Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ЗЕМЕЛЬНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ В СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ЗЕМЕЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ

РОЗВИТОК ЗЕМЕЛЬНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ В СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ЗЕМЕЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ

Назва:
РОЗВИТОК ЗЕМЕЛЬНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ В СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ЗЕМЕЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,89 KB
Завантажень:
19
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
“ГОЛОВНИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ТА ПРОЕКТНИЙ ІНСТИТУТ ЗЕМЛЕУСТРОЮ”
ПЕСЧАНСЬКА ІРИНА МИКОЛАЇВНА
УДК 658.332.2
РОЗВИТОК ЗЕМЕЛЬНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ В СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ЗЕМЕЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ
Спеціальність 08.08.01 – економіка природокористування і охорони навколишнього середовища
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Миколаївському державному гуманітарному університеті ім. Петра Могили Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Горлачук Валерій Васильович,
Миколаївський державний гуманітарний
університет ім. Петра Могили,
заст. завідувача кафедри економіки та менеджменту (м. Миколаїв)
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент УААН
Третяк Антон Миколайович,
Українська академія аграрних наук,
віце-президент Академії (м. Київ)

 
кандидат економічних наук
Шворак Анатолій Максимович,
директор Державного підприємства “Волинський науково-дослідний та проектний Інститут землеустрою” (м. Луцьк)
Провідна установа: Тернопільська академія народного господарства, кафедра земельних відносин та технологій АПК (м. Тернопіль)
Захист відбудеться “14” вересня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.865.01 при ДП “Головний науково-дослідний та проектний Інститут землеустрою” за адресою: 03151, м. Київ, вул. Народного ополчення, 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ДП “Головний науково-дослідний та проектний Інститут землеустрою” за адресою: 03151, м. Київ, вул. Народного ополчення, .
Автореферат розісланий “5” серпня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ібатуллін Ш.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Процес формування ринкової економіки в Україні, зумовлений об’єктивними законами розвитку суспільства й економіки, накладає свій відбиток на високі вимоги до раціонального використання й охорони земель. Адже Україна, велика аграрна держава, володіючи 25% чорноземів світу, що є найдорожчим багатством нації, не має адекватного соціально-економічного зростання. І це при тому, що, за розрахунками вчених, українська земля може прогодувати 150 і більше млн. чоловік без порушення екології.
Історичний характер розвитку землекористування свідчить, що на всіх етапах розвитку суспільства у вирішенні продовольчої проблеми економічні інтереси переважали над екологічними. Економічне зростання забезпечувалося, головно, екстенсивним способом використання земельно-ресурсного потенціалу. Концепція “перемоги” над природою призвела до порушення оптимального співвідношення земельних угідь, в тому числі сільськогосподарських. В результаті цього поширилися процеси водної ерозії і дефляції ґрунтів, знизилась його природна родючість, порушено екосистему, що формувалась багато століть. Глобалізація екологічних проблем ставить серйозні завдання щодо адаптації економічної діяльності до відтворювальних можливостей земельних ресурсів на основі об’єктивних законів природи й економіки. Вирішальне значення у розв’язанні цих проблем належить науково обґрунтованій системі земельного менеджменту.
Актуальність розвитку земельного менеджменту в Україні випливає з того, що завдяки йому досягається умова стабілізації дієздатності системи управління земельними ресурсами, зростає можливість підвищення соціальної, еколого-економічної ефективності використання землі. Земельний менеджмент як процес спрямований на подолання негативних тенденцій в землекористуванні, пошуки резервів збільшення обсягів виробництва сільськогосподарської продукції, поліпшення соціального стану громадян тощо без шкоди для довкілля.
Потрібно зазначити, що в Україні темі земельного менеджменту поки що присвячено небагато спеціальних досліджень, які б розширювали світоглядний спектр управлінської думки. Серед дослідників у цьому напрямку є відомі українські вчені: М.О. Володін, В.Г. В’юн, В.В. Горлачук, А.С. Даниленко, Д.С. Добряк, Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗВИТОК ЗЕМЕЛЬНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ В СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ЗЕМЕЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок