Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМИ АКТУАРНОГО ОЦІНЮВАННЯ НЕДЕРЖАВНИХ ПЕНСІЙНИХ ФОНДІВ

ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМИ АКТУАРНОГО ОЦІНЮВАННЯ НЕДЕРЖАВНИХ ПЕНСІЙНИХ ФОНДІВ

Назва:
ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМИ АКТУАРНОГО ОЦІНЮВАННЯ НЕДЕРЖАВНИХ ПЕНСІЙНИХ ФОНДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,66 KB
Завантажень:
487
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Якимова Лариса Петрівна
УДК 330.4:519.876.5
ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМИ АКТУАРНОГО ОЦІНЮВАННЯ НЕДЕРЖАВНИХ ПЕНСІЙНИХ ФОНДІВ
Спеціальність 08.00.11 – математичні методи, моделі та інформаційні технології в економіці
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донбаському державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України (м. Алчевськ)
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Акмаєв Анатолій Ісайович,
Донбаський державний технічний університет,
ректор, завідуючий кафедрою економіки і управління
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Даніч Віталій Миколайович,
Східноукраїнський національний університет ім. В. Даля,
професор кафедри інформатики
кандидат економічних наук
Прокопович Світлана Валеріївна,
Харківський національний економічний університет,
доцент кафедри економічної кібернетики
Захист відбудеться 20 березня 2008 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр Д 64.055.01, у Харківському національному економічному університеті за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного економічного університету за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
Автореферат розісланий 14 лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ястремська О.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема пенсійного забезпечення в останнє десятиліття є злободенною для всіх розвинених країн, що значною мірою пов’язано з помітним старінням населення. В Україні демографічна ситуація є однією з найскладніших в Європі: за світовими стандартами існуюче навантаження на працюючих (0,8, тобто на 10 працюючих припадає 8 пенсіонерів) характеризується як кризове. Солідарна система загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, що є надзвичайно вразливою щодо демографічних ризиків, не спроможна забезпечити належний рівень соціального захисту осіб пенсійного віку, тому актуальним є розвиток дієздатної системи недержавного пенсійного забезпечення (НПЗ).
Першим кроком на шляху формування пенсійної системи нового зразка стало ухвалення базового закону – Закону України "Про недержавне пенсійне забезпечення" (далі Закон), що набрав чинності з 1 січня 2004 року. Закон визначає статус недержавного пенсійного фонду (НПФ) як суб'єкта НПЗ в Україні й регулює правовідносини, пов'язані з цим видом діяльності. Станом на 1 грудня 2007 року статусу фінансової установи набули 94 НПФ.
Аналогів такого виду установ до останнього часу в Україні не було, тому проблема забезпечення їх фінансової стійкості, надійності й платоспроможності є актуальною. Згідно з міжнародними стандартами основою фінансової звітності пенсійних фондів, нарівні з аудиторською перевіркою, є актуарне оцінювання. У цьому аспекті особливої актуальності та практичної значущості набуває розробка ефективної системи актуарного оцінювання діяльності НПФ в Україні, яка орієнтована на міжнародні стандарти та враховує національні особливості роботи тієї моделі недержавного пенсійного фонду, що регламентована Законом. Розроблення теоретичного апарата й методичного інструментарію актуарного оцінювання передбачає залучення сучасних засобів економіко-математичного моделювання, прогнозування, економічної діагностики, фінансового контролінгу.
Теоретичним основам актуарного оцінювання, економіко-математичного моделювання та соціально-економічного прогнозування присвятили свої роботи вітчизняні і закордонні вчені: Баскаков В.М., Бланк І.О., Вітлінський В.В., Даніч В.М., Жлуктенко В.І., Клебанова Т.С., Костіна Н.І., Лук’яненко І.Г., Мелкумов Я.С., Недосєкін О.О., Симчера В.М., Фалін Г.І., Цисар І.Ф., Четиркін Є.М. та інші.
Проте питання формування системи моделей, що дозволяє комплексно розв’язувати завдання актуарного оцінювання діяльності недержавних пенсійних фондів, не знайшли належного відображення в наукових працях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ СИСТЕМИ АКТУАРНОГО ОЦІНЮВАННЯ НЕДЕРЖАВНИХ ПЕНСІЙНИХ ФОНДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок