Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПЕРАТИВНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТА АНАЛІЗ РЕЖИМІВ ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНИХ КОМПАНІЙ ЗА УМОВ НЕВИЗНАЧЕННОСТІ

ОПЕРАТИВНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТА АНАЛІЗ РЕЖИМІВ ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНИХ КОМПАНІЙ ЗА УМОВ НЕВИЗНАЧЕННОСТІ

Назва:
ОПЕРАТИВНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТА АНАЛІЗ РЕЖИМІВ ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНИХ КОМПАНІЙ ЗА УМОВ НЕВИЗНАЧЕННОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,86 KB
Завантажень:
354
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Дьяченко Наталія Богданівна
УДК: 621.311.1
ОПЕРАТИВНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТА АНАЛІЗ РЕЖИМІВ ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНИХ КОМПАНІЙ ЗА УМОВ НЕВИЗНАЧЕННОСТІ
Спеціальність: 05.14.02 – Електричні станції, мережі і системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2008


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор технічних наук, доцент
Данилюк Олександр Володимирович
професор кафедри електричних систем і мереж Національного університету
“Львівська політехніка”
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, професор
Міняйло Олександр Семенович
професор кафедри електричні станції Національного університету
“Львівська політехніка”
кандидат технічних наук, доцент,
Тугай Юрій Іванович,
Інститут електродинаміки НАН України, зав. відділу оптимізації систем електропостачання
Захист відбудеться “23” травня 2008 р. о 14 годині 00 хв. на засіданні спеціалізованої ради Д 35.052.02 в Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, Львів, вул. Ст. Бандери, 12, ауд. 114 г.к.).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, Львів, вул. Професорська,1).
Автореферат розіслано “16” квітня 2008р.
Вчений секретар спеціалізованої ради,
к.т.н., доцент В.І. Коруд
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В сучасних умовах для функціонування енергопостачальних компаній (ЕПК) важливим є забезпечення ефективності процесу розподілу та постачання електричної енергії, де основним критерієм є зменшення собівартості цього процесу за умови дотримання необхідних показників надійності та якості електричних мереж. Цього можна досягнути лише за умов ефективного оперативного керування режимами електричних мереж ЕПК.
Виходячи з умови єдності та неперервності процесів виробництва, перетворення, пересилання, розподілу та споживання електричної енергії, керуючись базовими принципами системології, очевидно, що оперативне керування базується на розв’язанні задач оперативного аналізу режимів електричних мереж, що є стартовою точкою для подальшого прийняття рішень. В свою чергу, розв’язання задач оперативного моделювання та аналізу режимів електричних мереж здійснюється за допомогою методів моделювання режимів, адаптованих до конкретних умов функціонування ЕПК, а також відповідної інформаційної інфраструктури. Електричні мережі ЕПК є частково телемеханізованими, саме тому забезпечення вхідною оперативною інформацією для здійснення повномасштабного оперативного аналізу їх режимів є основною проблемою, оскільки математичні моделі застосовуються за наявності повної детермінованої вхідної інформації. Якщо математичне моделювання застосовувати тільки для телемеханізованих фрагментів, тоді можна говорити лише про аналіз режимів цих фрагментів, а не про аналіз режимів ЕПК загалом. Розв’язання цієї задачі досягається шляхом застосування технологій штучних нейронних мереж (ШНМ) для формування моделей у випадку часткового інформаційного забезпечення, де застосування математичних моделей є неможливим. Такий підхід дозволяє перейти від інтуїтивного прийняття рішень стосовно ведення режимів електричних мереж енергопостачальних компанії за умов невизначеності на обґрунтоване, що підвищить ефективність та якість експлуатації електричних мереж.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисер-таційна робота відповідає тематиці робіт та науковому напрямку кафедри “Електричні системи та мережі” Національного університету “Львівсь-ка політехніка” – підвищення надійності та ефективності електричних станцій, електроенергетичних та електропостачальних систем; створення систем наукових досліджень, проектування та керування технологічними процесами в електротехніці (складова напрямку НДР ІЕСК „Ресурсозберігаючі технології та інтелектуальні системи керування в енергозабезпеченні об’єктів економічної діяльності”).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОПЕРАТИВНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТА АНАЛІЗ РЕЖИМІВ ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНИХ КОМПАНІЙ ЗА УМОВ НЕВИЗНАЧЕННОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок