Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО- ЕКОНОМІЧНИХ МЕХАНІЗМІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОДУКЦІЇ МЕТАЛУРГІЙНОЇ ГАЛУЗІ

Загрузка...

ТРАНСФОРМАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО- ЕКОНОМІЧНИХ МЕХАНІЗМІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОДУКЦІЇ МЕТАЛУРГІЙНОЇ ГАЛУЗІ / сторінка 10

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО- ЕКОНОМІЧНИХ МЕХАНІЗМІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОДУКЦІЇ МЕТАЛУРГІЙНОЇ ГАЛУЗІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,49 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Аналогічно, вибір методів та заходів щодо запобігання та зниження нега-тивних наслідків зміни умов діяльності на конкурентоспроможність продукції також слід розглядати як постійну функцію. Тобто, виникає потреба в певному механізмі, який дозволив би найкращим з можливих способів, здійснювати постійний моніторинг чинників конкурентоспроможності та аналіз їх впливу на рівень конкурентоспроможності продукції для врахування при прийнятті управлінських рішень. Показано, що таким механізмом є управління конкурентоспроможністю, яке можна охарактеризувати як сукупність методів, прийомів і заходів, що дозволяють певною мірою контролювати зміну чинни-ків конкурентоспроможності та вживати заходів щодо виключення або зни-ження негативного впливу такої зміни на конкурентоспроможність продукції.
З урахуванням специфіки досліджуваної проблеми в роботі сформульо-вано функції та задачі управління конкурентоспроможністю продукції, наведе-но блок-схему процесу управління, яка включає послідовність основних етапів та робіт з управління конкурентоспроможністю (рис.2), визначено задачі, вирі-шення яких необхідне для здійснення робіт та етапів, що складають процес управління конкурентоспроможністю продукції. Однією з таких проблем є недосконалість існуючих методів оцінки рівня конкурентоспроможності.
У розділі 4 “Удосконалення методів оцінки конкурентоспро-можності продукції металургійної галузі” досліджено науково-методичну складову механізму забезпечення конкурентоспроможності та її відповідність сучасним умовам функціонування галузі, виявлено та обґрунтовано проблеми оцінки конкурентоспроможності продукції металургійної галузі, визначено та обґрунтовано основні засади та шляхи їх вирішення, розроблено методику кількісної оцінки конкурентоспроможності продукції металургійної галузі, яка дає змогу враховувати можливість зміни складу чинників, що впливають на конкурентоспроможність, та їх вагомості.
На даний час існують декілька науково-методичних підходів до вирішення проблеми оцінки рівня конкурентоспроможності продукції галузі.
Виконаний нами аналіз цих методів показує, що їм притаманні ряд недоліків, які призводять до зниження вірогідності та обґрунтованості оцінок рівня конкурентоспроможності продукції, які одержані за їх допомогою.
До найбільш суттєвих недоліків слід віднести:
-
обмежену кількість чинників, що враховуються;
-
порядок визначення ключового у цих методах показника – рівня конкурентоспроможності за технічними параметрами, який може значною мірою спотворювати реальну ситуацію;
-
- відсутність урахування різного впливу окремих чинників на інтегральний рівень конкурентоспроможності, а також зміни складу чинників;
-
відсутність наочності, свідомості та однозначності тлумачення отриманих результатів, а також простоти практичних розрахунків.
Нижче наведено основні положення та модель удосконаленої методики оцінки конкурентоспроможності металопродукції.
Інтегральний показник рівня конкурентоспроможності (K) визначається з виразу:
K=II, (1)
де I- показник рівня конкурентоспроможності за окремою групою параметрів, чи окремим параметром, що впливають на рівень конкуренто-спроможності продукції;
- ваговий коефіцієнт, що характеризує значимість j-ї групи параметрів, чи окремого параметру, з набору m, = 1;
I- показник рівня конкурентоспроможності за нормативними параметрами, який визначається з виразу I= ,
де - одиничний показник i-го нормативного параметру; n – кількість нормативних параметрів.
Якщо i-й нормативний параметр відповідає нормативам, що діють в умовах конкретного ринку, то = 1, у протилежному випадку = 0.
До нормативних параметрів паралельно слід включати деякі параметри з тих, що визначають технічний рівень конкурентоспроможності I, якщо певне зниження або збільшення цих параметрів призводить до того, що продукція не може використовуватися споживачем за призначенням.
Методика розрахунків показників рівня конкурентоспроможності за окремою групою параметрів (I) має визначатись у кожному конкретному ви-падку в залежності від виду продукції та складу і характеру цих параметрів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО- ЕКОНОМІЧНИХ МЕХАНІЗМІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОДУКЦІЇ МЕТАЛУРГІЙНОЇ ГАЛУЗІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок