Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕІНФУЗІЯ КРОВІ У ХВОРИХ З ТРАВМОЮ ГРУДНОЇ КЛІТКИ І ЖИВОТА ТА ПОПЕРЕДЖЕННЯ ЇЇ УСКЛАДНЕНЬ

РЕІНФУЗІЯ КРОВІ У ХВОРИХ З ТРАВМОЮ ГРУДНОЇ КЛІТКИ І ЖИВОТА ТА ПОПЕРЕДЖЕННЯ ЇЇ УСКЛАДНЕНЬ

Назва:
РЕІНФУЗІЯ КРОВІ У ХВОРИХ З ТРАВМОЮ ГРУДНОЇ КЛІТКИ І ЖИВОТА ТА ПОПЕРЕДЖЕННЯ ЇЇ УСКЛАДНЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,00 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
НАКОНЕЧНИЙ ЄВГЕН ВІКТОРОВИЧ
УДК:616.381+617.542-001:615.38-06-084
РЕІНФУЗІЯ КРОВІ У ХВОРИХ З ТРАВМОЮ
ГРУДНОЇ КЛІТКИ І ЖИВОТА ТА ПОПЕРЕДЖЕННЯ ЇЇ
УСКЛАДНЕНЬ
14.01.03 – хірургія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
БОЙКО Валерій Володимирович,
Харківський державний медичний університет МОЗ України,
завідувач кафедри госпітальної хірургії,
Інститут загальної та невідкладної хірургії АМН України,
директор.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
ЛИСЕНКО Борис Пилипович,
ВДНЗУ “Українська медична стоматологічна академія”
МОЗ України, завідувач кафедри хірургічних
хвороб з травматологією та ортопедією;
доктор медичних наук, професор
ДАЦЕНКО Борис Макарович,
Харківська медична академія післядипломної
освіти МОЗ України,
завідувач кафедри хірургії та проктології.
Провідна установа: Національна медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра хірургії та проктології.
Захист відбудеться “22” червня 2006р. о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.02 при Харківському державному медичному університеті (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4; т. 707-73-24).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
Автореферат розісланий “19” травня 2006р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент А.І. Ягнюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Порожнинні кровотечі при травмі грудної клітки та живота, ускладнені геморагічним шоком, залишаються найскладнішою проблемою сучасної хірургії та реаніматології (Буднюк А.А., 2002; Голобородько М.К., 2003; Єрмолова А.С., 2003).
Останніми десятиріччями зростає занепокоєння з приводу ризику, повязаного з алогенними гемотрансфузіями, що є невідкладною складовою частиною в лікуванні даної категорії хворих (Карнаух Т.В. и др., 2003; Таричко Ю.В., 2003; Klein H.G., 1995).
Принципом сучасної гемотрансфузійної терапії є правило: переливання компонентів і препаратів крові може здійснюватися тільки за абсолютними показаннями й тільки у випадках, коли можливості альтернативного лікування вичерпані. Це відображено в “Інструкції із застосування компонентів крові”, затвердженої наказом МОЗ України від 05.07.99 р. № 164 (Новак В.Л., 2001).
У звязку з цим, при крововтраті й шоці все більшого значення набуває реінфузія крові, тому що в ургентних умовах це найефективніший шлях поповнення крововтрати. Найважливішою перевагою даного методу перед використанням донорської крові є його доступність, наявність достатньої кількості крові для поповнення крововтрати, найшвидше його застосування, відсутність ризику перенесення інфекційних захворювань і реакцій несумісності на фоні ефективної корекції киснево-транспортної функції крові (Несын В.В. и др., 2003; Weeks S.M. et al., 2000).
Серед факторів патогенезу гострих крововтрат відзначається зменшення об’єму, порушення газотранспортної функції, якісного складу циркулюючої крові, насамперед факторів гемостазу (Зильбер А.П., 2003; Ba Z.F. et al., 2000; Bruscagin V., et al., 2002).
Ці зміни відбуваються на фоні погіршення мікроциркуляції, а також порушення кооперативної взаємодії оксидантно-антиоксидантного гомеостазу, що приводять, у першу чергу, до посилення вільно-радикальних процесів перекисного окиснення ліпідів та окисної модифікації білків органів і тканин (Дубинина Е.Е., 2001; Казимирко В.К. и др., 2004; Jacob S.M. et al., 2000). Зростання вільно-радикальних процесів при гіпоксії, викликане крововтратою, і його сполучення зі змінами гемокоагулюючих і антиокисних властивостей органів та тканин дотепер не знайшло належного відображення в проблемі реінфузії крові.
Крім того, актуальними залишаються питання профілактики ускладнень реінфузії, повязані зі зміною коагулюючих та газотранспортних властивостей крові при проведенні масивних реінфузій; немає єдиної думки про можливість проведення реінфузії крові при ушкодженнях органів шлунково-кишкового тракту, не вивчено вплив реінфузії крові на гомеостаз організму при її виконанні в пізній термін після травми (при тривалому перебуванні крові в порожнинах).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РЕІНФУЗІЯ КРОВІ У ХВОРИХ З ТРАВМОЮ ГРУДНОЇ КЛІТКИ І ЖИВОТА ТА ПОПЕРЕДЖЕННЯ ЇЇ УСКЛАДНЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок