Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: ТРАНСФОРМАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО- ЕКОНОМІЧНИХ МЕХАНІЗМІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОДУКЦІЇ МЕТАЛУРГІЙНОЇ ГАЛУЗІ

Загрузка...

ТРАНСФОРМАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО- ЕКОНОМІЧНИХ МЕХАНІЗМІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОДУКЦІЇ МЕТАЛУРГІЙНОЇ ГАЛУЗІ / сторінка 9

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО- ЕКОНОМІЧНИХ МЕХАНІЗМІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОДУКЦІЇ МЕТАЛУРГІЙНОЇ ГАЛУЗІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,49 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
При цьому кожне наступне визначення має будуватися на основі попереднього – деталізувати його;
-
при побудові визначень слід виходити з того, що конкурентоспро-можність – це властивість об’єкту, а рівень конкурентоспроможності – її кількісна характеристика, що визначається станом та динамікою конкурентних переваг, якими володіє цей об’єкт;
-
при побудові визначень не бажано наводити перелік окремих чинників, або характеристик, які можуть змінюватись з історичною зміною економічних формацій.
З використанням цих передумов нами запропоновано такі визначення понять “конкурентоспроможність” та “рівень конкурентоспроможності” взагалі (незалежно від рівня проявлення):
-
конкурентоспроможність це властивість об’єкта, що характеризується можливістю реального або потенційного задоволення ним конкретної потреби певного ринку;
-
рівень конкурентоспроможності – кількісна характеристика конкурентоспроможності, яка характеризує ступінь відповідності можливості об’єкта реального або потенційного задоволення ним конкретної потреби певного ринку у порівнянні з аналогічними об’єктами, які представлені на даному ринку.
Наведені визначення є основою для побудови у подальшому визначень конкурентоспроможності та її рівня стосовно продукту, підприємства, галузі, країни тощо, з урахуванням особливостей притаманних цим об’єктам.
Для побудови визначення поняття “конкурентоспроможність товару (продукції)”, яке має відрізняти його від визначення поняття “конкуренто-спроможність” взагалі, а також, яке можна використовувати у подальшому для побудови поняття “рівень конкурентоспроможності продукції”, важливо встановити ті властивості продукції, які покликані забезпечити конкретні потреби певного ринку та наявність яких створює її конкурентні переваги.
Сьогодні переважає думка, відповідно до якої під конкурентними перевагами товару розуміється комплекс споживчих, цінових і якісних характеристик, які визначають його успіх як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. Що стосується конкретного переліку цих характеристик, то вони значною мірою залежать від характеру продукції, її призначення а також схеми її продажу, які можуть істотно різнитися між собою.
З урахуванням цього, нами запропоновано такі визначення понять “конкурентоспроможність продукції” та “рівень конкурентоспроможності продукції”:
-
конкурентоспроможність продукції це властивість продукції, обумовлена наявністю у неї сукупності техніко-експлуатаційних і економічних характеристик, що визначає можливість реального або потенційного задоволення нею конкретної потреби певного ринку;
-
рівень конкурентоспроможності продукції – кількісна характеристика, яка характеризує ступінь відповідності техніко-експлуатаційних і економічних параметрів продукції реально або потенційно задовольняти конкретні потреби певного ринку у порівнянні з аналогічною продукцією, яка представлена на даному ринку.
Особливості оцінки конкурентоспроможності металопродукції значною мірою стосуються питань формування низки чинників, які визначають її рівень. Як показує аналіз, для обєктивної характеристики конкурентоспро-можності металургійної продукції, якість, ціну та сервісні функції слід доповнити чинниками, які потенційно характеризують відповідність продукції та її виробників специфічним вимогам конкретного ринку, а також здатність виробників долати перешкоди проникнення на ці ринки та залежать від можливостей виробника продукції і навіть від авторитету та міжнародного іміджу держави, в якій вона виробляється. Велика кількість чинників, що впливають на конкурентоспроможність металопродукції (рис.1), потребує щоб методика оцінки її рівня забезпечувала механізм урахування усіх найваж-ливіших чинників, склад та важливість яких до того ж постійно змінюються.

В умовах постійної зміни конюнктури ринку, засобів конкурентної боротьби і т. ін. аналіз конкурентоспроможності продукції має бути не окремим (початковим) етапом планування та випуску продукції, а постійною функцією, яка реалізується на усіх фазах і етапах життєвого циклу продукції.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО- ЕКОНОМІЧНИХ МЕХАНІЗМІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ПРОДУКЦІЇ МЕТАЛУРГІЙНОЇ ГАЛУЗІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок