Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською мовою реферат: ТРАНСФОРМАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО- ЕКОНОМІЧНИХ МЕХАНІЗМІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОДУКЦІЇ МЕТАЛУРГІЙНОЇ ГАЛУЗІ

ТРАНСФОРМАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО- ЕКОНОМІЧНИХ МЕХАНІЗМІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОДУКЦІЇ МЕТАЛУРГІЙНОЇ ГАЛУЗІ / сторінка 14

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО- ЕКОНОМІЧНИХ МЕХАНІЗМІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОДУКЦІЇ МЕТАЛУРГІЙНОЇ ГАЛУЗІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,49 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 

У розділі 6 “Шляхи та напрямки удосконалення методів управління конкурентоспроможністю продукції металургійної галузі” розглянуто організаційну та економічну складові механізму забезпечення конкуренто-спроможності продукції галузі, проаналізовано результати економічного експерименту в галузі, надано пропозиції щодо організаційного забезпечення конкурентоспроможності продукції, запропоновано механізм попередження антидемпінгових розслідувань шляхом застосування антидемпінгового моніторингу, наведено рекомендації щодо основних напрямків галузевої та державної підтримки конкурентоспроможності продукції металургійної галузі.
Необхідність та доцільність створення системи управління конкуренто-спроможністю продукції, у свою чергу, потребує побудови відповідного механізму управління. Розглянуто організаційно-методичні проблеми, а також пропозиції щодо створення такого механізму управління.
В сучасних умовах однією з найбільш актуальних проблем управління конкурентоспроможністю продукції, яка потребує свого вирішення, є проб-лема антидемпінгового захисту, під яким ми розуміємо як здатність аргументо-вано та ефективно захищати своєї права у разі порушення антидемпінгового розслідування проти української продукції, так і, в разі необхідності, ініці-ювання такого розслідування проти імпорту продукції з інших країн. В роботі наведено рекомендації щодо створення механізму попередження антидемпін-гових розслідувань шляхом застосування антидемпінгового моніторингу.
Відомо, що процеси глобалізації і спеціалізації у світі призводять до того, що зовнішньоекономічна діяльність металургійних підприємств здійснюється під впливом зовнішньо-природних та суспільно-політичних умов, що постійно ускладнюються та які є джерелом невизначеності, конфліктності, багатокритеріальності й зумовленого ними ризику.
Виконаний нами аналіз показує, що у процесі здійснення зовнішньо-економічної діяльності металургійних підприємств виникає широке коло впливових ризиків, які знижають конкурентоспроможність металопродукції на зовнішніх ринках та, як наслідок, негативно впливають на ефективність діяльності металургійних підприємств України. Сьогодні більшість науковців та практичних робітників при оцінці цих ризиків обмежуються визначенням та врахуванням ризику країни. Разом із тим, як показує вивчення досвіду розвинутих країн, у системі металопостачання вагомі ризики виникають на етапі транспортування продукції від виробника до споживача. Одночасно, в сучасних умовах, цей етап є вагомою складовою підвищення доданої вартості металопродукції, а також найбільш перспективним та ємним ресурсом зниження витрат та підвищення її конкурентоспроможності.
Недостатня увага у вітчизняній науці та практиці до ризиків, що виникають на цьому етапі металопостачання, на нашу думку, певною мірою обґрунтовується існуючою практикою роботи металургійних підприємств, які, при складенні контракту на постачання металопродукції, з різних причин, у тому числі з метою зниження ризику, обмежуються умовами, які забезпечують мінімальні ризики постачальника (EXW, FCA, FAS, FOB).
Як показує аналіз співвідношення українських експортних цін і реальних цін продажу, відбувається суттєве відставання експортної ціни від світової практично за усією номенклатурою української металопродукції. За даними обстеження ринку, на початок 2004 р. розмір збутової маржі складав безпрецедентний для світової практики рівень та досягав 50-100 USD/т. Ці дані свідчать про те, що відмова виробників української металопродукції від ризику призводить до втрати ними до 30% доходів та ще більш відчутної частки прибутку. Тут досить яскраво проявляється відоме щодо управління ризиками положення про те, що відмова від ризику у більшості випадків означає відмову від прибутку. Тобто, запобігання ризику за рахунок передавання його іншим особам (металотрейдерам, спеціалізованим транспортним компаніям тощо) є відмовою від частини прибутку на їх користь. Це також збільшує ціну товару та знижує його конкурентоспроможність.
Виконані в роботі розрахунки свідчать про те, що в умовах практичної реалізації прогресивної філософії “just in time”, при прийнятті рішень стосовно умов контракту на металопостачання, слід розглядати і в обґрунтованих випадках віддавати перевагу більш ризикованим варіантам цих умов (CFR, CIF, CPT, CIP, DAF, DES, DEQ, DDU, DDP).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО- ЕКОНОМІЧНИХ МЕХАНІЗМІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОДУКЦІЇ МЕТАЛУРГІЙНОЇ ГАЛУЗІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок