Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ БАНКІВСЬКИХ ВІДНОСИН У КРАЇНАХ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЄВРОПИ: ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ (УКРАЇНА, ЧЕХІЯ ТА СЛОВАЧЧИНА)

ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ БАНКІВСЬКИХ ВІДНОСИН У КРАЇНАХ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЄВРОПИ: ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ (УКРАЇНА, ЧЕХІЯ ТА СЛОВАЧЧИНА)

Назва:
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ БАНКІВСЬКИХ ВІДНОСИН У КРАЇНАХ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЄВРОПИ: ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ (УКРАЇНА, ЧЕХІЯ ТА СЛОВАЧЧИНА)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,53 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Державна податкова адміністрація України
Національна академія державної податкової служби України
СІДАК МИКОЛА ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 351.72 : 336.71]
(477: 437.1: 437.6) (043.3)
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ БАНКІВСЬКИХ ВІДНОСИН
У КРАЇНАХ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЄВРОПИ:
ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ
(УКРАЇНА, ЧЕХІЯ ТА СЛОВАЧЧИНА)
Спеціальність 12.00.07 – теорія управління;
адміністративне право і процес; фінансове право;
інформаційне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Ірпінь – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі конституційного права та порівняльного правознавства Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор юридичних наук, професор
Бисага Юрій Михайлович,
Ужгородський національний університет, завідуючий кафедри конституційного права та порівняльного правознавства
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Савченко Леся Анатоліївна,
Національна академія державної податкової служби України, завідуюча кафедрою фінансового права, декан юридичного факультету
кандидат юридичних наук, доцент
Заверуха Ірина Богданівна
Львівський національний університет ім. І. Франка, доцент кафедри конституційного, адміністративного та фінансового права
 
Провідна установа – Київський національний університет імені Тараса
Шевченка, кафедра конституційного та адміністративного права (м. Київ)
Захист відбудеться 19 травня 2004 р. о 14,00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 27.855.02 у Національній академії державної податкової служби України за адресою: 08201, Київська обл., м. Ірпінь, вул. Садова, 53.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Національної академії державної податкової служби України за адресою: 08201, Київська обл., м. Ірпінь, вул. Карла Маркса, 31.
Автореферат розісланий 16 квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.Г.Забарний
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Формування ринкових відносин у країнах Центральної Європи нерозривно пов'язане з подоланням наслідків багатолітнього функціонування адміністративно-командної системи, її втручання у сферу грошових та банківських відносин, а також необхідністю організації чіткого правового регулювання цих відносин.
Ринкова економіка функціонуватиме тільки за наявності таких обов'язкових умов: стабільності грошової системи, розгалуженої банківської системи, кредитування суспільних потреб та конкурентних взаємовідносин на ринку фінансових послуг.
Зважаючи на це, банки виступають головним компонентом ринкового економічного ладу та реальним інструментом регулювання економіки у державі.
Запровадження складної централізованої дворівневої структури банківської системи, що складається з центральних банків та комерційних банків, стало одним із перших заходів ринкового реформування економіки в Україні, Чехії та Словаччині.
Оскільки банківська система в країнах Центральної Європи у цілому сформувалася, на черзі постало питання щодо створення відповідного банківського законодавства. Слід зазначити, що для розвитку господарського механізму країни недостатньо створити економічні й організаційно-управлінські умови, потрібне також відповідне правове середовище — правила, які створюють фактори для ефективного запровадження цих умов.
На сьогодні країни Центральної Європи, розвиваються цілковито в напрямку вступу в ЄС, а це не тільки проблема правова (оскільки необхідно провести зміни в правовому регулюванні діяльності кредитних установ, змінити засади правового статусу банківських установ, ввести в банківську сферу нові європейські правові інститути, внести зміни у формуванні фондів, у нормативи, ліквідність), але й політична та економічна.
Фінансово-кредитна реформа в банківській сфері України, Чехії та Словаччини розвивається у двох напрямках:
перший – регулювання створення та діяльності Центрального банку країни;
другий – регулювання створення, діяльності та ліквідації державних і комерційних банків.
Законами “Про Національний банк України”, “Про Національний банк Словаччини” та “Про Чеський Національний банк” визначено, що Центральний банк у ринковій економіці є ключовою ланкою грошово-кредитної системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ БАНКІВСЬКИХ ВІДНОСИН У КРАЇНАХ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЄВРОПИ: ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ (УКРАЇНА, ЧЕХІЯ ТА СЛОВАЧЧИНА)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок