Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРАХУНКОВА МЕТОДИКА ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ МАКСИМАЛЬНОГО ВЕСНЯНОГО СТОКУ В БАСЕЙНІ р.СЕЙМ

РОЗРАХУНКОВА МЕТОДИКА ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ МАКСИМАЛЬНОГО ВЕСНЯНОГО СТОКУ В БАСЕЙНІ р.СЕЙМ

Назва:
РОЗРАХУНКОВА МЕТОДИКА ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ МАКСИМАЛЬНОГО ВЕСНЯНОГО СТОКУ В БАСЕЙНІ р.СЕЙМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,71 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Бойко Вікторія Михайлівна
УДК 556.16.06“321”
РОЗРАХУНКОВА МЕТОДИКА ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ МАКСИМАЛЬНОГО ВЕСНЯНОГО СТОКУ В БАСЕЙНІ р.СЕЙМ
11.00.07 – гідрологія суші, водні ресурси, гідрохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Одеса 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному екологічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: |
доктор географічних наук, професор
Гопченко Євген Дмитрович,
Одеський державний екологічний університет, проректор з навчально-методичної роботи
Офіційні опоненти: |
доктор географічних наук, професор
Іваненко Олександр Григорович,
Одеський державний екологічний університет, завідувач кафедри гідроекології та водних досліджень;
кандидат географічних наук
Чебанов Олександр Юрійович,
Український державний науково-дослідний інститут „УкрВОДГЕО” Держбуду України, завідувач лабораторії проблем інженерного захисту територій, м.Харків
 
Провідна установа: |
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, географічний факультет,
кафедра гідрології та гідроекології, м.Київ
Захист відбудеться „ 22 ” травня 2003 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.090.01 в Одеському державному екологічному університеті за адресою:
65016, м.Одеса, вул. Львівська 15, ОДЕКУ.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеського державного екологічного університету за адресою:
65016, м.Одеса, вул. Львівська 15, ОДЕКУ.
Автореферат розіслано „ 19 ” квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.С.Лобода


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Весняне водопілля є найголовнішою фазою водного режиму більшості рівнинних річок України, під час якої проходить переважна частина загального річного об’єму стоку. Воно є лімітуючим чинником для багатьох галузей економіки (гідроенергетики, водного, комунального, сільського господарства, гідротехнічного, цивільного, промислового будівництва). З періодом водопілля пов’язуються значні й тривалі затоплення рівнинних територій, пошкодження і руйнування об’єктів господарювання, затоплення сільськогосподарських угідь, населених пунктів.
Підтвердженням уваги до проблем, пов’язаних зі шкідливою дією річкових вод, і відповідно, актуальності питань розрахунків і прогнозів весняного водопілля, є документи, прийняті останнім часом на державному рівні. Це Указ Президента України від 15.03.02 р. “Про заходи щодо забезпечення ефективного прогнозування повеней і паводків та ліквідації їх наслідків”; затверджена Постановою Кабінету Міністрів України 26.07.00 р. „Комплексна програма захисту від шкідливої дії вод сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь в Україні на 2001-2005 рр. та прогноз до 2010 р.”; Постанова Кабінету Міністрів України від 31.01.01 р. „Про порядок використання земель у зонах їх можливого затоплення внаслідок повеней і паводків”. Безумовно, що заходи по відверненню негативних наслідків і зменшенню збитків від небезпечних гідрологічних явищ повинні проводитися грамотно, бути методично й нормативно обґрунтованими.
Діюча нині нормативна база і регіональні розробки для розрахунків максимальних витрат весняного водопілля засновані переважно на формулах редукційного і об’ємного типів. Практичний досвід їх використання показав, що вони не забезпечують необхідну точність опису процесів формування стоку на малих водозборах і територіях, де на весняний стік впливають зональні і азональні ландшафтно-гідрологічні фактори. Існуючі методики прогнозування надають можливість передбачити максимальні витрати водопілля у створах діючої гідрометеорологічної мережі і не дозволяють отримати просторову оцінку можливих максимумів. Актуальним є пошук такої структури, яка б одночасно „працювала” як у розрахунковому, так і в прогностичному варіантах.
Ці обставини вимагають розбудови нової нормативної бази, яка б відповідала сучасному рівню розвитку гідрології і була б заснована на сучасних науково-методичних засадах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗРАХУНКОВА МЕТОДИКА ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ МАКСИМАЛЬНОГО ВЕСНЯНОГО СТОКУ В БАСЕЙНІ р.СЕЙМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок