Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ТРАНСФОРМАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО- ЕКОНОМІЧНИХ МЕХАНІЗМІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОДУКЦІЇ МЕТАЛУРГІЙНОЇ ГАЛУЗІ

ТРАНСФОРМАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО- ЕКОНОМІЧНИХ МЕХАНІЗМІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОДУКЦІЇ МЕТАЛУРГІЙНОЇ ГАЛУЗІ / сторінка 7

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО- ЕКОНОМІЧНИХ МЕХАНІЗМІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОДУКЦІЇ МЕТАЛУРГІЙНОЇ ГАЛУЗІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,49 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Частка готових виробів у світовому експорті зросла у два рази, а частка сільськогоспо-дарських товарів і продовольства, мінеральної сировини і палива скоротилися відповідно у 2,4 та 3,3 рази. На початку XXI сторіччя питома вага продукції обробної промисловості у світовому експорті складала 75,0%, продукції добувної промисловості – 13,0%, продукції сільського господарства – 9,0%
Ці зміни у товарній структурі світового експорту повязані, насамперед, з технологічною революцією і тотальною переорієнтацією компаній індустріаль-но розвинутих країн на прогресивні технології, утилізацію відходів і багато-разову переробку природних ресурсів. Структурні зміни в економіці цих країн виражаються у прискореному розвитку секторів економіки, що вироб-ляють складну машинотехнічну і наукоємну продукцію. Як наслідок, на долю індустріально розвинених країн припадає майже 73% виробництва машинотехнічної продукції, питома вага цих країн у світовому експорті машин і обладнання складає майже 85%.
На відміну від цих тенденцій у розвитку міжнародного економічного життя, розвиток національної економіки України здійснювався за сценарієм найпростішої моделі – моделі ствердження та виживання у жорстокому конкурентному середовищі на основі факторів виробництва. Це призвело до структурної деформації економіки України на користь капітало-, енерго-, трудоємних та екологічно брудних виробництв і до закріплення її сировинної і низькотехнологічної спеціалізації в системі міжнародного поділу праці.
Не зважаючи на відносно все ще високий науково-технічний та технологічний потенціал країни, структура зовнішньої торгівлі України товарами та послугами на сучасному етапі наближається до відповідних показників слаборозвинених країн. Існуюча дуже висока концентрація товарного експорту та експорту послуг в обмеженому колі галузей є вкрай вразливою для країни та в тривалій перспективі суперечить стратегічним інтересам економічного розвитку та загрожує економічній безпеці України.
Сучасні зміни у структурі та динаміці міжнародній торгівлі суттєво впливають на стан справ у металургійної галузі України. Прийнята модель розвитку української чорної металургії, яка в умовах сприятливої в останні роки кон’юнктури світового ринку практично виключала будівництво нових металургійних виробництв, а нарощувала обсяги виробництва за рахунок ремонту та реконструкції діючих потужностей, дозволила підтримувати відносно низький рівень витрат на виробництво продукції та, як наслідок, виходити на ринок з продукцією, ціна якої є однією з найнижчих. Проте, навіть в умовах сприятливої кон’юнктури, жорстка конкуренція з боку традиційних виробників заважає Україні зайняти ніши продукції з високою доданою вартістю та головні світові ринки з найбільш високим рівнем цін – ЄС та США. Україна переважно дислокується на периферійних і більш дешевих регіональних ринках, де відчувається менший рівень конкуренції з боку розвинутих країн. Так, у 2003 році основними регіональними ринками для українських операторів стали (за товарною групою 72, у ціновому виміру): Азія – 51,3%, СНГ – 12,6%, Африка – 12,8%. Українських виробників практично витиснули з ринку США (1,2% сумарного українського експорту за товарною групою 72). Хоча на ринку країн ЄС українським операторам вдалося утриматись (12,9%), проте й тут вони потрапили під занадто жорстку антидемпінгову політику.
Разом із тим, аналіз показує, що вже сьогодні під впливом “китайського чинника” відбулася різька зміна економічної ситуації на світовому та європейському ринках металопродукції, яка характеризується суттєвим зниженням ємності зовнішнього ринку металопродукції.
В цих умовах існуюча вкрай низька технологічна і технічна база українського виробництва, більш високі, у порівнянні з іншими країнами, матеріалоємність та енергоємність металургійної продукції, низький рівень продуктивності праці, а також підвищене екологічне навантаження на навколишнє середовище можуть вже в найближчий час призвести до подальшої втрати конкурентоспроможності металургійної продукції.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО- ЕКОНОМІЧНИХ МЕХАНІЗМІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОДУКЦІЇ МЕТАЛУРГІЙНОЇ ГАЛУЗІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок