Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> базова технічна підготовка гімнастів на перекладині

базова технічна підготовка гімнастів на перекладині

Назва:
базова технічна підготовка гімнастів на перекладині
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,27 KB
Завантажень:
366
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
львівський державний інститут фізичної культури
райтер роман іванович
удк 796.015.365.414.2
базова технічна підготовка гімнастів на перекладині
24.оо.о1 – Олімпійський і професійний спорт
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
ЛЬВІВ - 2002
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у Львівській комерційній академії Центральної спілки споживчих товариствУкраїни.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент Славік Микола Іванович, Львівський державний інститут фізичної культури, завідувач кафедри теорії і методики гімнастики.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор Мицкан Богдан Михайлович, Прикарпатський університет ім. Василя Ммихайловича Стефаника, завідувач кафедри теорії і методики фізичної культури і спорту;
кандидат педагогічних наук, доцент Худолій Олег Миколайович, Харківський державний педагогічний університет ім. Григорія Федоровича Сковороди.
Провідна установа: Національний університет фізичного виховання і спорту України, кафедра теорії і методики гімнастики, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту, м. Київ.
Захист відбудеться “ 22 ” березня 2002 о 16 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35. 829.01 Львівського державного інституту фізичної культури (79000,м. Львів, вул Костюшка,11)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського державного
інституту фізичної культури (м. Львів, вул. Костюшка, 11).
Автореферат розіслано “ 18 ” березня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М. Вацеба
загальна характеристика роботи
Актуальність. Ріст спортивних результатів у гімнастиці, конкуренція на міжнародній арені показують, що успіх супроводжує тих спортсменів, які демонструють на високому технічному та виконавчому рівні вправи максимальної складності. Критеріями оцінки технічної майстерності у всіх видах гімнастичного багатоборства є якість виконання змагальної програми.
На різних етапах розвитку гімнастики основним засобом технічної підготовки був як класифікаційний підхід, так і система підготовки гімнастів за спеціальною програмою для дитячо-юнацьких спортивних шкіл, остання з яких випущена ще в 1988 році.
Сучасний підхід до технічної підготовки в спортивній гімнастиці це засвоєння різного роду елементарних і складних вправ, які, на думку авторів (В.М.Смолевського, Ю.К.Гавердовського, 1999), належать до базових гімнастичних вправ.
Серед безлічі вправ на гімнастичних приладах найбільшою, найрізноманітнішою і найскладнішою є група вправ, що належить до першої структурної групи – елементи, які виконуються великим махом на поперечині. Арсенал цих вправ постійно росте й оновлюється рухами ускладненої структури, техніка яких відзначається великою різноманітністю зовнішніх форм.
Якщо на даний час, є обѓрунтовані основи методики навчання гімнастів молодших розрядів ( О.М. Худолій, 1998; Т.В. Карпунець, 2001), то дослідження технічної підготовки гімнастів, націлених на високий спортивний результат суттєво відстають. Навіть сучасні дослідження технічної підготовки на поперечині відомими вченими (Л.Я.Аркаєв, Н.Г. Сучілін, 1997; K Koханович, 1999; V.B. Korenberg 2000; J.K. Gaverdovski, 2001) не мають аргументованих доводів.
Для гімнастів України, як провідних спортсменів світового рівня, для збереження престижу на міжнародній арені проблема технічної підготовки набуває сьогодні особливої ваги. Розробка стратегії підготовки олімпійського резерву для збірної команди України вимагає вдосконалення навчально-тренувального процесу, тому вдосконалення програми базової технічної підготовки гімнастів на поперечині з врахуванням тенденцій її розвитку є актуальною науковою проблемою.
Зв?язок роботи з науковими програмами, планами, темами. на 1998 – 2000 роки Державного комітету України з фізичної культури і спорту за темою: 2.2.6 "Управління процесом підготовки осіб, які займаються спортивними видами гімнастики", номер державної реєстрації 0199И000940.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: базова технічна підготовка гімнастів на перекладині

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок