Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ ЕКОНОМІКИ РЕГІОНУ

МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ ЕКОНОМІКИ РЕГІОНУ

Назва:
МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ ЕКОНОМІКИ РЕГІОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,05 KB
Завантажень:
474
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
НАЦіОНАЛЬНА АКАДЕМіЯ НАУК УКРАїНи
ІНСТИТУТ ЕКОНОМіКИ ПРОМисЛОвоСТІ
УДК 338.24: 332.1
Кузьменко Лариса Михайлівна
МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ
РОЗВИТКОМ ЕКОНОМІКИ РЕГІОНУ
Спеціальність 08.02.03 – Організація управління, планування
і регулювання економіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Донецьк – 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті економіки промисловості Національної академії наук України (м. Донецьк) у відділі проблем управління виробництвом.
Науковий консультант - доктор економічних наук, професор,
академік НАН України, заслужений діяч науки і
техніки України
Чумаченко Микола Григорович,
Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), почесний директор інституту.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки України
Долішній Мар’ян Іванович,
Інститут регіональних досліджень НАН України
(м. Львів), директор інституту;
доктор економічних наук, професор
Амітан Веніамін Наумович,
Інститут економіко-правових досліджень НАН України (м. Донецьк), завідуючий відділом економіко-правових проблем
розвитку територіальних систем;
доктор економічних наук
Онищук Георгій Ілліч,
Державний науково-дослідний та проектно-вишукувальний
інститут “НДІпроектреконструкція” Держкомітету України
з питань житлово-комунального господарства (м. Київ),
директор інституту.
Провідна установа – Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України (м. Луганськ), кафедра менеджменту.
Захист відбудеться “24” вересня 2004 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.151.01 в Інституті економіки промисло-вості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м.Донецьк, вул.Університетська, 77.
Автореферат розісланий “21” серпня 2004 р.
Заступник голови
спеціалізованої вченої ради О.І. Амоша
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У суспільному і економічному житті країн світу регіональна політика перетворилася на один із найважливіших факторів економічного і соціального розвитку. Практично у всіх розвинених країнах спостерігається чітко окреслене прагнення створити умови, які дозволили б регіонам повністю реалізувати наявний потенціал, максимально збільшити їх вклад у національну економіку, здобути конкурентних переваг на світовому ринку.
За роки ринкових реформ Україні вдалося досягти певних успіхів у побудові нової системи економічних відносин між центром та регіонами. Але передчасно говорити, що в країні існує регіональна економічна політика у тому вигляді, в якому вона є у зарубіжних країнах. Механізм формування та реалізації державної регіональної політики в Україні є недосконалим через наявність значного тяжіння до централізованого управління. Відсутня взаємоузгодженість і збалансованість дій центральних органів виконавчої влади щодо окремого регіону. Не конкретизовано компетенцію, повноваження та відповідальність між державними і місцевими органами влади та органами місцевого самоврядування. Створити умови для реалізації регіонами свого потенціалу – складна задача для такої країни, як наша. Її розв’язання можливе тільки за допомогою важелів управління. Реформування економіки потребує перебудови всієї системи регіонального управління, змістом якого є поєднання інтересів держави і регіонів для забезпечення економічної стабільності. Така особливість визначила нові підходи до організації системи управління розвитком регіонів.
Поняття “регіон” у роботі розглядається як адміністративна область, що є основною ланкою територіального управління в Україні. Регіональні проблеми розвитку і питання управління вирішувались у наукових працях зарубіжних вчених: А. Вебера, І. Ізарда, А. Льоша, Е. Маркузен, А.Маршалла, Й.Г. фон Тюнена, Дж. Фрідмана, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ ЕКОНОМІКИ РЕГІОНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок