Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Продуктивність свиней української степової білої породи при чистопородному розведенні та схрещуванні

Продуктивність свиней української степової білої породи при чистопородному розведенні та схрещуванні

Назва:
Продуктивність свиней української степової білої породи при чистопородному розведенні та схрещуванні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,59 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Херсонський державний аграрний університет
попов віктор миколайович
удк 636.4.082.11
Продуктивність свиней української степової білої породи при чистопородному розведенні та схрещуванні
06.02.01 – розведення та селекція тварин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертація на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Херсон – 2003
Дисертація є рукописом
Робота виконана в Інституті тваринництва степових районів ім. М.Ф.Іванова “Асканія-Нова” – Національному науковому селекційно-генетичному центрі з вівчарства, УААН
Науковий керівник – Коваленко Віталій Петрович – доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кориспондент УААН, заслужений діяч науки і техніки України, завідувач кафедри генетики і розведення сільськогосподарських тварин, проректор з наукової роботи Херсонського державного аграрного університету.
Офіційний опонент – Агапова Євгенія Михайлівна – доктор сільськогосподарських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, завідувач кафедри спеціальної зоотехнії Одеського державного аграрного університету.
Офіційний опонент – Калиниченко Галина Іванівна – кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри спеціальної зоотехнії Миколаївського державного аграрного університету.
Провідна установа – Дніпропетровський державний аграрний університет, кафедра розведення сільськогосподарських тварин, Міністерство аграрної політики України, м. Дніпропетровськ.
Захист дисертації відбудеться “_25_”__листопада__2003 р. о__10_годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К67.830.02 в Херсонському державному аграрному університеті (73006 Херсон, вул. Р.Люксембург, 23, ауд. 118, головний навчальний корпус).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Херсонського державного аграрного університету за адресою: 73006, м. Херсон, вул. Р.Люксембург, 23 (головний навчальний корпус).
Автореферат розісланий “_24_”_жовтня__2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Карапуз В.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Раціональне використання  в Україні перспективного генофонду свиней вітчизняної і зарубіжної селекції є одним з резервів інтенсифікації галузі. Це вимагає комплексного вивчення  продуктивних і племінних якостей тварин за основними господарсько-корисними ознаками обґрунтування  обсягів чистопородного розведення, схрещування  і гібридизації (Рибалко В.П., Березовський М.Д., Буркат В.П., 1999). Українська степова біла порода, одна з перших вітчизняних порід, створена академіком М.Ф.Івановим у 1934 році, і найбільш поширена в умовах південного регіону України. Універсальний напрям продуктивності тварин цієї породи сприяє широкому використанню її в схрещуванні.
Виникла необхідність вивчити оптимальні варіанти поєднання  свиней української степової білої породи із спеціалізованими м’ясними породами при їх використанні  як простої (в двопорідних варіантах) так і складної материнської форми (в трипорідних варіантах схрещування). Необхідно відмітити, що практично не вивчені показники якості м’яса і стресостійкість тварин української степової білої породи та її помісей з спеціалізованими м’ясними породами та великою чорною.
Тому актуальним є проведення експериментальних досліджень, спрямованих на комплексне вивчення репродуктивних, відгодівельних та м’ясних якостей, стресостійкості тварин української степової білої породи удосконалених ліній при чистопорідному розведенні та дво- і трипорідному схрещуванні з породами дюрок, ландрас, великої чорної.
Зв’язок роботи з науковими програмами, темами. Робота виконана у відповідності НТП „Наукове забезпечення  сталого розвитку галузей тваринництва” за темою: “Розробити методи створення  високопродуктивних гібридів свиней з досягненням 100 кг за 165-175 діб (1996-2000 рр. № державної реєстрації 0197V013653)”, “Розробити нові селекційно-генетичні параметри з метою поліпшення  існуючих та створення  нових генотипів свиней в південному регіоні України на базі удосконалення  методів оцінки, використовування  сучасних досліджень популяційної генетики, та прогнозування  результатів підбору та добору на рівні імуногенетичних маркерів (2001-2005 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Продуктивність свиней української степової білої породи при чистопородному розведенні та схрещуванні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок