Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ ТА ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ КОМБІНОВАНОЇ ФАРМАКОТЕРАПІЇ ХВОРИХ НА ОСТЕОАРТРОЗ

ОБГРУНТУВАННЯ ТА ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ КОМБІНОВАНОЇ ФАРМАКОТЕРАПІЇ ХВОРИХ НА ОСТЕОАРТРОЗ

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ ТА ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ КОМБІНОВАНОЇ ФАРМАКОТЕРАПІЇ ХВОРИХ НА ОСТЕОАРТРОЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,96 KB
Завантажень:
265
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ КАРДІОЛОГІЇ ім. акад. М.Д. СТРАЖЕСКА
Шолохова Лариса Борисівна
УДК 616.72—002—085
ОБГРУНТУВАННЯ ТА ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ КОМБІНОВАНОЇ
ФАРМАКОТЕРАПІЇ ХВОРИХ НА ОСТЕОАРТРОЗ
14.01.12—ревматологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ—2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска АМН України, м. Київ.
Науковий керівник: член-кореспондент АМН України,
доктор медичних наук, професор
Коваленко Володимир Миколайович, завідувач відділом некоронарогенних хвороб серця та клінічної ревматології Інституту кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска АМН України.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Свінціцький Анатолій Станіславович, завідувач кафедрою госпітальної терапії №2 Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця;
доктор медичних наук, професор
Бабиніна Лідія Яківна, професор кафедри сімейної медицини з курсом імунології та алергології Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупіка МОЗ України.
Провідна установа: Дніпропетровська державна медична академія
МОЗ України, кафедра госпітальної терапії №1 та профпатології
Захист відбудеться 17 грудня 2002 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.616.01 при Інституті кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска АМН України (03680, м. Київ, вул. Народного Ополчення, 5).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска АМН України (03680, м. Київ, вул. Народного Ополчення, 5).
Автореферат розісланий 15 листопада 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Деяк С.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Патологія кістково-м'язевої системи, серед якої остеоартроз (ОА) займає провідне місце, призводить до значних збитків в економічній, соціальній та психологічній сферах [March L.M., Bachmeier C.J., 1997]. Поширеність ОА в популяції складає 6,43 %, корелює з віком і досягає максимальних показників (13,9 %) у осіб старших за 45 років [Насонова В.А., Бунчук Н.В., 1997]. За даними державної статистичної звітності в Україні з 1997 року захворюванність на ОА і його поширеність зросли в двічі, що призвело до збільшення випадків первинної інвалідності по причині ОА [Коваленко В.М., 2002].
Велика поширеність первинного ОА, не достатньо висока ефективність традиційних методів лікування та висока частота виникнення побічних ефектів при проведенні стандартної терапії ОА вимагають проведення пошуку нових підходів до консервативного лікування хвороби.
В лікуванні ОА найбільш широко використовують нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ), причому в переважній більшості у вигляді монотерапії [Насонова В.А., 2002; Brandt K.D., 2000]. Результати багатоцентрових досліджень ефективності НПЗЗ у хворих на ОА, суперечливі: одні продемонстрували їх високу ефективність [Huskisson E.C., 1996., Dequeker J., et al., 1998, Silverstein F.E., et al., 2000], інші—знайшли, що ефективність НПЗЗ не вище, ніж так званих “простих анальгетиків” [Dieppe P.A., et al., 1993; March L.М., et al., 1994]. Проте всі вони свідчать про високий ризик розвитку небажаних ефектів, головним чином з боку системи травлення. Актуальність цього питання також пов'язана з тим, що поряд з селективними інгібіторами ЦОГ-2 в клініці широко використовують традиційні неселективні НПЗЗ, серед яких основне місце посідає диклофенак-натрію, який вважають „золотим стандартом” [Насонова В.А., 2002].
Останнім часом широко обговорюється роль препаратів патогенетичної дії в лікуванні ОА, з яких найбільш перспективними представниками вважають системну ензимотерапію (СЕТ) [Коваленко В.М., 1998; Klein, W. Kullich G., 1999] і хондропротекторні препарати [Алексеева Л.И., 2000; Brandt K.D., 2000). За даними плацебоконтрольованих досліджень [Klein W., Kullich G., 2000; Singer F. et al., 2001], тритижнева монотерапія СЕТ з використанням флогензима у хворих на ОА була однаково ефективною в порівнянні з диклофенаком 150 мг на добу та характеризувалась більшою безпечністю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ ТА ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ КОМБІНОВАНОЇ ФАРМАКОТЕРАПІЇ ХВОРИХ НА ОСТЕОАРТРОЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок