: 359:355.48 „1967/1988”
РОЗВИТОК ВОЄННОГО МИСТЕЦТВА ФЛОТІВ У ЛОКАЛЬНИХ ВІЙНАХ ТА ЗБРОЙНИХ КОНФЛІКТАХ ПРИ ВЕДЕННІ САМОСТІЙНИХ ДІЙ
(1967–1988 рр.)
20.02.22 – військова історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії оборони України, Міністерство Оборони України.
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор
Рибак Микола Іванович,
Національна академія оборони України, професор кафедри історії війн та воєнного мистецтва.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Голуб Володимир Йосипович,
Національна академія оборони України,
професор кафедри історії;
кандидат історичних наук, доцент
Павленко Олександр Павлович,
Київський юридичний інститут Міністерства внутрішніх справ України,
доцент кафедри філософських і соціальних наук.
Провідна установа: Київський національний університет внутрішніх справ, Міністерство внутрішніх справ України, м. Київ.
Захист відбудеться 04.07. 2006 р. о _12__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.709.04 Національної академії оборони України за адресою 03049, м. Київ-49, Повітрофлотський пр-т, 28.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії оборони України (03049, м. Київ-49, Повітрофлотський пр-т, 28).
Автореферат розісланий 01.06. 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук Грицюк В. В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливу роль у локальних війнах та збройних конфліктах (воєнних конфліктах) відіграють військово-морські сили (ВМС), які є одним із основних і унікальних елементів військової могутності держави. Вислів О. Кромвеля: „Моїм кращим дипломатичним представником є воєнний корабель” і на сьогодні не втратив актуальності. Флоти таких країн, як США, Великобританії, СРСР та інших, виходячи з відомого постулату Птолемея: „Хто володіє морем, той править світом”, пізніше розвиненого американським військово-морським теоретиком контр-адміралом А. Мехеном, завжди були неодмінними учасниками більшості воєнних конфліктів післявоєнного періоду.
Флоти продемонстрували значні можливості у вирішенні багатопланових оперативно-тактичних і стратегічних завдань у всіх сферах збройної боротьби (наземної, повітряної, космічної, надводної та підводної). За всю історію війн на морі вони накопичили великий досвід ведення дій „флот проти берега” та „флот проти флоту”, виконуючи поставлені завдання як спільно з іншими видами збройних сил, так і самостійно.
Ефективне застосування флотів у воєнних конфліктах, особливо кінця ХХ – початку ХХІ століть, ще раз підтверджують існуючу небезпеку з морських напрямків для будь-якої країни, в тому числі й для України, яка є морською державою. Для захисту територіальної цілісності держави з морських напрямків та національних інтересів на морі Військово-Морські Сили Збройних Сил України (ВМС ЗС України) повинні бути збалансованими та здатними ефективно вирішувати будь-яке поставлене завдання. Однак, складний процес становлення національного флоту ще триває. Продовжують визначатися національні пріоритети в галузі військово-морського будівництва і кораблебудування в цілому, ведеться пошук форм і способів ведення бойових дій на морі відповідно до наявної зброї та техніки, а також проводяться інші організаційні та технічні заходи. Завдання, що поставлені перед ВМС ЗС України на новому етапі їх розвитку, потребують суттєвих глибоких наукових досліджень, які торкаються усіх сторін їх діяльності. Хоча за останні роки як в українських, так і в закордонних виданнях видано ряд спеціалізованих книг і статей, присвячених історії розвитку та застосування флотів, однак ці питання поки не стали об'єктом спеціального воєнно-історичного дослідження. Крім того, ВМС ЗС України не мають власного практичного досвіду ведення бойових дій на морі.
Відтак, виникає потреба наукового узагальнення світового досвіду застосування флотів та розвитку воєнно-морського мистецтва, як теоретичної основи для вирішення наукових і практичних завдань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗВИТОК ВОЄННОГО МИСТЕЦТВА ФЛОТІВ У ЛОКАЛЬНИХ ВІЙНАХ ТА ЗБРОЙНИХ КОНФЛІКТАХ ПРИ ВЕДЕННІ САМОСТІЙНИХ ДІЙ (1967–1988 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок