Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК МЕТОДУ ТА ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРИСТРОІВ ТЕПЛОВОГО КОНТРОЛЮ І ДІАГНОСТИКИ ОБ’ЄКТІВ ЦИЛІНДРИЧНОЇ ФОРМИ

РОЗВИТОК МЕТОДУ ТА ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРИСТРОІВ ТЕПЛОВОГО КОНТРОЛЮ І ДІАГНОСТИКИ ОБ’ЄКТІВ ЦИЛІНДРИЧНОЇ ФОРМИ

Назва:
РОЗВИТОК МЕТОДУ ТА ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРИСТРОІВ ТЕПЛОВОГО КОНТРОЛЮ І ДІАГНОСТИКИ ОБ’ЄКТІВ ЦИЛІНДРИЧНОЇ ФОРМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,71 KB
Завантажень:
377
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національний технічний університет
„Харківський політехнічний інститут”
Мєшков Сергій Миколайович
УДК 620.179.13
РОЗВИТОК МЕТОДУ ТА ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРИСТРОІВ
ТЕПЛОВОГО КОНТРОЛЮ І ДІАГНОСТИКИ
ОБ’ЄКТІВ ЦИЛІНДРИЧНОЇ ФОРМИ
Спеціальність 05.11.13 – прилади і методи контролю
та визначення складу речовин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Харківському національному університеті радіоелектроніки, Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Науковий керівник |
доктор технічних наук, професор,
Стороженко Володимир Олександрович,
Харківський національний університет радіоелектроніки, завідувач кафедри фізики. |
Офіційні опоненти
доктор технічних наук, професор
Ігуменцев Євген Олександрович,
Українська інженерно – педагогічна академія, м. Харків, професор кафедри систем управління та автоматизації промислових установок
 
доктор технічних наук, професор
Порєв Володимир Андрійович,
Національний авіаційний університет, м. Київ, професор кафедри інформаційно – вимірювальних систем |
Провідна установа |
Вінницький національний технічний університет, кафедра метрології та промислової автоматики, Міністерство освіти і науки Украіни, м. Вінниця |
Захист відбудеться „_27__” травня__ 2004 р. о _14_ год. 30_хв. на засіданні спеціалізованої ради Д 64.050.09 у Національному технічному університеті „Харківський політехнічний інститут” за адресою:
61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету „Харківський політехнічний інститут” за адресою:
61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
Автореферат розісланий „_16_” _квітня____ 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Горкунов Б.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Метод теплового неруйнівного контролю (ТНК) досить відомий і є одним з - поміж 9 стандартизованих методів.
Сутність методу полягає у виявленні прихованих дефектів шляхом аналізу нестаціонарного температурного поля, яке виникає на поверхні об’єкта контролю в результаті теплової дії. Інформацією про наявність дефектів є локальні аномалії температурного поля. Застосування ТНК ефективно при виявленні дефектів, які відрізняються від основного матеріалу об’єкта за теплофізичними характеристиками: теплопровідністю, теплоємністю, щільністю. Перевагами ТНК є його висока інформативність, швидкодія, дистанційність, безпека та екологічність.
Яскравіше переваги ТНК проявляються при виявленні дефектів у виробах із композиційних матеріалів, багатошарових структурах, армованих, зварних конструкціях, теплозахисних оболонках та ін.
Однак порівняно з іншими методами НК (наприклад, УЗ, рентгенівським та ін.) ТНК використовується в обмежених масштабах.
З одного боку це пов’язане з невеликою кількістю вітчизняних засобів контролю – тепловізорів, радіометрів, стандартних нагрівачів.
Іншою перешкодою являється те, що метод ТНК в методичному та апаратурному плані в значною мірою розроблений для плоских виробів та об’єктів. В теперішній час практично відсутні методики, які враховують кривину об’єкту контролю, що різко знижує ефективність ТНК і перешкоджає його поширенню на великий клас об’єктів циліндричної форми, до яких належать елементи конструкцій авіакосмічної техніки, різноманітні труби та циліндри, корпуси електродвигунів, посудини Дьюара та багато інших виробів.
Як свідчить практика, для реалізації ТНК такого класу об’єктів циліндричної форми необхідно створення спеціалізованих засобів і методик контролю, які засновані на результатах аналізу теплових процесів і механізмі формування сигналу від дефекту.
У зв’язку з викладеним розробка методів і пристроїв для об’єктів циліндричної форми (ОЦФ) є актуальним завданням, вирішення якого дасть змогу поширити застосування теплового методу, підвищити якість і надійність великого класу промислових виробів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗВИТОК МЕТОДУ ТА ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРИСТРОІВ ТЕПЛОВОГО КОНТРОЛЮ І ДІАГНОСТИКИ ОБ’ЄКТІВ ЦИЛІНДРИЧНОЇ ФОРМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок