Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АРТИСТИЧНА СПАДЩИНА С. РАХМАНІНОВА ТА ЇЇ ВПЛИВ НА ФОРТЕПІАННЕ МИСТЕЦТВО ХХ СТОЛІТТЯ

АРТИСТИЧНА СПАДЩИНА С. РАХМАНІНОВА ТА ЇЇ ВПЛИВ НА ФОРТЕПІАННЕ МИСТЕЦТВО ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
АРТИСТИЧНА СПАДЩИНА С. РАХМАНІНОВА ТА ЇЇ ВПЛИВ НА ФОРТЕПІАННЕ МИСТЕЦТВО ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,01 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ МИСТЕЦТВ
ім. І.П. КОТЛЯРЕВСЬКОГО
ПОПОВ Юрій Кирилович
УДК 78.071.1:782.2 «19»
АРТИСТИЧНА СПАДЩИНА С. РАХМАНІНОВА ТА
ЇЇ ВПЛИВ НА ФОРТЕПІАННЕ МИСТЕЦТВО ХХ СТОЛІТТЯ
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Харків – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному університеті мистецтв ім. І.П. Котляревського Міністерства культури і туризму України.
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор
Очеретовська Неоніла Леонідівна,
Харківський державний університет мистецтв ім. І.П. Котляревського,
завідувач кафедри гармонії та поліфонії
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Москаленко Віктор Григорович,
Національна музична академія України ім. П.І. Чайковського,
завідувач кафедри історії, теорії виконавства та музичної педагогіки
кандидат мистецтвознавства, професор
Трубнікова Лариса Миколаївна,
Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого,
професор кафедри культурології
Захист відбудеться “26” червня 2008 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради К 64.871.01 у Харківському державному університеті мистецтв ім. І.П. Котляревського за адресою: 61003, м. Харків, м. Конституції, 11/13, ауд. 58.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського за адресою: 61003, м. Харків, м. Конституції, 11/13.
Автореферат розісланий “26” травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради
кандидат мистецтвознавства, доцент М.С. Чернявська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми. На межі ХХ – ХХI ст. у мистецтвознавстві посилюється увага до духовної спадщини та творчих традицій в галузі музичного виконавства як мистецтва інтерпретації, його теоретичних та практичних аспектів. Універсалізм музичного мислення С. Рахманінова, в геніальних інтерпретаціях якого знайшли відбиття різні піаністичні традиції західноєвропейської та російської виконавських шкіл, дозволяє на сучасному етапі по-новому осмислити вплив артистичної спадщини видатного музиканта на фортепіанне мистецтво ХХ ст. Це надасть можливість уявити роль виконавця в музичній культурі. Досягнувши зеніту світової слави, С. Рахманінов був визнаним як один з найбільш видатних піаністів свого часу. Геніальне рахманіновське обдарування знайшло відображення в його артистичному спадку і справило величезний вплив на культуру фортепіанного виконавства, про що свідчить значна кількість послідовників його інтерпретаторського мистецтва.
Не втрачає свого значення і науковий інтерес до рахманіновської виконавської творчості як унікального явища в музичній культурі ХХ ст. Наукова база з даної проблематики постійно поповнюється новими працями, серед яких розробки Л. Слуцького, В. Сирятського, В. Чинаєва, К. Зєнкіна, Р. Метью-Уокера і ряд інших. Актуальність даної дисертації визначається також маловивченістю проблеми впливу артистичної спадщини Рахманінова-піаніста на сучасне фортепіанне виконавство та власне рахманіновської індивідуальності.
Ствердженням значущості артистичного спадку митця стали рахманіновські конкурси, фестивалі, зокрема, десять Міжнародних фестивалів «С.Рахманінов і українська культура», проведених у Харкові.
Зв'язок дисертації з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана на кафедрі гармонії та поліфонії ХДУМ і відповідає комплексній темі № «Теоретико-методологічні проблеми сучасного музикознавства у контексті традицій та новаторства» згідно з планом підготовки основних науково-дослідних та методичних праць Харківського державного університету мистецтв ім. І.П.Котляревського (протокол №3 засідання Вченої ради ХДУМ від 25.10.2007р.). Тема дисертації була затверджена на засіданні Вченої ради Харківського державного інституту мистецтв ім. І.П. Котляревського (протокол №2 від 26.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: АРТИСТИЧНА СПАДЩИНА С. РАХМАНІНОВА ТА ЇЇ ВПЛИВ НА ФОРТЕПІАННЕ МИСТЕЦТВО ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок