Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРІЯ ГРОШОВОГО ОБІГУ У СПАДЩИНІ М. І. ТУГАНА-БАРАНОВСЬКОГО

ТЕОРІЯ ГРОШОВОГО ОБІГУ У СПАДЩИНІ М. І. ТУГАНА-БАРАНОВСЬКОГО

Назва:
ТЕОРІЯ ГРОШОВОГО ОБІГУ У СПАДЩИНІ М. І. ТУГАНА-БАРАНОВСЬКОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,15 KB
Завантажень:
171
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ І МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
Кучин Сергій Павлович
УДК.741: 330.8-051]"18/191"(043.5)
ТЕОРІЯ ГРОШОВОГО ОБІГУ У СПАДЩИНІ
М. І. ТУГАНА-БАРАНОВСЬКОГО
08.01.04 – економічна історія та історія економічної думки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ–2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної історії, теорії та менеджменту Харківської державної академії культури.
Науковий керівник доктор історичних наук, професор
ЛАНТУХ Валерій Васильович,
Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна, професор кафедри історії Росії

Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
ЛЕОНЕНКО Петро Михайлович,
Український державний університет економіки і фінансів, перший проректор, завідувач кафедри економічної теорії
кандидат економічних наук
САЙКЕВИЧ Олександр Дмитрович,
Державний агроекологічний університет,
доцент кафедри зовнішньоекономічної діяльності підприємств
Провідна установа ДУ „Інститут економіки і прогнозування” НАН України, відділ економічної історії
Захист відбудеться 26 грудня 2006 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .176.01 по захисту дисертацій в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, Київ, вул. Леонтовича, .
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, Київ, вул. Леонтовича, .
Автореферат розісланий 24 листопада 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради А.М. Хахлюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Питання ефективного функціонування грошової системи держави завжди будуть залишатися тими нагальними проблемами економіки, без вирішення яких неможливий успішний розвиток національного господарства будь-якої країни. Завдання вироблення сучасних науково обгрунтованих концепцій державного регулювання грошових відносин, у свою чергу, потребує ретельного вивчення й осмислення історичної наукової спадщини, процесів формування наукових поглядів у цій сфері, їх трансформації під впливом історичних тенденцій і змін, а також зворотних впливів розвитку наукової думки на історичну реальність.
Розробки проблеми грошового обігу у працях видатного українського вченого-економіста М.І.Тугана-Барановського мали значний вплив на розвиток системи господарювання в період становлення ринкових відносин в Україні наприкінці– на початку ст. Сформована М.І.Туган-Барановським в зазначений період система наукових поглядів на процес грошового обігу не втрачає в певних частинах актуальності й сьогодні та може використовуватися як теоретико-методологічна основа для вирішення багатьох нагальних проблем становлення й розвитку національної економіки України.
Розвиток системи грошових відносин у кінці XIX – на початку XX ст. досліджували сучасники тих подій – відомі вчені М.Бунге, О.Міклашевський, М.Соболєв, І.Трахтенберг, і роботи М.І.Тугана-Барановського також були об'єк-том їх досліджень. Численні аспекти обраної проблеми представлені в наукових роботах таких вітчизняних вчених, як Л.Антоненко, В.Бабич, Ю.Ба-жал, С.Біла, В.Будкін, Л.Булочнікова, Є.Воробйов, В.Глущенко, Л.Горкіна, В.Гринчуцький, Т.Дерев’янкін, В.Єрьоменко, С.Злупко, В.Ковальчук, Л.Кор-нійчук, М.Кон-дратьєв, В.Лантух, Е.Лортікян, П.Леоненко, В.Лісовицький, П.Лященко, М.Савлук, В.Фещенко, М.Хохлов, А.Чухно. Серед закордонних до-слідників спадщини М.І.Тугана-Барановського слід відзначити наступних науков-ців: С.Амато, В.Тимошенко, В.Коваль, І.-С.Коропецький, А.Ноув, Н.Балабкінс.
Проте проблема грошового обігу у працях М.І.Тугана-Барановського є одним з тих напрямів дослідження його спадщини, який потребує більш глибокого й системного вивчення, на що звертають увагу в контексті власних наукових досліджень такі сучасні вчені, як Л.Горкіна, І.-С.Коропецький, Е.Лортікян. Відсутність у науковій літературі комплексного аналізу проблеми грошового обігу у працях М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ТЕОРІЯ ГРОШОВОГО ОБІГУ У СПАДЩИНІ М. І. ТУГАНА-БАРАНОВСЬКОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок