Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЄВГЕН ЧИКАЛЕНКО ТА ГАЗЕТА „РАДА” У ФОРМУВАННІ МОВИ ПРЕСИ НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

ЄВГЕН ЧИКАЛЕНКО ТА ГАЗЕТА „РАДА” У ФОРМУВАННІ МОВИ ПРЕСИ НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ЄВГЕН ЧИКАЛЕНКО ТА ГАЗЕТА „РАДА” У ФОРМУВАННІ МОВИ ПРЕСИ НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,22 KB
Завантажень:
114
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Вивчення історії українського друкарства відкриває дедалі нові сто
рінки, заповнює лакуни в історії розвитку преси


КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ІНСТИТУТ ЖУРНАЛІСТИКИ
Фіголь Надія Миколаївна
УДК 070.41
ЄВГЕН ЧИКАЛЕНКО ТА ГАЗЕТА „РАДА” У ФОРМУВАННІ МОВИ ПРЕСИ НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ
Спеціальність 10.01.08 –
журналістика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі видавничої справи та редагування Національного технічного університету України „Київський політехнічний інститут”
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Тріщук Ольга Володимирівна,
Національний технічний університет України „КПІ”
Видавничо-поліграфічний інститут
завідувач кафедри видавничої справи та редагування

Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Тимошик Микола Степанович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
Інститут журналістики
завідувач кафедри видавничої справи та редагування
доктор педагогічних наук, професор
Онкович Ганна Володимирівна,
Інститут вищої освіти Академії педагогічних наук
завідувач відділу теорії та методології гуманітарної освіти

Провідна установа: Львівський національний університет імені І. Франка
Захист дисертації відбудеться 22. 06 2006 р. о 37 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.34 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ-119, вул. Мельникова, 36/1, Інститут журналістики.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці імені М. О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ-33,
вул. Володимирська, 58).
Автореферат розіслано 19 05 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор філологічних наук, професор Н. М. Сидоренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вивчення історії українського друку відкриває дедалі нові сторінки, заповнює лакуни в історії мови преси. Проте, незважаючи на велику роботу, проведену істориками, мовознавцями, існує ряд тем, які ще не знайшли достатнього висвітлення. Зокрема, ретельного вивчення чекає мовна характеристика окремих видань початку ХХ століття, оцінка внеску у формування мови преси видатних діячів українського культуротворчого процесу, які лишилися поза увагою науковців, або висвітлювались однобоко. Недостатнє висвітлення цих питань, а також необхідність аналізу досвіду перших видавців та редакторів, комплексного вивчення нової української преси та особливо її мови, правописних питань, які активно обговорювались у той час, зумовили актуальність нашого дослідження.
Детальний аналіз мови періодичної преси початку ХХ століття дасть можливість зрозуміти процеси, що відбуваються на сучасному етапі розвитку мови, зокрема, з’ясувати деякі проблеми сучасного правопису, а також осмислити мовні процеси, що мали місце на початку століття, заповнити лакуни в історичному вивченні мови преси. На необхідності осмислення мовних проблем, характеристики періодичних видань саме з мовної точки зору наголошує А. Токарська в статті “До проблеми вивчення мови української преси”. Дослідниця зазначає, що творчому переосмисленню на основі безпристрасних даних, відомих історичних фактів повинен підлягати досвід дореволюційної періодики та її мови, в якому раніше панували однобічні оцінки дискусій навколо мови, зумисне замовчуванням окремих імен та постатей, адже сьогодні важливо мати нову, сучасну оцінку мовного стану періодичної преси, з’ясувати вплив об’єктивних і суб’єктивних факторів на розвиток мови преси.
До малодосліджених, зокрема, належить постать Євгена Харлампійовича Чикаленка – визначного видавця і мецената. Були часи, коли ім’я Є. Чикаленка або замовчувалося, або згадувалося побіжно, або ж узагалі супроводжувалося несправедливими ярликами. Саме на відновлення історичної справедливості й спрямовано це дослідження, особливу увагу звернено на національні, мовні переконання відомого громадського діяча, які спонукали його до видання щоденної українськомовної газети „Рада” на початку ХХ століття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ЄВГЕН ЧИКАЛЕНКО ТА ГАЗЕТА „РАДА” У ФОРМУВАННІ МОВИ ПРЕСИ НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок