Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Кримінальна відповідальність за крадіжку і відмінність її від суміжних злочинів за кримінальним правом Йорданії (історія і сучасність)

Кримінальна відповідальність за крадіжку і відмінність її від суміжних злочинів за кримінальним правом Йорданії (історія і сучасність)

Назва:
Кримінальна відповідальність за крадіжку і відмінність її від суміжних злочинів за кримінальним правом Йорданії (історія і сучасність)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,39 KB
Завантажень:
367
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО

УДК 343.71(569.5)

Айман Хусейн Мухаммед аль Орімі


Кримінальна відповідальність за крадіжку і відмінність її від суміжних злочинів за кримінальним правом Йорданії (історія і сучасність)
Спеціальності 12.00.08 – кримінальне право і кримінологія; кримінально-виконавче право.
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків- 2002
Дисертацією є рукопис.
Работа виконана на кафедрі кримінального права, кримінального процесу та криміналістики економіко-правого факультету Одеського Національного університету імені І.І. Мечникова.
Науковий керівник – доктор юридичних наук, професор Стрельцов Євген Львович, проректор Одеського національного університету ім. І.І. Мечнікова, завідувач кафедри кримінального права, кримінального процесу та криміналістики.
Офіційний опоненти:–
доктор юридичних наук, професор Баулін Юрій Васильович, професор кафедри кримінального права Національної юридичної академії України імені. Ярослава Мудрого.–
кандидат юридичних наук, доцент Гуторова Наталія Олександрівна, доцент кафедри кримінального права Національного університету внутрішніх справ МВС України.
Провідна установа – Львівський національний університет ім. Івана Франка, кафедра кримінального права і кримінології.
Захист відбудеться 7 лютого 2002р. о 9 годині на засіданні спеціалізованної вченої ради Д.64.086.01 в Національній юридичній академії України ім. Ярослава Мудрого за адресою: 61024, М.Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків-24, Пушкінська, 77.
Автореферат розісланий " 2 " січня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради Ю. П. Битяк
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. В Конституції Йорданії вказано, що право власності гарантується і ніхто не може завадити власнику в здійсненні його права володіння, користування і розпорядження (ст.11). В Конституції України закріплено, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності (ст.41).
Як відомо, власність (капітал) складає основу будь-якої економічної системи. Саме відносини власності визначають тип держави, формують зміст будь-якого суспільства. В цілому, домінуючі форми власності багато в чому визначають політичне, соціально-економічне, правове життя конкретної країни. Тому право власності є одним з найбільш приорітетних інститутів, яке повинно регулюватися і охоронятися державою, в зв`язку з чим його охорона знаходиться в центрі всієї правової системи законодавства, в тому числі і кримінального.
Кримінальне законодавство, як галузь публічного права, в своїх приписах створює необхідну правову базу для протидії злочинам проти власності. При цьому необхідно враховувати як, наскільки точно в кримінальному законодавстві формулюються елементи суспільно-небезпечних дій, які в своїй сукупності являються підставою для залучення особи до кримінальної відповідальності.
Основним корислимим посяганням на власність, пов`язаним з вилученням майна, в КК Йорданії є крадіжка. Крадіжка, об`єктивно, являє собою найбільш серйозну загрозу для права власності. За останні десять років кількість крадіжок виросла в сім разів, а в загальній кількості зареєстрованих злочинів, крадіжка в Йорданії складає 20% від загальної кількості злочинів, і це підкреслює суспільну небезпечність цього виду посягань.
Практика застосування норм, що передбачають відповідальність за крадіжку, показала їх життєвість та необхідність. Разом з тим матеріали судової практики в справах про крадіжки, неодноразово узагальнено Пленумом Касаційного Суду Йорданії,
теоретичні дискусії показали, що найбільша кількість судових помилок при кваліфікації таких злочинів пов`язана з не завжди точним установленням ознак такого вчинку, з відмежуванням цього злочину від суміжних, з недооцінкою наукового супроводження кваліфікації таких вчинків і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Кримінальна відповідальність за крадіжку і відмінність її від суміжних злочинів за кримінальним правом Йорданії (історія і сучасність)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок