Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЗИЧНІ ПРОЦЕСИ САМОВПЛИВУ В ЛАЗЕРАХ НА ТВЕРДОМУ ТІЛІ

ФІЗИЧНІ ПРОЦЕСИ САМОВПЛИВУ В ЛАЗЕРАХ НА ТВЕРДОМУ ТІЛІ

Назва:
ФІЗИЧНІ ПРОЦЕСИ САМОВПЛИВУ В ЛАЗЕРАХ НА ТВЕРДОМУ ТІЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,82 KB
Завантажень:
279
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ

ПЕШКО ІГОР ІВАНОВИЧ
УДК 535.14; 535.33:621.373.8.
ФІЗИЧНІ ПРОЦЕСИ САМОВПЛИВУ
В ЛАЗЕРАХ НА ТВЕРДОМУ ТІЛІ
01. 04. 05 - оптика , лазерна фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико – математичних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі оптичної квантової електроніки Інституту фізики
Національної академії наук України.
Науковий консультант: доктор фізико-математичних наук,
член-кореспондент НАН України
Соскін Марат Самуїлович,
Інститут фізики НАН України,
зав. відділу оптичної квантової електроніки
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Тихонов Євген Олександрович,
Інститут фізики НАН України,
головний науковий співробітник відділу фотоактивності
доктор фізико-математичних наук
Анохов Сергій Павлович,
Міжнародний центр “Інститут
прикладної оптики” НАН України, в.о. директора
доктор фізико-математичних наук, професор
Овечко Володимир Сергійович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченко, професор
кафедри електрофізики радіофізичного факультету
Провідна організація: Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, м. Чернівці.
Захист дисертації відбудеться “28”листопада 2002 р. о14год.30хв. на засіданні Cпеціалізованої вченої ради Д.26.159.01 при Інституті фізики НАН України (адреса: 03039, Київ-39, проспект Науки, 46).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Інституту фізики НАН України (адреса: 03039, Київ-39, проспект Науки, 46).
Автореферат розісланий “22” жовтня 2002 р.
Вчений секретар
Cпеціалізованої вченої ради Іщук В.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
На сьогоднi лазери на твердому тілі застосовуються практично у всіх областях, де раніше використовувались інші типи лазерних систем. Лазери неперервної та квазінеперервної дії широко застосовуються для зварювання, скрайбування, свердління, різки, маркування на металах, полімерах, кераміках, емалях, де вони успiшно конкурують з СО2-лазерами. Як стандарти частоти та навiгацiйнi прилади, джерела для запису голограм, твердотільні лазери замiнюють газовi. Для резонансного збудження атомiв, для використання у доплерівських локаторах лазери на твердому тілі заступають барвниковi. Опановано величезні діапазони вихідної потужності та енергії, частоти, тривалості, просторової та часової когерентності.
Актуальними завданнями лазерної фізики, які опрацьовувались в дисертації є збільшення ефективності лазерів, розробка нових методів керування лазерними параметрами. В зв’язку з використанням лазерів на твердому тілі у пристроях, які працюють в автономному режимі, важливим завданням лазерної фізики стала розробка і знаходження фізичних процесів, які б самостабілізували певні нерівноважні режими роботи лазерних систем або дозволили за допомогою пасивних систем досягти їх граничних параметрів. Особливо актуальним завданням є розробка для промисловості України багатоцільових лазерних систем, які здатні просто і швидко переналаштовуватись в змінних умовах виробництва.
Із розробкою нових активних середовищ та методів їх збуждення актуальними є проблеми керування спектром випромінювання та формування заданої часової модуляції інтенсивності шляхом певної спектральної модуляції. Друга група задач стосується керування просторовим спектром випромінювання в умовах сильних теплових спотворень в елементах резонаторів. З цими проблемами повязані й задачі досягнення максимальної густини випромінювання як в потужних лазерних системах, так і в мікролазерах.
Сучасні високі технології звичайно базуються на використанні багатокомпонентних матеріалів і різноманітних фізичних процесів, для дослідження яких необхідні знання з традиційно різних галузей фізики. Запропонована до розгляду дисертація охоплює комплекс проблем з урахуванням теплофізичних, кристалографічних, дисперсійних та спектроскопічних параметрів активного середовища з метою пошуку процесів самомодуляції інтенсивності, самосинхронизації мод, самостабілізації частоти та досягнення граничних лазерних параметрів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: ФІЗИЧНІ ПРОЦЕСИ САМОВПЛИВУ В ЛАЗЕРАХ НА ТВЕРДОМУ ТІЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок