Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНЗИТИВНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ЕЛЕКТОРАЛЬНОГО ПРОСТОРУ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ

ТРАНЗИТИВНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ЕЛЕКТОРАЛЬНОГО ПРОСТОРУ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ

Назва:
ТРАНЗИТИВНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ЕЛЕКТОРАЛЬНОГО ПРОСТОРУ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,47 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Дніпропетровський національний університет
Березинський Володимир Павлович
УДК 329.001 (Укр)
ТРАНЗИТИВНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ
ЕЛЕКТОРАЛЬНОГО ПРОСТОРУ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Спеціальність 23.00.02 Політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Дніпропетровськ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політології Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Токовенко Олександр Сергійович,
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри політології
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
ПРИМУШ МИКОЛА ВАСИЛЬОВИЧ,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри політології
кандидат політичних наук, доцент
ДЕМЧЕНКО СЕРГІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ,
Дніпропетровський національний університет,
доцент кафедри журналістики
Провідна установа: Південноукраїнський державний педагогічний університет
ім. К.Д. Ушинського Міністерства освіти і науки України
(м. Одеса)
Захист відбудеться 10 червня 2005 р. о 13.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.08 у Палаці студентів Дніпропетровського національного університету за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пл. Т.Г. Шевченка, 1 (парк ім. Т.Г. Шевченка), к. 30.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий “05” травня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук, доцент М.А. ШЕПЄЛЄВ
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах системної соціально-політичної трансформації українського суспільства проблема визначення чинників структурування електорального простору набуває особливої гостроти. Це пояснюється, в першу чергу, тим, що в перехідних суспільствах, коли відбувається злам старих, народження та утвердження якісно нових політико-культурних цінностей та ідеологічних преференцій, соціальна та політична суспільна структура ще не стабілізована, має розмиті обриси, а в деяких випадках взагалі відсутні базові (фундаментальні) сегменти суспільного поділу. Тому політичні актори, переслідуючи в першу чергу технологічні цілі, вимушені імітувати ще не сформований, не структурований (соціально та політично) і отже не стабілізований суспільний поділ. Крім того, структуротворчі процеси ускладнюються невідповідністю природно створеного суспільного поділу й стихійно сформованого електорального простору.
Описуючи стійкі взаємовідносини виборців, які мають соціально-політичні позиції в електоральному процесі, електоральний простір являє собою постійно діючу, загальну умову протікання електорального процесу. Змістом електорального простору є різноманітні відносини між партіями (блоками партій) і соціальними групами, що пов’язані з виборами, тому в ньому відтворюються наслідки публічної боротьби партій, блоків партій та їхніх кандидатів за голоси виборців, постійної неформальної взаємодії партій з виборцями як під час виборів, так і у проміжках між ними, а також певний “дрейф” електоратів від виборів до виборів.
За часи існування незалежної України процес формування її електорального простору пройшов два завершених електоральні цикли – з 1 грудня 1991 по 26 червня 1994 рр. (період президентства Л.М. Кравчука, коли здійснено первинне структурування електорального простору) та з 27 червня 1994 по 27 грудня 2004 рр. (період президентства Л.Д. Кучми, коли здійснено Перше переструктурування електорального простору). З 28 грудня 2004 р., з обранням В.А. Ющенка Президентом України, розпочато новий електоральний цикл, пов’язаний з Другим переструктуруванням електорального простору, коли в ході так званої “помаранчевої революції” владні (пропрезидентські) сили поступилися місцем опозиційним силам. Такі кардинальні зміни не відбуваються одномоментно, а є наслідком довготривалих електоральних процесів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ТРАНЗИТИВНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ЕЛЕКТОРАЛЬНОГО ПРОСТОРУ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок