Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ЗАБРУДНЕННЯ АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ ПРОМИСЛОВОГО МІСТА НА ЗАХВОРЮВАНІСТЬ ГОСТРОЮ ЛОР-ПАТОЛОГІЄЮ

ВПЛИВ ЗАБРУДНЕННЯ АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ ПРОМИСЛОВОГО МІСТА НА ЗАХВОРЮВАНІСТЬ ГОСТРОЮ ЛОР-ПАТОЛОГІЄЮ

Назва:
ВПЛИВ ЗАБРУДНЕННЯ АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ ПРОМИСЛОВОГО МІСТА НА ЗАХВОРЮВАНІСТЬ ГОСТРОЮ ЛОР-ПАТОЛОГІЄЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,64 KB
Завантажень:
177
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ГІГІЄНИ ТА МЕДИЧНОЇ ЕКОЛОГІЇ
ім.О.М.Марзеєва АМН України
КРАЄВА ЛЮДМИЛА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК: 614.71; 616.21/22; 616-093/-098
ВПЛИВ ЗАБРУДНЕННЯ АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ ПРОМИСЛОВОГО МІСТА НА ЗАХВОРЮВАНІСТЬ ГОСТРОЮ ЛОР-ПАТОЛОГІЄЮ
14.02.01. - Гігієна
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2002
Дисертація є рукописом
Робота виконана в Інституті гігієни та медичної екології
ім. О.М.Марзеєва АМН України
Науковий керівник: доктор біологічних наук,
Антомонов Михайло Юр’євич,
Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзеєва
АМН України, завідуючий відділом
Офіційні опоненти: доктор медичних наук,
Корчак Галина Іванівна,
Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзеєва
АМН України, завідуюча лабораторією
доктор медичних наук, професор,
Яворівський Олександр Петрович,
Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця,
завідуючий кафедрою
Провідна установа: Інститут медицини праці АМН України,
відділ епідеміологічних досліджень, м. Київ
Захист відбудеться 22 листопада 2002 року о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.604.01 Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзеєва АМН України за адресою: 02660, м.Київ-94, вул. Попудренка, 50.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту гігієни та медичної екології
ім. О.М.Марзеєва АМН України за адресою: м.Київ, вул. Попудренка, 50.
Автореферат розіслано 25 вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Селезньов Б.Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Різка якісна зміна біосфери, яка відбулася майже в усіх країнах світу за останні 50 років, є основним проявом сучасної екологічної кризи. Різноманітного забруднення фізичними й хімічними факторами зазнали атмосфера, літосфера і гідросфера (А.М.Сердюк, Є.І.Гончарук, Ю.І. Кундієв, 1990, 2000). За даними багатьох дослідників населення відчуває на собі сумісний вплив багатьох фізичних та хімічних факторів. Але інтенсивніше над усе забруднюється атмосферне повітря – найбільш рухливий компонент середовища. Тому саме повітря має виняткове значення в загальному забрудненні та його наслідках (В.Є.Присяжнюк, І.С.Кіреєва, І.О.Черниченко, 2000). Викиди відходів у навколишнє середовище і нераціональне природокористування, сировинна орієнтація виробництва привели до нинішнього стану атмосфери в Україні, який можна класифікувати як загрозливий.
За даними В.Є.Присяжнюка, В.М.Доценко (1999) найбільший в Україні Придніпровський економічний регіон за рівнем забруднення й деградації навколишнього природного середовища займає одне з провідних місць в Україні: більш 80% його населення мешкає в містах із вираженим техногенним навантаженням. Місто Дніпродзержинськ виділяється в цьому регіоні як центр чорної металургії, хімічної промисловості, машинобудування та будівництва. Великі рівні забруднюючих речовин, які надходять в атмосферне повітря від промислової діяльності, несприятливі рельєфні та метеорологічні умови, розміщення підприємств у районі житлової забудови обумовлюють високі рівні забруднення атмосфери міста. В атмосферне повітря викидається більше 100 забруднюючих речовин, багато з яких відносяться до I-II-го класів небезпеки. За останні 10 років перевищення рівня деяких інгредієнтів у 2-5 і більше разів відмічалися не тільки за максимальними разовими концентраціями, але й за середньорічним значенням вмісту шкідливих речовин в атмосфері міста. В повітрі одночасно присутні інгредієнти, які сумісно негативно впливають на організм людини і викликають мультифакторні хвороби (О.М. Тимченко, О.И. Турос, 1995).
Відомо, що забруднене атмосферне повітря впливає на розвиток багатьох хвороб серед населення, особливо дітей (Н.С.Полька, О.І.Бердник, О.І.Тимченко, 2001). Шкідливі фактори зовнішнього середовища поряд з усіма системами організму впливають також на його імунну систему (О.І.Винарська, 2000) і сприяють збільшенню захворюваності, в тім числі інфекційної природи.
Останнім часом все більшого значення в розвитку захворювань набувають умовно-патогенні мікроорганізми, що свідчить про порушення захисних сил організму людини, особливо в умовах забрудненого довкілля.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВПЛИВ ЗАБРУДНЕННЯ АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ ПРОМИСЛОВОГО МІСТА НА ЗАХВОРЮВАНІСТЬ ГОСТРОЮ ЛОР-ПАТОЛОГІЄЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок