Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> філософська модель САМОРОЗГОРТАННЯ СОЦІАЛЬНОГО СВІТУ: гносеологічний аналіз

філософська модель САМОРОЗГОРТАННЯ СОЦІАЛЬНОГО СВІТУ: гносеологічний аналіз

Назва:
філософська модель САМОРОЗГОРТАННЯ СОЦІАЛЬНОГО СВІТУ: гносеологічний аналіз
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,67 KB
Завантажень:
270
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
академія педагогічних наук україни
інститут вищої освіти
Бех Юлія Володимирівна
УДК: 140.8 +130.3 + 141.8
філософська модель САМОРОЗГОРТАННЯ СОЦІАЛЬНОГО СВІТУ: гносеологічний аналіз
09.00.03 - соціальна філософія та філософія історії
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
КИЇВ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі етнополітики Національного інституту стратегічних досліджень
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Крисаченко Валентин Семенович,
Національний інститут
стратегічних досліджень,
завідувач відділу етнополітики
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Кушерець Василь Іванович,
Товариство “Знання” України,
голова правління
кандидат філософських наук
Мартинюк Світлана Євгенівна,
Запорізький юридичний інститут
Дніпропетровського державного
університету внутрішніх справ,
кафедра соціально-економічних дисциплін,
старший викладач
Провідна установа: Центр гуманітарної освіти Національної академії наук України, м. Київ.
Захист відбудеться “28” вересня 2006 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.456.01 Інституту вищої освіти Академії педагогічних наук України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту вищої освіти Академії педагогічних наук України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, .
Автореферат розісланий “ ” серпня 2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук, доцент Л.С. Горбунова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Глобальні перетворення світової цивілізації спонтанно загострили проблему цілісного сприйняття соціального світу. Людська активність увійшла в антиномічну суперечність із тотальною залежністю від імперативів економічної й технологічної ефективності. Гостро постало питання про примирення ідентичності з ефективністю, традиційних цінностей із культурою Інтернету.
Сьогодні соціальна теорія в цілому знаходиться у стані парадигмальної кризи, що стосується осмислення загальноприйнятої “картини соціального світу” й методу, що породив цю картину. Ця криза є результатом тих кардинальних зрушень у стилі мислення й розуміння світу, що знаменують перехід від класичної парадигми знань до некласичної й постнекласичної парадигм. Суть проблеми зводиться до того, що класичні пояснювальні принципи й схеми не здатні повною мірою відповісти на ті запитання, які ставить сучасна епоха постнекласики. Використовуючи термінологію А.Тойнбі, можна сказати, що сучасна соціальна теорія шукає Відповідь-на-Виклик сучасної епохи.
Ключем до нового бачення соціального світу є проблема співвідношення наявного буття та становлення нової картини світу, що розглядається сучасною синергетикою, яка в соціальному контексті орієнтується не лише на вивчення синергетичних процесів самоорганізації, але й на ідеологію (й практику) співробітництва, свідомої спільної дії індивідів та соціальних груп у пошуку універсального консенсусу, балансу позицій та інтересів суб’єктів історичного процесу.
Отже, актуальність дослідження проблеми саморозгортання соціального світу полягає в цілій низці чинників. З теоретичного боку до цього нас підштовхує диференціація філософського знання про соціальний світ, що спонукає теоретиків утворювати “конкретні філософії” – соціальну філософію, філософію політики, філософію техніки, філософію освіти, філософію медицини, філософію економіки тощо. У той же час усвідомлення цілісності світу, системи “природа-суспільство” дозволяє чіткіше зрозуміти загрозу й небезпеку “розбалансованого” світу, розірваного на “цивілізацію” та “культуру”, неприпустимість абсолютизування одних зі складових “знання”, наприклад, політичного, та ігнорування інших.
У дослідженні цієї проблеми є й гостра практична потреба, яка знайшла відображення в роботі ООН, що у вересні 2005 р. запровадила спеціальну Комісію з розбудови цілісності світу, мета якої – допомагати країнам при переході від війни до миру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: філософська модель САМОРОЗГОРТАННЯ СОЦІАЛЬНОГО СВІТУ: гносеологічний аналіз

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок