Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ В МЕХАНІЗМІ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ

КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ В МЕХАНІЗМІ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ

Назва:
КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ В МЕХАНІЗМІ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,93 KB
Завантажень:
22
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО
Скомороха Віктор Єгорович
УДК 342 5 (477)
КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ
В МЕХАНІЗМІ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ
Спеціальність 12.00.02 - конституційне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків - 2001
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі державного будівництва Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого.
Науковий керівник - кандидат юридичних наук, професор Воронов Микола Павлович, завідувач кафедри державного будівництва Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого.
Офіційні опоненти:
член-кореспондент Академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор Погорілко Віктор Федорович, заступник директора Інституту держави і права імені В.М.Корецького НАН України, завідувач відділу конституційного права і місцевого самоврядування Інституту держави і права імені В.М.Корецького НАН України;
доктор юридичних наук, професор Георгіца Аурел Зінові-йович, завідувач кафедри міжнародного права і порівняльного правознавства Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
Провідна установа - Національна академія внутрішніх справ України, кафедра конституційного права, м. Київ.
Захист відбудеться 12.11.2001 року о_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.03 в Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77).
Автореферат розісланий 10.10.2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради П.І. Жигалкін
Загальна характеристика роботи
Актуальність геми дослідження. Конституційне правосудця як форма конституційного контролю, здійснюваного Конституційним Судом, належить до міжнародне визнаних стандартів демократії і є новим інститутом в історії української держави. Його запровадження зумовлено переходом України до будівництва громадянського суспільства, суверенної і незалежної, соціальної, демократичної, правової держави і є закономірним явищем.
Становлення та функціонування конституційного правосуддя породжує багато питань, які потребують наукового обгрунтування І практичного вирішення. Доктрина конституційного контролю до недавнього часу в соціалістичних країнах, де не існувало судового конституційного контролю, не була належно розробленою Хоча деяким його елементам, які стосуються конституційно-правового механізму забезпечення прав га свобод людини і громадянина, свого часу приділяли увагу вчені П. Недбайло, Ф. Хоменок, В. Чхиквадзе, М Вітрук, В. Речицький та інші, але їх наукові розробки висвітлювали цей процес без урахування політико-правових реалій, які відбуваються на пострадянському просторі.
Останніми роками питання порівняльного аналізу конституційного правосуддя розглядались в основному в фундаментальних працях, присвячених світовому досвіду конституційного контролю. Проте новизна такого Інституту, як Конституційний Суд України, відсутність у повному обсязі відповідної нормативної бази його діяльності викликає багато питань, які потребують наукового опрацювання. Одним із чинників відставання у дослідженні цього інституту є також те, що за радянських часів він оцінювався з ідеологічних позицій, визнавався антидемократичним.
У вітчизняній юридичній літературі рівень наукового опрацювання проблеми статусу Конституційного Суду України та його повноважень є недостатнім, зважаючи на важливість цього органу. Відставання у наукових дослідженнях інституту Конституційного Суду як єдиного органу конституційної юрисдикції є причиною його неоднозначного розуміння як окремими політиками України, так і юристами.
За короткий період існування Конституційного Суду України виникло багато теоретичних і практичних проблем, пов'язаних з визначенням гаких понять, як конституційний контроль, конституційна юрисдикція, конституційне правосуддя, з необхідністю уточнення місця Конституційного Суду в державному механізмі, визначенням соціального призначення його діяльності, правової природи рішень Суду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ В МЕХАНІЗМІ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок