Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською реферат: ТРАНСФОРМАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО- ЕКОНОМІЧНИХ МЕХАНІЗМІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОДУКЦІЇ МЕТАЛУРГІЙНОЇ ГАЛУЗІ

ТРАНСФОРМАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО- ЕКОНОМІЧНИХ МЕХАНІЗМІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОДУКЦІЇ МЕТАЛУРГІЙНОЇ ГАЛУЗІ / сторінка 12

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО- ЕКОНОМІЧНИХ МЕХАНІЗМІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОДУКЦІЇ МЕТАЛУРГІЙНОЇ ГАЛУЗІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,49 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 

Так, у складі основних функцій Департаменту металургійної промисло-вості є такі, які, не усуваючи відомих недоліків ринку, суперечать ринковим умовам господарювання та розглядаються як втручання у господарську діяль-ність металургійних підприємств. Одночасно, на наш погляд, ця система не достатньо реалізує функції державного регулювання, які спрямовані на вирі-шення соціальних проблем суспільства (створення механізму захисту довкілля, збереження не відтворюваних природних ресурсів тощо). Подальше удоско-налення системи управління металургійною галуззю пов’язано також із реалі-зацією функцій державної підтримки конкурентоспроможності металургійних підприємств та їхньої продукції на зарубіжних ринках. Ці функції мають бути спрямовані на створення сприятливих економічних, правових та інших умов щодо українського експорту та підвищення його ефективності. У роботі запропоновано низку рекомендацій, спрямованих на удосконалення системи управління металургійною галуззю шляхом удосконалення складу її функцій, що дозволить підвищити ефективність діяльності металургійних підприємств України та сприятиме підвищенню конкурентоспроможності їх продукції.
Оскільки за прогнозами український сектор чорної металургії у серед-ньостроковій перспективі буде головним чином розвиватись за діючою модел-лю розвитку, для якої характерно збереження застарілих технологій та техніч-ної бази, слід шукати інші, ніж технічне переозброєння, заходи, що сприя-тимуть підвищенню конкурентоспроможності української металопродукції.
Як показує досвід розвинених країн, сьогодні конкурентоспроможність металопродукції значною мірою визначається удосконаленням системи корпоративного управління металургійних компаній. У роботі доведено, що майбутнє металургійного сектору України прямо залежить від швидкості формування великих корпорацій і темпів їх реструктуризації, включаючи зміни в механізмах їх корпоративного управління. Цей шлях диктує існуючий у світі процес концентрації капіталу у чорній металургії.
За даними на початок 2005 року, на долю 10 провідних компаній-вироб-ників сталі, у складі яких три європейські, п’ять азіатських та дві американські компанії, припадає 26,75% (281 млн. т.) світової виплавки сталі. Найбільш ефективним результатом процесу концентрації капіталу у чорній металургії, поряд із ефектом масштабу виробництва, є використання внутрішнього комер-ційного протекціонізму у справі подолання перешкод та труднощів збуту продукції на конкретному ринку.
У роботі розглянуто стан та проблеми структурної перебудови у металургійному секторі Україні. Показано, що сьогодні саме у металургійному секторі економіки України сформовано та діють крупні бізнес-групи. У першій п’ятірці найкрупніших компаній України, які є бізнес-групами національного рівня – чотири представника гірничо-металургійного комплексу (ГМК) України. – корпорації “System Capital Management”, “Індустріальний союз Донбасу”, “Інтерпайп”, а також Група “Приват”. Разом із тим, за розмірами вони ще поступаються наймогутнішим у світі транснаціональним металур-гійним компаніям. Тому, для просування на головні світові ринки вітчизняні фінансово-промислові групи, що контролюють металургійні підприємства, мають використовувати партнерство з іноземними компаніями, а там де це доцільно, брати участь у придбанні закордонних металургійних активів.
Як показали дослідження, сьогодні у металургійній галузі найкращі результати показують підприємства, у яких створення потужної виробничої бази доповнюється міжнародним досвідом побудови оптимальної організаційної структури, зокрема використанням вертикальної інтеграції, під якою розуміється об’єднання компаній різних стадій технологічного циклу. Наприклад, об’єднання гірновидобувних, коксохімічних і металургійних підприємств. Створення ВІС у металургійній сфері – ефективний шлях нарощення обсягів виробництва, покращення збуту продукції, поліпшення фінансово-економічних показників діяльності.
Одним із шляхів підвищення конкурентоспроможності металопродукції, який відомий із світової практики, є створення у сфері металопостачання системи сервісних металургійних центрів (СМЦ).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО- ЕКОНОМІЧНИХ МЕХАНІЗМІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОДУКЦІЇ МЕТАЛУРГІЙНОЇ ГАЛУЗІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок