Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УРАЖЕННЯ ПЕЧІНКИ ПРИ ГЕМІЧНІЙ ГІПОКСІЇ У ВИСОКО- ТА НИЗЬКОСТІЙКИХ ДО НЕСТАЧІ КИСНЮ ТВАРИН ТА ЙОГО ФАРМАКОКОРЕКЦІЯ

УРАЖЕННЯ ПЕЧІНКИ ПРИ ГЕМІЧНІЙ ГІПОКСІЇ У ВИСОКО- ТА НИЗЬКОСТІЙКИХ ДО НЕСТАЧІ КИСНЮ ТВАРИН ТА ЙОГО ФАРМАКОКОРЕКЦІЯ

Назва:
УРАЖЕННЯ ПЕЧІНКИ ПРИ ГЕМІЧНІЙ ГІПОКСІЇ У ВИСОКО- ТА НИЗЬКОСТІЙКИХ ДО НЕСТАЧІ КИСНЮ ТВАРИН ТА ЙОГО ФАРМАКОКОРЕКЦІЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,07 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені І.Я. ГОРБАЧЕВСЬКОГО
БЕРЕЖНА ІРИНА ЮРІЇВНА
УДК 616-001.8-085.232/.272.4]-092.9
УРАЖЕННЯ ПЕЧІНКИ ПРИ ГЕМІЧНІЙ ГІПОКСІЇ У ВИСОКО- ТА НИЗЬКОСТІЙКИХ ДО НЕСТАЧІ КИСНЮ ТВАРИН ТА ЙОГО ФАРМАКОКОРЕКЦІЯ
14.03.04- патологічна фізіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Тернопіль 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Тернопільському державному медичному університеті
імені І.Я. Горбачевського МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Посохова Катерина Андріївна,
Тернопільський державний медичний
університет імені І.Я. Горбачевського,
завідувач кафедри фармакології
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Гудима Арсен Арсенович, Тернопільський державний медичний університет імені І.Я.Горбачевського МОЗ України, завідувач кафедри медицини катастроф та військової медицини, м. Тернопіль;
доктор медичних наук, професор Гуляр Сергій Олександрович, інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України, завідувач лабораторії підводної фізіології відділу експериментальної кардіології, м. Київ.
Провідна установа: Одеський державний медичний університет МОЗ України, кафедра загальної та клінічної патологічної фізіології.
Захист відбудеться 15 червня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.601.01 у Тернопільському державному медичному університеті імені І.Я. Горбачевського (46001, м. Тернопіль, майдан Волі, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського (м. Тернопіль, вул. Руська, 12).
Автореферат розісланий 11 травня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор Боднар Я.Я.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Киснева недостатність залишається важливою проблемою практичної і теоретичної медицини, оскільки супроводжує численні патологічні процеси організму людини і тварини (А.З.Колчинская, 1983; В.С.Новиков, В.Ю.Шанин, 2000; О.М.Климова і співавт., 2001; Л.Д.Лукьянова, 2001, 2003). Зацікавленість у з'ясуванні механізмів дії на організм нітритів та нітратів і ланок патогенезу гемічної гіпоксії, яка при цьому виникає, обумовлена їх широким використанням у промисловості, сільському господарстві та медицині (А.І.Гоженко і співавт., 2000). Крововтрата також є поширеним видом гемічної гіпоксії, але змішаної форми (М.М.Середенко и соавт., 1987). При ній розвивається виражений гіпоксичний стан, обумовлений зменшенням концентрації гемоглобіну і кисневої ємності крові (гемічний компонент) і зниженням хвилинного об’єму крові і швидкості масопереносу О2 (циркуляторний компонент).
Незалежно від причин, які спровокували виникнення гіпоксії, на певному етапі її розвитку виникають універсальні порушення у вигляді зниження продукції макроергічних сполук, порушення іонного гомеостазу з накопиченням у клітині іонів кальцію, зростання вільнорадикального окислення фосфоліпідів клітинних та субклітинних мембран, що веде до зменшення активності системи антиоксидантного захисту, порушення функції мембранозв?язаних ферментних систем, дезорганізації функціонування клітини та її загибелі (Г.Ф.Лескова, Ю.В.Архипенко, 1997; Л.Д.Лукьянова, 1997, 2001; Т.В.Кукоба, М.М.Середенко, 1998).
Складна динаміка функціонально-метаболічних розладів при гіпоксії висуває особливі вимоги до їх фармакологічної корекції. Разом з тим, існуючі методи лікувально-профілактичної дії не завжди задовольняють потреби практичної медицини. З одного боку, це зв’язано із складністю та взаємозумовленістю патологічних змін, які спостерігаються при гіпоксії, з іншого – з ігноруванням факту індивідуальної чутливості різних осіб у популяції до нестачі кисню (Л.Д.Лукьянова и соавт., 1995; Н.В.Саноцкая и соавт., 1999; M.Eichelbaum, 1992), яка визначається генетичними та фенотипічними властивостями організму: характером його метаболізму, досконалістю регуляторних механізмів, їх здатністю до перебудови у гіпоксичних умовах (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: УРАЖЕННЯ ПЕЧІНКИ ПРИ ГЕМІЧНІЙ ГІПОКСІЇ У ВИСОКО- ТА НИЗЬКОСТІЙКИХ ДО НЕСТАЧІ КИСНЮ ТВАРИН ТА ЙОГО ФАРМАКОКОРЕКЦІЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок