Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АЛГОРИТМІЧНИЙ ТА ПРОГРАМНИЙ РОЗВ'ЯЗОК ПРЯМИХ ТА ОБЕРНЕНИХ ЗАДАЧ ГРАВІМЕТРІЇ ТА МАГНІТОМЕТРІЇ У КЛАСІ ТІЛ, ЩО ЗАДАНІ ГОРИЗОНТАЛЬНИМИ ПЛАСТИНАМИ.

АЛГОРИТМІЧНИЙ ТА ПРОГРАМНИЙ РОЗВ'ЯЗОК ПРЯМИХ ТА ОБЕРНЕНИХ ЗАДАЧ ГРАВІМЕТРІЇ ТА МАГНІТОМЕТРІЇ У КЛАСІ ТІЛ, ЩО ЗАДАНІ ГОРИЗОНТАЛЬНИМИ ПЛАСТИНАМИ.

Назва:
АЛГОРИТМІЧНИЙ ТА ПРОГРАМНИЙ РОЗВ'ЯЗОК ПРЯМИХ ТА ОБЕРНЕНИХ ЗАДАЧ ГРАВІМЕТРІЇ ТА МАГНІТОМЕТРІЇ У КЛАСІ ТІЛ, ЩО ЗАДАНІ ГОРИЗОНТАЛЬНИМИ ПЛАСТИНАМИ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,60 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. Т.Г. ШЕВЧЕНКА
Прилуков Валерій Віталійович
УДК 550.831
АЛГОРИТМІЧНИЙ ТА ПРОГРАМНИЙ РОЗВ'ЯЗОК
ПРЯМИХ ТА ОБЕРНЕНИХ ЗАДАЧ ГРАВІМЕТРІЇ
ТА МАГНІТОМЕТРІЇ У КЛАСІ ТІЛ,
ЩО ЗАДАНІ ГОРИЗОНТАЛЬНИМИ ПЛАСТИНАМИ.
Спеціальність 04.00.05 – геологічна інформатика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ - 2007.
Дисертація є рукописом
Робота виконана в Інституті геофізики ім. С. І. Субботіна Національної академії наук Україні
Науковій керівник: член-кореспондент НАН України, доктор фізико-математичних наук, профессор Булах Євген Георгійович, головний науковий співробітник Інституту геофізики ім. С. І. Субботіна НАН України, м. Київ
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор Продайвода Георгій Трохимович, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, м. Київ
кандидат фізико-математичних наук Петровський Олександр Павлович, провідний науковий співробітник Івано-Франківського національний технічний університет нафти і газу, м. Івано-Франківськ
Провідна установа: Національний гірничий університет, м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться 26 лютого 2007 р. о 14:30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.42 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ, вул. Васильківська, 90
С дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58
Автореферат розісланий «___»______________________ 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д26.001.42
кандидат геологічних наук, доцент І.В. Віршило


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Побудова змістовних геологічних моделей, як глибинних частин окремих регіонів, так і конкретних об'єктів, ділянок, районів у даний час неможлива без використання даних геофізичних методів розвідки. Ці дані містять важливу інформацію практично про всі неоднорідності земної кори та верхньої мантії. Якісне та ефективне використання такої інформації – задача непроста, вона потребує великих обчислювальних затрат. Тому проблема створення ефективних програмно-алгоритмічних і геоінформаційних комплексів для обробки геофізичної інформації, а також моделювання джерел, що утворюють аномальне поле за компонентами геофізичних полів, що вимірюються, є однією з найважливіших у геофізичній розвідці при вирішенні широкого класу геологічних задач.
Гравітаційний та магнітний методи геофізичної розвідки, за допомогою яких вивчаються потенціальні поля, є одними з найбільш поширених та найдешевших. Але поряд з такими їхніми перевагами як глибинність дослідження і відносно низька вартість, існують істотні труднощі при кількісному аналізі результатів польових досліджень.
Геологічна інформативність та економічна ефективність гравірозвідки та магніторозвідки визначаються як оптимальними методиками польових робіт, так і якістю обробки та інтерпретації отриманих даних. В фундаментальних роботах А. Н. Тихонова, М. М. Лаврентьєва, В. К. Іванова показано, що зворотні задачі геофізики (у тому числі і задачі гравіметрії та магнітометрії) відносяться до класу некоректних. Тому кожна нова методика в програмно-алгоритмічному комплексі для розв'язку таких задач викликає певний інтерес, а проблема розробки таких методик є в достатній мірі актуальна.
Високі темпи розвитку та вдосконалення обчислювальної техніки, нові методи обробки цифрової та графічної інформації – усе це впливає на підходи і принципи рішення різних геологічних задач. І в цьому плані проблема розробки економічних, ефективних та зручних для використання в сучасних системах інтерпретації геофізичних даних, підходів і принципів обробки гравіметричних і магнітометричних матеріалів є дуже важливою та актуальною.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. В дисертаційній роботі викладені результати досліджень, виконаних автором у відділі математичної геофізики Інституту геофізики ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: АЛГОРИТМІЧНИЙ ТА ПРОГРАМНИЙ РОЗВ'ЯЗОК ПРЯМИХ ТА ОБЕРНЕНИХ ЗАДАЧ ГРАВІМЕТРІЇ ТА МАГНІТОМЕТРІЇ У КЛАСІ ТІЛ, ЩО ЗАДАНІ ГОРИЗОНТАЛЬНИМИ ПЛАСТИНАМИ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок