Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ТРАНСФОРМАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО- ЕКОНОМІЧНИХ МЕХАНІЗМІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОДУКЦІЇ МЕТАЛУРГІЙНОЇ ГАЛУЗІ

Загрузка...

ТРАНСФОРМАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО- ЕКОНОМІЧНИХ МЕХАНІЗМІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОДУКЦІЇ МЕТАЛУРГІЙНОЇ ГАЛУЗІ / сторінка 8

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО- ЕКОНОМІЧНИХ МЕХАНІЗМІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОДУКЦІЇ МЕТАЛУРГІЙНОЇ ГАЛУЗІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,49 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 

Це може призвести до того, що в перспективі основну частину експорту та як наслідок, й усього обсягу виробництва будуть складати напівфабрикати та звичайний сортовий прокат, попит на які є сталим та ємним у зв’язку з технологічними перетвореннями у металургійному виробництві (поява міні-заводів) та прагнення розвинутих країн вивести початкові стадії плавильного виробництва зі своїх територій. Разом із тим, така зміна структури експорту у бік зростання продукції з невисоким рівнем додаткової вартості не відповідає національним інтересам України.
В умовах, що змінюються, слід вживати енергійних заходів щодо покращання, або лише збереження, позицій на світовому ринку металу. Серед цих заходів особливого значення набувають ті, що спрямовані на вирішення проблеми встановлення, підтримки на необхідному рівні та підвищення конкурентоспроможності продукції галузі, що має забезпечуватись комплексом зусиль на рівні держави, галузі та окремих підприємств.
У складі проблем, без вирішення яких неможливе розв’язання цієї задачі, є проблема отримання та використання об’єктивної інформації про існуючий рівень конкурентоспроможності відповідної продукції. У свою чергу, рішення цієї проблеми можливе тільки за умов наявності досконалих методів оцінки конкурентоспроможності продукції.
На жаль, як показав виконаний попередній аналіз існуючих методів кількісної оцінки конкурентоспроможності продукції, більшість з них мають істотні недоліки, які можуть знизити обєктивність отриманих оцінок конкурентоспроможності та, в свою чергу, знизити якість управлінських рішень, що приймаються з урахуванням отриманих оцінок.
В цих умовах, однією із важливих науково-методичних проблем, є розробка теоретичних положень і практичних рекомендацій, спрямованих на удосконалення методів оцінки конкурентоспроможності продукції.
У розділі 3 “Теоретико-методологічні аспекти аналізу конкуренто-спроможності продукції металургійної галузі” розглянуто науково-методичну складову механізму забезпечення конкурентоспроможності продук-ції металургійної галузі, проаналізовано еволюцію концепцій конкурентоспро-можності продукції, показано важливість цієї проблеми в умовах глобалізації, виконано аналіз особливостей оцінки конкурентоспроможності продукції галузі, визначено зміст та науково-методичні проблеми управління конку-рентоспроможністю продукції металургійної галузі.
Не зважаючи на те, що сьогодні питання конкурентоспроможності знаходяться в центрі уваги наукових та практичних робітників, у цій сфері мається багато невирішених питань. Це, поряд зі складністю вирішення проблеми взагалі, визначається також тим, що з історичною еволюцією ринкової економічної системи і, насамперед, її продуктивних сил, одночасно змінюються сутність і механізм формування конкурентоспроможності.
Серед невирішених проблем, у першу чергу, слід відзначити існуючу невизначеність щодо понятійного апарату, що використовується, і особливо відсутність у вітчизняних і зарубіжних учених єдиної думки щодо сутності поняття “конкурентоспроможність”.
Виконаний нами аналіз показує, що деякі розбіжності у роботах різних авторів з цих питань викликані, насамперед, еволюцією економічної думки внаслідок еволюції ринкової економічної системи (такі розбіжності, що обумовлені історичним часом появи визначень, можна вважати об’єктивни-ми), інші – різними точками зору на проблему (як правило, занадто вузьким чи широким її трактуванням), або простою невідповідністю науковим правилам логіки щодо побудови визначень (підміна одного поняття іншим, використання деяких логічних форм, схожих з визначенням тощо).
У роботі визначено та сформульовано такі вихідні науково-методичні передумови, які дозволяють вирішити або знизити гостроту існуючої проблеми невизначеності понятійного апарату, що використовується при розгляді проблем конкурентоспроможності:
-
усі визначення мають будуватися на єдиній науково-методичній основі у логічній послідовності: конкурентоспроможність (взагалі) – рівень конкурентоспроможності (взагалі) – конкурентоспроможність економічного об’єкту певного рівня (країни, підприємства, товару) – рівень конкурентоспроможності економічного об’єкту певного рівня.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО- ЕКОНОМІЧНИХ МЕХАНІЗМІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОДУКЦІЇ МЕТАЛУРГІЙНОЇ ГАЛУЗІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок