Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЧИННИКИ РИЗИКУ РОЗВИТКУ ТА ШЛЯХИ ПРОФІЛАКТИКИ СИСТЕМНОЇ ГІПОПЛАЗІЇ ЕМАЛІ ЗУБІВ У ДІТЕЙ

ЧИННИКИ РИЗИКУ РОЗВИТКУ ТА ШЛЯХИ ПРОФІЛАКТИКИ СИСТЕМНОЇ ГІПОПЛАЗІЇ ЕМАЛІ ЗУБІВ У ДІТЕЙ

Назва:
ЧИННИКИ РИЗИКУ РОЗВИТКУ ТА ШЛЯХИ ПРОФІЛАКТИКИ СИСТЕМНОЇ ГІПОПЛАЗІЇ ЕМАЛІ ЗУБІВ У ДІТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,09 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ДЕРЖАВНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
БІЛОУС Ірина Василівна
УДК 616-036 + 616-084 + 616-007.21 + 616.314 – 053.2/.5
ЧИННИКИ РИЗИКУ РОЗВИТКУ ТА ШЛЯХИ ПРОФІЛАКТИКИ СИСТЕМНОЇ ГІПОПЛАЗІЇ ЕМАЛІ ЗУБІВ У ДІТЕЙ
14.01.22 – стоматологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Івано-Франківськ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Івано-Франківській державній медичній академії МОЗ України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор КАЗАКОВА Ріма Вікторівна, Івано-Франківська державна медична академія МОЗ України, кафедра дитячої стоматології, завідувач кафедри.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор ЗАБОЛОТНИЙ Тарас Дмитрович, Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького МОЗ України, кафедра терапевтичної стоматології факультету післядипломної освіти, завідувач кафедри;
доктор медичних наук, професор ДИЧКО Євген Никифорович, Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, кафедра дитячої стоматології, завідувач кафедри.
Провідна установа:
Українська медична стоматологічна академія МОЗ України (м. Полтава), кафедра дитячої терапевтичної стоматології.
Захист відбудеться 06.02.2004 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 20.601.01 при Івано-Франківській державній медичній академії (76000, м. Івано-Франківськ, вул. Галицька, 2).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Івано-Франківської державної медичної академії (76000, м. Івано-Франківськ, вул. Галицька, 7).
Автореферат розісланий 05.01.2004р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор ОРИНЧАК М.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми: Зростаючий вплив несприятливих чинників навколишнього середовища, який залежить, в першу чергу, від антропогенного забруднення біосфери, є одним з провідних факторів підвищення захворюваності в дітей, у тому числі стоматологічної (О.В. Деньга, 2000; І.С. Сміян і співавт., 2002). У літературі наявні відомості про те, що органи і тканини порожнини рота є досить чутливими до зміни екологічного середовища, у якому проживає людина (Л.О. Хоменко і співав., 2002; К.М. Косенко і співавт., 2001). В останнє десятиріччя відзначають прогресуючий ріст некаріозних уражень твердих тканин зубів, які також пов’язують з впливом Чорнобильської катастрофи та негативними змінами навколишнього середовища (А.В. Севбитов и соавт., 1999; Н.І. Смоляр і співавт., 2001, Р.В. Казакова, 2003), причому збільшилась як частка некаріозних уражень, які сформувались після прорізування зубів від 43,0% до 83% (Ю.А. Федоров и соавт., 1997), так і поширеність патології, яка виникає у процесі їх закладки та розвитку, тобто до прорізування (И.К. Луцкая и соавт., 2001; Н.С. Лук’яненко і співавт., 2001).
Нечисленні фундаментальні дослідження В.К. Патрикеєва (1967), М.І. Грошикова (1985), Ю.М. Максимовського (1982) дозволили узагальнити поодинокі відомості про клінічні та морфологічні аспекти некаріозних захворювань та встановити окремі ланки їх патогенезу. Однак, до сьогоднішнього дня відомості про поширеність і механізм розвитку патології твердих тканин, яка виникає в період формування зубів, залишаються досить суперечливими та обмеженими, що тільки підтверджує недостатню вивченість цієї групи некаріозних уражень, до яких належить системна гіпоплазія емалі (СГЕ).
Різноманітність клінічних проявів патології, регіональні особливості та різна важкість її перебігу навіть при однаковій етіології, системність ураження (цілої групи чи всіх зубів), частота ускладнень, нерідко низька ефективність реставрації зубів наносить дитині глибоку психо-емоційну травму, спонукає до самоізоляції у товаристві і, в цілому, знижує якість її життя.
Вище викладене робить необхідним подальший пошук діагностичних і прогностичних критеріїв некаріозних уражень з метою своєчасного визначення термінів проведення і об’єму профілактичних і реабілітаційних заходів у цих дітей та визначає актуальність теми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЧИННИКИ РИЗИКУ РОЗВИТКУ ТА ШЛЯХИ ПРОФІЛАКТИКИ СИСТЕМНОЇ ГІПОПЛАЗІЇ ЕМАЛІ ЗУБІВ У ДІТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок