Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БІОТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ОДЕРЖАННЯ ПОЛІПЛОЇДНИХ РОСЛИН М’ЯТИ КОТЯЧОЇ (NEPETA SP.) ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ АНТИМІКРОТРУБОЧКОВИХ СПОЛУК ДЛЯ ЦІЛЕЙ СЕЛЕКЦІЇ

БІОТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ОДЕРЖАННЯ ПОЛІПЛОЇДНИХ РОСЛИН М’ЯТИ КОТЯЧОЇ (NEPETA SP.) ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ АНТИМІКРОТРУБОЧКОВИХ СПОЛУК ДЛЯ ЦІЛЕЙ СЕЛЕКЦІЇ

Назва:
БІОТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ОДЕРЖАННЯ ПОЛІПЛОЇДНИХ РОСЛИН М’ЯТИ КОТЯЧОЇ (NEPETA SP.) ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ АНТИМІКРОТРУБОЧКОВИХ СПОЛУК ДЛЯ ЦІЛЕЙ СЕЛЕКЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,71 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
НІКІТСЬКИЙ БОТАНІЧНИЙ САД – НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
ЗІЛЬБЕРВАРГ Ірина Русланівна
УДК 633.81:582.929.4:631.528.2:57.086.83
БІОТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ОДЕРЖАННЯ ПОЛІПЛОЇДНИХ РОСЛИН М’ЯТИ КОТЯЧОЇ (NEPETA SP.) ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ
АНТИМІКРОТРУБОЧКОВИХ СПОЛУК ДЛЯ ЦІЛЕЙ СЕЛЕКЦІЇ
03.00.20 – біотехнологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Ялта – 2002


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Нікітському ботанічному саду – Національному науковому
центрі Української академії аграрних наук.
Науковий керівник: доктор біологічних наук МИТРОФАНОВА Ольга Володимирівна,
Нікітський ботанічний сад – Національний науковий центр, завідувач
відділу біотехнології і вірусології рослин
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Бугара Олександр Михайлович, Інститут ефіроолійних і лікарських
рослин УААН, завідувач лабораторії клітинної біології
кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник
Ігнатова Світлана Олександрівна, Південний біотехнологічний центр УААН, завідувач лабораторії культури тканин
Провідна установа: Інститут молекулярної біології і генетики НАНУ, відділ генетики клітинних популяцій
Захист відбудеться “16 ” травня 2002 р. о 1030 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 53.369.01 при Нікітському ботанічному саду – Національному науковому центрі за адресою: 98648, Україна, Крим, м. Ялта, Нікітський ботанічний сад – Національний науковий центр.
Факс: (0654) 33-53-86
E-mail: nbs1812@ukr.net
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Нікітського ботанічного саду – Національного наукового центру: 98648, Україна, Крим, м. Ялта, Нікітський ботанічний сад – Національний науковий центр.
Автореферат розіслано “ 12 ” квітня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.б.н. Садогурський С.Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Деякі види м’яти котячої (Nepeta sp. L.) є перспективними лікарськими, пряно-ароматичними і ефіроолійними культурами для півдня України. Ефірна олія даних представників родини Губоцвітих має високу антимікробну активність, застосовується як фунгіцид для боротьби з цвілевими грибами. Вона використовується в багатьох країнах світу в медицині і парфюмерно-косметичній промисловості. Великий інтерес становляють складні міжвидові гібриди м’яти котячоїм’яти котячої , отримані у відділі нових технічних і лікарських рослин НБС – ННЦ. Однак відомо, що більшість високопродуктивних міжвидових гібридів бувають у тій чи іншій мірі стерильними і таким чином виключається можливість їхнього розмноження насінням. Основним рішенням проблеми подолання безплідності у складних міжвидових гібридів роду Nepeta є перевід отриманих і батьківських форм на більш високий рівень плоїдності. У деяких випадках доцільно спочатку одержувати тетраплоїди у намічених для гібридизації видів, а потім проводити їхнє схрещування.
Відкриття поліплоїдизуючої дії колхіцину стимулювало активні дослідження з експериментальної поліплоїдії, в результаті чого було розроблено численні способи впливу колхіцином на різні органи рослини, стосовно різних видів. Згодом було доведено, що спорідненість колхіцину до рослинного тубуліну дуже низька. Поряд з колхіцином до групи речовин, які деполімеризують мікротрубочки, також відносяться фосфоротіоамідні і динітроанілінові гербіциди. Ці речовини викликають с-мітози, як і колхіцин, але мають більш високу спорідненість до рослинного тубуліну.
Великі можливості для селекції ефіроолійних і лікарських рослин відкривають методи біотехнології в сполученні з експериментальною поліплоїдією. Одержання поліплоїдних форм м’яти котячої в умовах in vitro з використанням антимікротрубочкових сполук дає можливість прискорити і полегшити селекційний процес, а також підвищити вихід рослинної біомаси.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконані згідно з розділом тематичного плану НБС - ННЦ № держреєстрації 0197U004324 - "Розробити теоретичні основи біотехнології одержання нових селекційних форм рослин з підвищеною продуктивністю й адаптивністю до стресових факторів середовища, створення калюсної біомаси і мікророзмноження субтропічних і кісточкових плодових, лікарських і декоративних культур".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: БІОТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ОДЕРЖАННЯ ПОЛІПЛОЇДНИХ РОСЛИН М’ЯТИ КОТЯЧОЇ (NEPETA SP.) ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ АНТИМІКРОТРУБОЧКОВИХ СПОЛУК ДЛЯ ЦІЛЕЙ СЕЛЕКЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок