Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Прикладна мінералогія мусковіт-вміщуючих порід скелеватської світи криворізького басейну

Прикладна мінералогія мусковіт-вміщуючих порід скелеватської світи криворізького басейну

Назва:
Прикладна мінералогія мусковіт-вміщуючих порід скелеватської світи криворізького басейну
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,02 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство освіти і науки України
Криворізький технічний університет
Стеценко В'ячеслав Валерійович
УДК 553.31:549.623.52 (477.63)
Прикладна мінералогія мусковіт-вміщуючих порід скелеватської світи криворізького басейну
04.00.20. Мінералогія, кристалографія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеню
кандидата геологічних наук
Кривий Ріг – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Криворізькому технічному університеті
Науковий керівник –
Євтєхов В.Д., доктор геолого-мінералогічних наук професор, завідуючий кафедрою мінералогії, кристалографії та родовищ корисних копалин Криворізького технічного університету
Офіційні опоненти:
Матковський О.І., доктор геолого-мінералогічних наук професор кафедри мінералогії Львівського національного університету;
Хартанович П.М., кандидат геолого-мінералогічних наук, провідний спеціаліст геологічної служби Північного гірничо-збагачувального комбінату (м. Кривий Ріг).
Провідна установа –
Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України, відділ регіональної мінералогії
Захист відбудеться "27" серпня 2001 р. о 9 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 09.052.04 Криворізького технічного університету (50027, м. Кривий Ріг Дніпропетровської обл., вул. 22-го партз'їзду, 11. т. 23-24-25).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці КТУ за адресою 50002, м. Кривий Ріг Дніпропетровської обл., вул. Пушкіна, 37.
Автореферат розісланий 19 липня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К 09.052.04
кандидат геолого-мінералогічних наук доцент О.М.Трунін
______________________________________________________________
Загальна характеристика роботи
Суть і стан наукової проблеми. Значна частина виробництва промислової продукції України пов'язана з використанням мінеральної сировини. Біля 50% валового національного продукту України пов'язана з видобутком і переробкою корисних копалин. Значна частина видобутку мінеральної сировини належить Криворізькому басейну – одному з унікальних геологічних об'єктів України і всієї планети. На його базі за більш ніж 100 років експлуатації залізорудних покладів було створено потужний гірничо-видобувний і збагачувальний комплекс, який забезпечує залізорудною сировиною металургійні заводи України та інших регіонів СНД і Східної Європи.
Перебудова промисловості України протягом останніх 10 років висунула перед гірничими підприємствами басейну вимогу покращення економічних показників діяльності. Одним з важелів цього є підвищення ступеню комплексного використання корисних копалин, розробка безвідходних технологій переробки мінеральної сировини. В зв'язку з цим у Кривбасі було виявлено біля 50 металевих і неметалевих корисних копалин, які локалізуються як у продуктивних так і у вміщуючих товщах [В.Д.Євтєхов, І.С.Паранько та ін., 1997-2001]. До них відносяться мусковітові кварцити і кварц-мусковітові сланці скелеватської світи, що розглядаються як вихідний матеріал для одержання цінної дефіцітної в Україні мінеральної сировини – дрібнолускуватого мусковіту [1, 2, 4, 8].
Актуальність теми. Мусковітові кварцити і кварц-мусковітові сланці скелеватської світи криворізької підстеляють залізорудні поклади родовищ басейну. Їх мінеральний склад, структурно-текстурні особливості та інші характеристики, що визначають можливість одержання з цих порід високоякісного мусковітового концентрату, в межах різних родовищ басейну суттєво відрізняються. Для розробки оптимальної технології збагачення мусковіт-вміщуючих порід необхідне поглиблене дослідження їх топомінералогії, мінерального складу, мінералого-технологічних властивостей, а також морфології, хімічного складу і фізичних властивостей мусковіту. Дослідження мінералогії цих порід має також важливе теоретичне значення, оскільки сприяє поглибленню існуючих уявлень про природу унікальних геологічних утворень – залізисто-кременистих формацій докембрію.
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є дослідження топомінералогії мусковіт-вміщуючих порід скелеватської світи Криворізького басейну, морфології, хімічного складу і фізичних властивостей мусковіту, а також розробка з використанням одержаних теоретичних даних мінералогічного обгрунтування технології одержання мусковітового концентрату.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Прикладна мінералогія мусковіт-вміщуючих порід скелеватської світи криворізького басейну

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок