Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНОЛОГІЯ ОДЕРЖАННЯ НАФТОПОЛІМЕРНИХ СМОЛ СПІВОЛІГОМЕРИЗАЦІЄЮ ОЛЕФІНВМІСНИХ ФРАКЦІЙ С5 і С9

ТЕХНОЛОГІЯ ОДЕРЖАННЯ НАФТОПОЛІМЕРНИХ СМОЛ СПІВОЛІГОМЕРИЗАЦІЄЮ ОЛЕФІНВМІСНИХ ФРАКЦІЙ С5 і С9

Назва:
ТЕХНОЛОГІЯ ОДЕРЖАННЯ НАФТОПОЛІМЕРНИХ СМОЛ СПІВОЛІГОМЕРИЗАЦІЄЮ ОЛЕФІНВМІСНИХ ФРАКЦІЙ С5 і С9
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,43 KB
Завантажень:
124
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
На правах рукопису
ХАЙР
Самер Салім
УДК 678.747
ТЕХНОЛОГІЯ ОДЕРЖАННЯ НАФТОПОЛІМЕРНИХ СМОЛ
СПІВОЛІГОМЕРИЗАЦІЄЮ ОЛЕФІНВМІСНИХ
ФРАКЦІЙ С5 і С9
Спеціальність: 05.17.04 – Технологія продуктів органічного синтезу
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів - 1999
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі технології органічних продуктів
Державного університету “Львівська політехніка”
Науковий керівник: Заслужений діяч науки і техніки України,
доктор технічних наук, професор
Мокрий Євген Миколайович,
Державний університет “Львівська політехніка”
завідувач кафедри технології органічних продуктів
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Шибанов Володимир Вікторович,
Українська академія друкарства (м.Львів),
завідувач кафедри фото-, поліграфічних матеріалів і хімії
Кандидат технічних наук
Копач Галина Євгенівна,
ВАТ “Галлак” (м. Борислав),
інженер-хімік дослідно-експериментального бюро
Провідна установа: Український державний хіміко-технологічний
університет (м.Дніпропетровськ), кафедра хімічної
технології органічних речовин.
Захист відбудеться “ 24 ”червня 1999 року о 1500 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.07 у Державному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 290646, Львів-13, пл.Св.Юра 3/4, ауд.339.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічній бібліотеці Державного університету “Львівська політехніка” (вул. Професорська, 1).
Автореферат розіслано “ 20 ” травня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 35.052.07,
доктор хімічних наук, професор Жизневський В.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність роботи. Різноманітні галузі промисловості споживають великі обсяги дорогих та дефіцитних продуктів природного походження. Їх заміна на дешеві та доступні синтетичні продукти має важливе народно-господарське значення. Особливо актуальним є зменшення витрат харчової сировини у виробництві лакофарбових матеріалів, де сьогодні використовуються сотні тисяч тонн олії. Так, за даними Державного Комітету статистики, потреба внутрішнього ринку України оцінюється в 450 тис. тонн олії щороку, з яких близько 100 тис. тонн використовується промисловістю.
Посеред синтетичних замінників продуктів природного походження особливе місце посідають низькомолекулярні нафтополімерні смоли (НПС), які отримують з дешевої нафтохімічної сировини. Завдяки збільшенню потужностей піролізних установок одержують велику кількість рідких продуктів піролізу (РПП), кваліфіковане використання яких є необхідною умовою для забезпечення рентабельності та безвідходності етиленових виробництв. У зв’язку з тим, що склад РПП суттєво залежить від сировини, яка піддається піролізу, виникає потреба в кожному випадку вивчати можливість одержання НПС з конкретної нафтової сировини.
Робота проводилася згідно координаційного плану міжвузівських науково-технічних програм Міносвіти України: тема ДБ/37.С3 “Розробка процесу одержання нафтополімерних смол - синтетичних замінників продуктів природного походження”, № держреєстрації 0196U000155 та згідно проекту 3.4/037 Державного фонду фундаментальних досліджень Міннауки України “Дослідження реакційної здатності мономерів та пошук високоефективних ініціюючих та каталітичних систем для олігомеризації дієнів та арілалкенів фракції С9”, № держреєстрації 0197U000226.
Мета роботи. Створення технології одержання нафтополімерних смол на основі дослідження закономірностей радикальної співолігомеризації нена-сичених вуглеводнів фракцій С5 і С9 рідких продуктів піролізу і вибору опти-мальних умов та ефективного ініціатора процесу, що має важливе значення для хімічної та лакофарбової промисловості України.
Наукова новизна. Розроблено наукові основи технології одержання НПС радикальною співолігомеризацією суміші ненасичених вуглеводнів фракцій С5 і С9 РПП дизельного палива. Вивчено закономірності синтезу нафтополімерних смол у присутності високотермостабільних пероксидних ініціаторів, які дозволяють проводити олігомеризацію при температурі до 473К та сприяють збільшенню конверсії мономерів сировини і виходу НПС.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТЕХНОЛОГІЯ ОДЕРЖАННЯ НАФТОПОЛІМЕРНИХ СМОЛ СПІВОЛІГОМЕРИЗАЦІЄЮ ОЛЕФІНВМІСНИХ ФРАКЦІЙ С5 і С9

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок