Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Стан, продуктивність та відновлення дубових деревостанів в умовах аеротехногенного забруднення довкілля (на прикладі рівнинної частини західного регіону України)

Стан, продуктивність та відновлення дубових деревостанів в умовах аеротехногенного забруднення довкілля (на прикладі рівнинної частини західного регіону України)

Назва:
Стан, продуктивність та відновлення дубових деревостанів в умовах аеротехногенного забруднення довкілля (на прикладі рівнинної частини західного регіону України)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,14 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національний лісотехнічний університет України
Новак Анатолій Анатолійович
УДК 630.425:630.182:630.234
Стан, продуктивність та відновлення дубових деревостанів в умовах аеротехногенного забруднення довкілля (на прикладі рівнинної частини західного регіону України)
Спеціальність 06.03.03 – лісознавство і лісівництво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Львів – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному лісотехнічному університеті України
Науковий керівник: кандидат сільськогосподарських наук, доцент, старший науковий співробітник
Мазепа Василь Григорович
Національний лісотехнічний університет України
доцент кафедри лісівництва
Офіційні опоненти – доктор сільськогосподарських наук
Малиновський Андрій Костянтинович
Державний природознавчий музей НАН України
провідний науковий співробітник відділу регіонального біоценотичного моніторингу
кандидат сільськогосподарських наук
старший науковий співробітник
Ворон Володимир Пантелеймонович
Український науково-дослідний інститут лісового господарства і агролісомеліорації
ім. Г.М. Висоцького,
завідувач лабораторії екології лісу
Провідна установа – Український науково-дослідний інститут гірського лісівництва, лабораторія лісівництва, м. Івано-Франківськ.
Захист дисертації відбудеться 29.03.2007 року о 14-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.072.02 у Національному лісотехнічному університеті України за адресою: 79057, м. Львів, вул. Ген. Чупринки, 103, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного лісотехнічного університету за адресою: 79057, м. Львів, вул. Ген. Чупринки, 101.
Автореферат розісланий 28.02.2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кульчицький-Жигайло І.Є.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема аеротехногенного пошкодження лісових екосистем є дуже важливою для України. Вивчення впливу техногенного забруднення на дубові ліси проводиться тривалий час, проте такі питання, як продуктивність, репродуктивні особливості та поновлення дубових лісостанів в умовах інтенсивного антропотехногенезу є мало дослідженими.
У зв’язку з цим вивчення сучасного стану дубняків, їх продуктивності та поновлення в умовах техногенного навантаження є актуальним як у теоретичному, так і практичному аспектах.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження проведені протягом 2002-2005рр. Їх результати є складовою комплексної планової держбюджетної тематики кафедри лісівництва НЛТУ України, зокрема теми „Еколого-фізіологічні закономірності функціонування лісових екосистем як основа збереження їх біологічного різноманіття, підвищення продуктивності та стійкості проти несприятливих факторів довкілля” (номер державної реєстрації 0197U016040).
Мета, завдання і методи досліджень. Мета роботи – виявити ступінь деградації, дослідити продуктивність, репродуктивний потенціал дубових лісостанів рівнинної частини західного регіону України в умовах аеротехногенного забруднення викидами цементного і азотного виробництв та намітити шляхи їх відтворення.
Завдання досліджень:
– визначити ступінь деградації дубових насаджень, що ростуть у техногенних зонах великих промислових виробництв Прикарпаття та Західного Полісся.
– дослідити вплив промислових викидів в атмосферу на продуктивність дубових деревостанів.
– дослідити особливості природного поновлення дубових насаджень в умовах техногенного впливу різної інтенсивності.
Об’єкт досліджень – дубові насадження Красівського лісництва ДП „Львівський лісгосп” та Роздільського лісництва ДП „Стрийський лісгосп”, що зростають у техногенній зоні ВАТ „Миколаївцемент”, а також деревостани Клеваньського та Решуцького лісництв ДП „Клеваньський лісгосп”, що розташовані в регіоні токсичних емісій Рівненського ВАТ „Азот”.
Предмет досліджень – санітарний стан, продуктивність та відновлення дубняків за умови аеротехногенного забруднення довкілля.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Стан, продуктивність та відновлення дубових деревостанів в умовах аеротехногенного забруднення довкілля (на прикладі рівнинної частини західного регіону України)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок