Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ЕТНОГЕННИХ ДЕПРЕСІЙ НА СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНУ АДАПТАЦІЮ НІМЦІВ-ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ В УКРАЇНІ

ВПЛИВ ЕТНОГЕННИХ ДЕПРЕСІЙ НА СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНУ АДАПТАЦІЮ НІМЦІВ-ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ В УКРАЇНІ

Назва:
ВПЛИВ ЕТНОГЕННИХ ДЕПРЕСІЙ НА СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНУ АДАПТАЦІЮ НІМЦІВ-ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,39 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України
КАЙГЕР ВАЛЕРІЙ ІАНТАНОВИЧ
УДК: 159. 9. 072
ВПЛИВ ЕТНОГЕННИХ ДЕПРЕСІЙ НА СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНУ АДАПТАЦІЮ НІМЦІВ-ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ В УКРАЇНІ
19.00.01 - загальна психологія, історія психології
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському Національному університеті ім. І.І.Мечникова МОН України
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Білявський Ілля Григорович,
Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова
МОН України, завідувач кафедри загальнї та соціальної психології
Офіційні опоненти: член-кореспондент АПН України, доктор психологічних наук,
професор Боришевський Мирослав Йосипович, Інститут психології
ім. Г.С.Костюка АПН України, завідувач лабораторії психології
особистості ім.П.Р.Чамати
кандидат психологічних наук, доцент Пов'якель Надія Іванівна,
Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова
Міністерства освіти і науки України, м. Київ,
докторант кафедри психології та педагогіки
Провідна установа: Харківський Національний університет ім. В.Н.Каразіна МОН України, кафедра загальної психології
Захист відбудеться "_26__" _____березня__________ 2003 р об _11_ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01 в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України, за адресою: 01033, м. Київ, вул. Паньківська,2
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інститута психології ім. Г,С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2
Автореферат розісланий "26" лютого 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.О.Балл


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Друга половина ХХ століття ( і, очевидно, ця тенденція домінуватиме у віці XXI) характеризується, зокрема, відродженням націоналізму на принципово новому рівні його розвитку – з одного боку, і все більшим прагненням до уніфікації та глобалізації не тільки економіки, але і культурного простору, типу державного устрою, навіть психологічного складу найрізніших націй, етносів, народів.
Філософ вбачатиме тут діалектичний парадокс, що маніфестує в собі ще один етап становлення нового типу достовірно планетарної цивілізації. Етнопсихолог, без сумніву, знайде величезне поле для актуальних досліджень.
Саме в останні десятиріччя, коли етноси і культури з особливою інтенсивністю взаємодіють одне з одним, запозичають значущі елементи, зазнають масштабних модифікацій і навіть трансформацій, неминуче повинні загостритися етнопсихологічні проблеми особистості, що шукає для себе нове місце в етнокультурному цивілізованому світі, який змінився.
Найбільш явно тут проступають дві протилежні і багато в чому екстремістські ідеї – прагнення до консервації і самоізоляції (що часто поєднуються з відвертою ксенофобією, агресивністю і насильством, чому яскраве свідчення – розквіт націоналістичного і релігійно-націоналістичного тероризму) і прагнення до асиміляції, втрати національної самоідентичності, своєрідне "забуття" в космополітизмі "глобального" світу. Те і інше, з нашої точки зору є порушенням нормальної соціально-психологічної адаптації людини в світі, який змінюється й неперервно ускладнюється. Це робить очевидною актуальність проведеного дисертаційного дослідження.
Оскільки етнозумовлені депресії, насамперед, пов'язані з міграцією етносів і облаштуванням їх на нових територіях, особливо актуальною стає тема дослідження етнозумовлених депресій та їхнього впливу на соціально-психологічну адаптацію особистості. Загальноцивілізаційні процеси останніх десятиріч, як відомо, супроводяться особливо інтенсивними міграціями. Психологічні страждання, пов'язані з різкою зміною етнокультурного (а нерідко і мовного) середовища, не можуть не викликати серйозної стурбованості етнопсихолога. І насамперед актуальною стає проблема психологічної адаптації мігранта.
Проблема втрати або часткової дезактуалізації етнічної (національної) самосвідомості (а вона неминуче має місце навіть в соціально благополучних регіонах) далеко не у всіх переселенців протікає безболісно.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВПЛИВ ЕТНОГЕННИХ ДЕПРЕСІЙ НА СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНУ АДАПТАЦІЮ НІМЦІВ-ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок