Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ТРАНСФОРМАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО- ЕКОНОМІЧНИХ МЕХАНІЗМІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОДУКЦІЇ МЕТАЛУРГІЙНОЇ ГАЛУЗІ

ТРАНСФОРМАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО- ЕКОНОМІЧНИХ МЕХАНІЗМІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОДУКЦІЇ МЕТАЛУРГІЙНОЇ ГАЛУЗІ / сторінка 6

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО- ЕКОНОМІЧНИХ МЕХАНІЗМІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОДУКЦІЇ МЕТАЛУРГІЙНОЇ ГАЛУЗІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,49 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Сьогодні ресурсоємність вітчизняної металургійної продукції у 1,5 – 1,8 рази перевищує світовий показник.
Проблему ускладнює також низький попит на продукцію галузі на внутрішньому ринку. Так, внутрішнє споживання складає близько 21,0% виробленої продукції проти в середньому 80% у розвинутих країнах. Орієнтація на експорт призвела до того, що в країні сформувалась далека від оптимальної структура виробництва продукції чорної металургії, де надмірно високий відсоток (майже 50%) займають напівфабрикати. Як наслідок, Україна в світовому виробництві займає біля 3%, в той час як у світовій торгівлі – 8% (а по напівфабрикатах – до 24%).
Для вирішення проблем, що є у складі пріоритетних напрямків структурно-інноваційної перебудови промисловості, яка передбачена Стра-тегією економічного і соціального розвитку України (2004 – 2015 роки), розглядається металургійна галузь економіки. Надані тут стратегічні орієнтири розвитку металургійної галузі визначено з урахуванням основних положень Державної програми розвитку та реформування гірничо-металургійного комплексу України до 2011 року. Передбачена модернізація технологічної бази металургійного сектору економіки України дозволить більш активно залучати вітчизняне виробництво у світогосподарську і, насамперед, оєвропейську економічну систему на нових інноваційно-технологічних засадах, які повною мірою відповідають стадії постіндустріального розвитку.
Планами розвитку галузі за стабільними обсягами виробництва передба-чається значне покращання структури виробництва і споживання металопро-дукції. Так, частка сортового та листового прокату у загальному обсязі готово-го прокату у 2015 р. буде складати 93,3%, у порівнянні з 81,5% у 2005 році. Ще більш вражаючим є зростання частки внутрішнього споживання сортового та листового прокату – 54,8% у 2015 році, у порівнянні з 25,2% у 2005 році.
Разом із тим, як показує виконаний у дисертації аналіз, навіть за умов оптимістичного сценарію розвитку подій в Україні, у найближчій перспективі ситуація на внутрішньому ринку кардинально не зміниться, а це значить, що все ще залишається значний обсяг металопродукції, що експортується, з усіма розглянутими вище негативними наслідками. Тому, у найближчій перспективі металургійна галузь значною мірою буде зорієнтована на зовнішні ринки, внаслідок чого її успішні робота і розвиток будуть залежати від кон’юнктури світового ринку металу та рівня конкуренції на цьому ринку.
У розділі 2 “Сучасні тенденції в структурі та динаміці світових ринків та їх вплив на розвиток металургійної галузі” розглянуто вплив науково-технічної революції та її найбільш яскравого породження – високих технологій на умови та характер економічного розвитку сучасного суспільства, проаналізовано сучасні тенденції в структурі та динаміці світової торгівлі, розглянуто структуру та динаміку зовнішньої торгівлі України, тенденції та перспективи їх подальшого розвитку.
Під впливом науково-технічної революції, що сталася у ХХ столітті, у найбільш розвинених країнах утворюється постіндустріальна “нова економі-ка”, яка характеризується докорінною зміною технологічного базису способу виробництва, одним із найважніших компонентів якого є “високі технології”.
Досвід розвинутих країн показує, що новий етап розвитку суспільства є основою розвитку соціальної, економічної, гуманітарної, культурної та інших сфер суспільного життя насамперед в інтересах громадян, підвищення їх добробуту та зростання ефективності економіки. Особливі зміни відбуваються у міжнародній торгівлі. Інтернет і електронна комерція змінюють традиційні способи ведення бізнесу, формують нове ринкове середовище та істотно впливають на структуру та динаміку міжнародної торгівлі.
Виконаний в дисертації аналіз показує, що розвиток високих технологій у другій половині минулого століття потягнув за собою прискорене зрос-тання міжнародного обміну технічно складною продукцією, змінив структуру міжнародної торгівлі та характер конкуренції на світових ринках.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО- ЕКОНОМІЧНИХ МЕХАНІЗМІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОДУКЦІЇ МЕТАЛУРГІЙНОЇ ГАЛУЗІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок