Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Геомеханічне обґрунтування параметрів анкерних систем для забезпечення стійкості гірничих виробок

Геомеханічне обґрунтування параметрів анкерних систем для забезпечення стійкості гірничих виробок

Назва:
Геомеханічне обґрунтування параметрів анкерних систем для забезпечення стійкості гірничих виробок
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,99 KB
Завантажень:
399
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО Освіти І НАУКИ УКРАЇНИ
Державний вищий навчальний заклад
„ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ”
УДК622.28.044
Сахно Іван Георгійович
Геомеханічне обґрунтування параметрів анкерних систем для забезпечення стійкості гірничих виробок
Спеціальність 05.15.02 – „Підземна розробка родовищ корисних копалин”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Державному вищому навчальному закладі “Донецький національний технічний університет” Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк)
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор Касьян Микола Миколайович, завідувач кафедри “Розробка родовищ корисних копалин” Державного вищого навчального закладу “Донецький національний технічний університет” Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк)
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Назимко Віктор Вікторович, завідуючий лабораторією комп’ютерного і фізичного моделювання незворотніх процесів Державного вищого навчального закладу “Донецький національний технічний університет” Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк)
кандидат технічних наук, Курносов Анатолій Тимофійович, зам. завідуючого відділом проблем розробки вугільних пластів на великих глибинах Інституту геотехнічної механіки ім. С.М. Полякова НАН України (м. Дніпропетровськ)
Провідна установа: Донбаський державний технічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра “Розробка родовищ корисних копалин” (м. Алчевськ)
Захист відбудеться „_13_„__04__2007 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.052.05 при Державному вищому навчальному закладі “Донецький національний технічний університет” Міністерства освіти і науки України за адресою: 83000, м. Донецьк, вул. Артема 58, І навч. корпус, ВАЗ.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Державного вищого навчального закладу “Донецький національний технічний університет” Міністерства освіти і науки України за адресою: 83000, м. Донецьк, вул. Артема 58, ІІ навч. корпус
Автореферат розісланий _7_” березня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, Д 11.052.05,
проф., д.т.н. В.П. Кондрахін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Світовий досвід експлуатації вугільних шахт показує, що успішно працюючі підприємства використовують високонавантажені лави, місячне посування яких складає 150-200 і більш метрів. Це вимагає своєчасної підготовки виїмкових стовпів з високими темпами проведення виробок. Традиційна технологія спорудження гірничих виробок не дозволяє досягти цих темпів у зв'язку з високою трудомісткістю і низькою продуктивністю зведення металевого аркового кріплення, а також не забезпечує стійкий стан виробок у процесі експлуатації.
Застосування технології анкерного кріплення дозволяє досягти високих темпів проведення виробок, однак область застосування цієї технології обмежується другою категорією стійкості виробок (зсуви до 200 мм). На наш погляд це пов'язано з традиційним уявленням про анкерне кріплення як про несучу конструкцію.
Область застосування анкерного кріплення можна розширити, якщо розглядати анкер не як силовий, а як армуючий елемент, що сприяє формуванню навколо виробки несучої армопородної конструкції. Такий підхід дозволяє в більшій мірі використовувати природну міцність і несучу здатність порід, що вміщують виробку, навіть у позамежному стані.
У зв'язку з цим актуальним науково-прикладним завданням є обґрунтування раціональних параметрів анкерних систем, що забезпечують стійкий стан підтримуваних виробок.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Одним з основних напрямків наукових досліджень Донецького національного технічного університету є розробка й удосконалення засобів і способів підтримки гірничих виробок, що забезпечують їх стійкий стан. Дисертація є частиною цих досліджень і виконана в рамках держбюджетної науково-дослідницької роботи “Геомеханічне обгрунтування способів забезпечення стійкості гірничих виробок на різних етапах їх експлуатації” (номер держреєстрації 0105U002290) та науково-дослідницької роботи “Удосконалення і розробка способів підтримання гірничих виробок глибоких шахт на основі ресурсозбережних технологій” (номер держреєстрації 0103U004909), у яких автор брав участь як виконавець.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Геомеханічне обґрунтування параметрів анкерних систем для забезпечення стійкості гірничих виробок

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок